همکاری شرکت هواپیمایی ونزوئلا با ماهان ایر برای پرواز به اروپا

همکاری شرکت هواپیمایی ونزوئلا با ماهان ایر برای پرواز به اروپا...
dw.com ۱۳۹۸/۰۸/۰۶ خودرو

کلیدواژه ها:#Dw.com، #آلمان، #اروپا، #اروپایی، #امبرائر، #امور_خارجه، #اکوادور، #ایالات_متحده، #ایران، #ایرانی، #ایرباس، #بوئینگ، #بولیوی، #ترکیه، #تهران، #خاورمیانه، #خبر، #خبرگزاری، #روسیه، #سوریه، #فرانسه، #لبنان، #ماهان_ایر، #میلان، #هواپیما، #هواپیمایی، #وزیر، #وزیر_امور_خارجه، #ونزوئلا، #پاناما، #پکن، #چین، #کاراکاس، #کوالالامپور، #کوبا، #کونویاسا

پروانه پرواز هواپیماهای ماهان ایر به آلمان و برخی دیگر از کشورهای اروپایی لغو شده است. در سایه همکاری ماهان ایر و شرکت هواپیمایی دولتی ونزوئلا ، کونویاسا ، قرار است امکان پرواز به کشورهای اروپایی فراهم شود.
سایت "آئروتلگراف" که بر فعالیت‌های شرکت‌های هواپیمایی و هوانوردی نظارت دارد از احتمال همکاری بین شرکت هواپیمایی دولتی ونزوئلا ، کونویاسا و شرکت ماهان ایر خبر داده است.
شرکت هواپیمایی کونویاسا بر آن است تا بر شبکه پروازهای بین‌المللی خود بیفزاید. همکاری با شرکت هواپیمایی ماهان ایر ایران عملا می‌تواند امکان پرواز مسافت‌های طولانی این شرکت را فراهم سازد. این در حالی است که پروانه پرواز ماهان ایر به بسیاری از کشورهای اروپایی و همچنین آمریکا لغو شده است.
موضوع همکاری بین شرکت کونویاسا و ماهان ایر به ماه آوریل سال جاری بازمی‌گردد. در ماه آوریل ، یک هواپیمای ایرباس A 340 شرکت ماهان ایر در فرودگاه کاراکاس به زمین نشست. این هواپیما حامل هیئتی ایرانی بود که با هدف گفت‌وگو با مقامات ونزوئلا بر سر ایجاد خط پرواز مستقیم تهران به کاراکاس به آن کشور سفر کرده بود.
در همان ایام ، وزیر امور خارجه ونزوئلا رسما اعلام کرد که به‌زودی خط پرواز مستقیم و مستمر بین دو کشور ایجاد خواهد شد.
سایت "آئروتلگراف" در گزارش خود نوشته است که به‌رغم این اظهارات و تلاش‌ها ، هنوز چنین خط پروازی به طور منظم بین دو کشور ایجاد نشده است.
رآمون ولاس‌کوئز ، رئيس شرکت هواپیمایی دولتی ونزوئلا ، کونویاسا ، به خبرگزاری "پرنسا لاتینا" گفته است که مذاکرات صورت گرفته بین دو کشور به دست فراموشی سپرده نشده و ونزوئلا تصمیم دارد شبکه پروازهای خود را به کشورهای اروپایی و خاورمیانه گسترش دهد.

چنین امری تنها از طریق همکاری بین این شرکت هواپیمایی و ماهان ایر ممکن می‌شود. از این طریق هواپیماهای این شرکت هواپیمایی ونزوئلایی می‌توانند به ترکیه و سوریه سفر کرده و حتی پروازهایی به روسیه ، چین و برخی از کشورهای اروپایی داشته باشند.
افزون بر آن ، خط پرواز مستقیم بین کاراکاس و تهران نیز از این طریق ایجاد خواهد شد. رئیس شرکت هواپیمایی کونویاسا اما جدول زمانی مشخصی برای اجرای این تصمیم ارائه نکرده است.
محدودیت‌های پرواز کونویاسا
شرکت هواپیمایی کونویاسا در سال ۲۰۱۷ به علت مشکلات ارزی ناگزیر به توقف پروازهای خود شد اما این مشکل اکنون تا حدودی رفع شده است.
این شرکت هواپیمایی در حال حاضر به شهرهایی واقع در کشورهای بولیوی ، اکوادور ، پاناما ، نیکاراگوئه ، کوبا و جمهوری دومینیکن پرواز دارد. به این ترتیب شرکت کونویاسا پروازی خارج از قاره آمریکا ندارد.
این شرکت تنها یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ و ۱۲ تا ۱۶ فروند هواپیمای امبرائر مدل E190 در ناوگان هوایی خود دارد. بر اساس اطلاعات سایت یاد شده ، تنها هشت فروند از هواپیماهای این شرکت در حال حاضر پرواز دارند.
این در حالی است که ماهان ایر با در اختیار داشتن هواپیماهای بوئینگ ۷۴۷ و ایرباس ۳۴۰ در موقعیتی هست که مسافت‌های طولانی را نیز بپیماید. به عنوان نمونه پروازی به مسافت ۱۱ هزار و ۷۷۰ کیلومتر بین تهران و کاراکاس.
ماهان ایر در حال حاضر به کوالالامپور ، پکن و حتی به رم ، میلان و بارسلون پرواز دارد. در حالیکه پرواز این شرکت به کشورهای آلمان ، فرانسه و ایالات متحده آمریکا ممنوع است.
ممنوعیت پرواز ماهان ایر به این کشورها به علت مشارکت این شرکت در ارسال جنگ‌افزار به لبنان و سوریه اعلام شده است.
--- ---...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

گشایش‌های تجارت خارجی ایران یک ماه و نیم پس از اجرای برجام آغاز بهار ت...
ion.ir ۱۳۹۴/۱۲/۱۲ واردات-صادرات
یک ماه و نیم از آغاز اجرایی شدن برجام و فرو ریختن دیوار تحریم‌ها علیه ایران می‌گذرد، در این مدت بسیاری از کشورها از گسترش روابط اقتصادی خود با ایران ا...ادامه مطلب»

اولین سفر علمی طلاب زن ایرانی به آمریکا ...
iranmatlab.ir ۱۳۹۳/۰۲/۲۵ اخبار
اخبار سیاست خارجی - اولین سفر علمی طلاب زن ایرانی به آمریکا هیلاری کلینتون که ظاهرا برای انتخابات ریاست جمهوری در سال 2016 آماده می‌شود ضمن دفاع از ع...ادامه مطلب»


EOF