22 میلیارد دلار گم شده است و ما فقط نگاه!

22 میلیارد دلار گم شده است و ما فقط نگاه!...
asriran.com ۱۳۹۸/۰۸/۰۴ اقتصاد

کلیدواژه ها:#Asriran.com، #احمدی_نژاد، #استانبول، #ایران، #خبر، #دلار، #دولت، #روحانی، #مردم، #مردم_ایران، #ملت

حالا که وقت کشیدن موها از ماست‌هاست ، چرا کسی به سراغ چنین موی بزرگی در تغار یا تاغاز ماست نمی‌رود؟
عصرایران؛ مصطفی داننده- معاون اول رییس جمهور در یک سخنرانی از کسانی که از دولت و تصمیم‌های ارزی آن گلایه می‌کنند ، گلایه کرد و گفت: « کسانی که می گویند دولت ١٨ میلیارد دلار را به باد داده در مقطعی 22 میلیارد دلار منابع کشور را به استانبول و دبی بردند تا به گفته خودشان قیمت ارز را در کشور کاهش دهند در حالی که نه قیمت دلار کاهش پیدا کرد و نه مشخص شد که 22 میلیارد دلار چه شد؟ »
به آخرین جمله آقای جهانگیری دقت کنید ، معلوم نیست 22 میلیارد دلار در زمان احمدی نژاد چه شده است! حرف آقای معاون اول بدین معنی است که این پول ، دود شده و به آسمان رفته است.
اگر این خبر راست است که وای بر ما و اگر هم نیست که باز وای بر ما.
اگر راست نیست ، که باید به حال خود متاسف باشیم که کار در کشور به جایی رسیده است که برای پوشاندن تصمیم‌های اشتباه خود ، به دیگران تهمت می‌زنیم و برای‌شان داستان‌سرایی می‌کنیم تا کارهای خود را پیش ببریم.
اگر راست است ، که باید پرسید پس چرا درتمام این سال‌ها پیگیری صورت نگرفته است؟ چرا به گونه‌ای رفتار شده است که انگار نه خانی آمده است نه خانی رفته است؟ یا به قول انگلیسی‌ها انگار نه بارونی اومد نه زمینی گل شده!
مگر می‌شود 22 میلیارد از سرمایه کشور ، به جوی ریخته شود و آب از آب تکان نخورد؟ واقعا چرا نهادهای مربوط زمین را به زمان ندوختند تا مقصرین و مهم‌تر از همه پول‌ها را پیدا کنند؟
منظور جهانگیری دولت احمدی نژاد است. خوب ایشان که هستند ، دادگاه ، بازپرسی و میز هم که هست ، آیا بهتر نیست به جای حرف زدن در این مورد وارد مرحله عمل شویم و اگر پولی از بیت‌المال به این سادگی نیست و نابود شده است ، به آن رسیدگی کنیم و حق ملت را به جیب آنها برگردانیم.
حالا که وقت کشیدن موها از ماست‌هاست ، چرا کسی به سراغ چنین موی بزرگی در تغار یا تاغاز ماست نمی‌رود؟ انتظار از دولت روحانی و شخص آقای جهانگیری به عنوان مطرح کننده این موضوع این است که این امر را پیگیری و اطلاعات مربوط را به دستگاه قضا بدهد ، تا این نهاد به آن رسیدگی کند.
حرف زدن در مورد چنین مسئله‌ای تنها پاشیدن نمک به زخم مردم است. این 22 میلیارد دلار که پول بسیار زیادی است ، حق مردم است و باید به آنها بازگردانده شود.
احمدی نژاد و دولت او ، بیایند پاسخ بدهند که آیا چنین پولی در دوران آنها گم شده است یا نه؟ جهانگیری ، مدارک خود را ارائه دهد. قوه قضاییه رسیدگی کند.
این ماجرا ، کوچک نیست که بشود از کنار آن گذشت و گفت که « انشالله گربه است. » نه گربه نیست ، چندین گونی پول متعلق به مردم ایران است که نیست و نابود شده است.
با 22 میلیارد دلار در این کشور چه کارها که می‌شد و می‌شود انجام داد. چه کارها که به خاطر نبود پول تعطیل شده است. چه کارخانه‌ها که به خاطر نبود سرمایه حمایتی ، تعطیل شده است.
22 میلیارد دلار گم شده است و ما فقط نگاه؟!
مگر می‌شود درباره دورانی که درآن به همین راحتی 22 میلیارد دلار گم می‌شود ، سکوت کرد و حرفی نزد. اتفاقا باید از آن زمان نوشت و گفت تا مردم بدانند از کجا به کجا رسیده‌‌ایم.
--- ---...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

رییس جمهور روحانی: همیشه با مردم مانند ایام انتخابات برخورد کنید/ از د...
asriran.com ۱۳۹۶/۰۳/۰۱ سیاست
موسیقی‌های سطح پایین را نمی پسندیم، هرچند برخی گفتند خوب است. نخستین نشست خبری رئیس دولت دوازدهم که در مرکز همایش‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران ...ادامه مطلب»

ایرانچهر » آرشیو » ایران‌ستیزی علم ایران‌شناسی را به محاق برده است ...
iranchehr.com ۱۳۹۴/۱۰/۲۲ سیاست
اشاره : « توموکو شیمویاما » که هم‌اکنون نام پرستو شادپیام را برای خود برگزیده، پیش از اقامت در ایران، استادیاری تاریخ ایران و زبان فارسی دانشگاه توکیو...ادامه مطلب»

دستبرد به میراث هخامنشی در پسابرجام ...
entekhabkhabar.ir ۱۳۹۶/۰۴/۰۸ تاریخ
پس از دستبرد چند میلیارد دلاری به اموال ایران، دیوان عالی آمریکا حکم به فروش آثار باستانی و پرداخت غرامت به آمریکایی ها داد دستبرد به میراث هخامنشی در...ادامه مطلب»


EOF