قیمت بنزین آزاد در ایران سه برابر شد

قیمت بنزین آزاد در ایران سه برابر شد ...
p.dw.com ۱۳۹۸/۰۸/۲۴ اقتصاد

کلیدواژه ها:#P.dw.com، #آبان، #ایران، #ایسنا، #تسنیم، #تهران، #تومان، #خبر، #خبرگزاری، #خبرگزاری_تسنیم، #خودرو، #دولت، #سازمان_برنامه_و_بودجه، #سهمیه_بندی_بنزین، #شبکه_های_اجتماعی، #شبکه‌های_اجتماعی، #لباس_شخصی، #محمدباقر_نوبخت، #مردم، #هواپیمایی

شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی ایران با صدور اطلاعیه‌ای قیمت بنزین را از آغاز روز جمعه ۲۴ آبان افزایش داد. قیمت هر لیتر بنزین سهمیه‌بندی ۱۵۰۰ تومان و هر لیتر بنزین آزاد ۳ هزار تومان است. قیمت سوخت هواپیماها تغییری نکرد.
دولت تا آخرین لحظه افزایش قیمت‌ها را اعلام نکرده بود با این وجود پیش از تغییر قیمت بنزین صف‌های طولانی و بی‌پایان در مقابل پمپ بنزین‌ها تشکیل شد.
قیمت سهمیه‌ای بنزین نیز ۵۰ درصد افزایش پیدا کرده است. قیمت سهمیه‌بندی هر لیتر بنزین که قبلا ۱۰۰۰ تومان بوده اکنون به ۱۵۰۰ تومان رسیده است. بر طبق سهمیه هر شخصی که تنها یک خودرو دارد ماهانه ۶۰ لیتر دریافت خواهد کرد.سهمیه‌بندی شامل خوروهای دولتی نخواهد بود.
اما قیمت بنزین آزاد که قبلا ۱۰۰۰ تومان بوده اکنون به سه هزار تومان رسیده و بدین ترتیب سه برابر شده است.
در فیلم‌های ویدیویی که در شبکه های اجتماعی منتشر شده مبلغ و قیمت بنزین در حین تغییر ابتدا صفر را نشان می‌دهد و به یک باره این قیمت تغییر می‌کند. قیمت بنزین سوپر نیز به ۳۵۰۰ تومان رسیده است.
قیمت بنزین هواپیماهای باری تغییری نکرده است.
نرخ سوخت هواپیماهای مسافری با رجیستر ایران هر لیتر ۶۰۰ تومان‌ و نرخ سوخت هواپیماهای باری تغییری نکرده است.
انجمن شرکت‌های هواپیمایی هشدار داده است: « اگر نرخ سوخت پروازهای مسافری افزایش یابد ، قطعاً این افزایش نرخ سوخت تاثیر بسزایی در قیمت بلیت پروازها دارد زیرا یکی از هزینه‌های اصلی شرکت‌های هواپیمایی ، نرخ سوخت است » .
در فیلم‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی انتشار یافته نیروهای انتظامی در اطراف پمنپ بنزین‌ها مستقر شدند. بسیاری از افراد که بدون خودرو در اطراف پمپبنزین‌ها در حال تردد و گشت و گذار هستند نیز نشان داده می‌شوند.
در شبکه‌های اجتماعی با انتشار فیلم پمپ بنزین‌های تهران از حضور فزاینده نیروهای لباس شخصی خبر داده‌اند.
در فیلمی که خبرگزاری ایسنا منتشر کرده می‌توان مشاهده کرد که بلافاصله نیروی انتظامی در خیابان‌های مشرف به پمپ‌بنزین‌ها مسقر شده‌اند. بعد از افزایش قیمت بنزین صف‌های بی پایان و طولانی در مقابل پمپ‌بنزین‌ها و خیابان‌های اطراف تشکیل شده است.
پیش از آغاز سهمیهبندی بنزین و افزایش قیمت آن شایعات زیادی درباره نرخ تغییر قیمت بنزین پخش شده بود که شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی بارها آن را تکذیب کرد. شهرام رضایی ، سخنگوی این شرکت حتی چند ساعت قبل از افزایش نرخ بنزین به خبرگزاری تسنیم گفت: « تا این لحظه هیچ تصمیم و برنامه ای برای سهمیه بندی بنزین نداریم. »
وعده دولت درباره بازگرداندن درآمد بنزین به مردم
محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه هم پس از اعلام قیمت‌های جدید بنزین گفت رئیس جمهور تاکید کرده که قرار است همه منابع به خود مردم پرداخت شود و از این جهت در شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا تصویب شد ۱۰۰ درصد منابع حاصل از اصلاح قیمت‌ها و سهمیه‌بندی به صورت حمایت معیشتی به خانوارهای مورد نظر توزیع می‌شود.
به گفته رئیس سازمان برنامه و بودجه ۱۸ میلیون خانوار از این کمک معیشتی بهره‌مند می‌شوند. نوبخت از سوی دولت قول داده است که حداکثر یک هفته تا ۱۰ روز آینده همه وجوه به حساب سرپرستان خانوار واریز شود.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

معمای شناسایی ده‌ها مبتلا به کرونا در میان مسافران از ایران ...
p.dw.com ۱۳۹۸/۱۲/۰۸ سلامت
تا کنون دست‌کم هفت کشور مواردی از ابتلا به ویروس کرونا در افرادی که قبلا در ایران بوده‌اند را شناسایی کرده‌اند. نسبت این افراد به تعداد موارد رسمی شنا...ادامه مطلب»

حملات تروریستی داعش در تهران ...
fa.wikipedia.org ۱۳۹۶/۰۳/۱۷ تاریخ
حملات ۱۳۹۶ تهران به حملات تروریستی داعش به ساختمان مجلس شورای اسلامی و حرم سید روح‌الله خمینی در ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ (۷ ژوئن ۲۰۱۷ میلادی) در تهران اشاره دار...ادامه مطلب»

خشم بریتانیا از بازداشت سفیر این کشور در تهران ...
p.dw.com ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ سیاست
بازداشت کوتاه‌مدت سفیر بریتانیا در تهران خشم لندن را برانگیخت. راب مک‌ایر هم‌زمان با اعتراض‌ها به ساقط کردن هواپیمای اوکراینی توسط سپاه، برای ساعاتی ب...ادامه مطلب»


EOF