واکنش طیبه سیاوشی به نسل‌کشی پرندگان مهاجر در مازندران

واکنش طیبه سیاوشی به نسل‌کشی پرندگان مهاجر در مازندران ...
khabaronline.ir ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ طبیعت

کلیدواژه ها:#Khabaronline.ir، #استان_مازندران، #اسلامی، #تهران، #حیوانات، #دادستان، #شکار، #طیبه_سیاوشی، #غیرقانونی، #فارس، #مازندران، #مجلس، #مجلس_شورای_اسلامی، #محیط_زیست، #مرجع، #مردم، #نسل_کشی، #پرندگان

فارس نوشت: نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از دادستانی مازندران درخواست کرد به نسل‌کشی پرندگان مهاجر در فریدون‌کنار پایان دهد.
هر ساله با آغاز فصل پاییز تعداد زیادی از پرندگان مهاججر از عرض‌های شمالی به عرض های جنوبی آمده و وارد تالاب‌ها و آبگیرهای شمالی کشورمان می‌شوند.
همین موضوع باعث می‌شود تا افراد سودجو و برخی شکارچیان اقدام به شکار این پرندگان و در نتیجه نسل کشی آنها کنند که باعث از بین رفتن این گونه‌های جانوری خواهد شد.
هر ساله گروه‌های زیادی از فعالان محیط زیست و دوست‌داران حیوانات نسبت به این موضوع هشدار داده و خواستار برخورد با افرادی می‌شوند که این پرندگان را شکار می‌کنند.
حالا در تازه ترین واکنش نسبت به این اتفاق طیبه سیاوشی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به گزارش یک سازمان مردم نهاد درخصوص شیوع روش‌های صید غیرقانونی پرندگان مهاجر در تالاب‌های فریدون‌کنار و سرخرود خطاب به حسین عالمی دادستان استان مازندران خواستار برخورد جدی با متخلفان شده است.
در نامه طیبه سیاوشی خطاب به حسین عالمی دادستان استان مازندران آمده است: از آنجا که دادستانی مرجع اقتدار عمومی ، احیای حقوق عامه و اعلام جرم علیه ناقضان حقوق است ضمن آنکه شکار پرندگان مهاجر علی‌رغم اعلام ممنوعیت از جانب سازمان محیط زیست و آن استان هرساله در آن مناطق به صورت غیرقانونی صورت گرفته است و عدم برخورد جدی با متخلفین مبنای تسری و تجری این افراد در صید غیرقانونی و بی رویه در سایر تالاب‌های کشور شده است تقاضا دارم ضمن اقدام ویژه در خصوص توقف نسل کشی پرندگان مهاجر با مجرمین با قاطعیت برخورد شود.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوای تبریز برگزار شد...
ara-news.ir ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ طبیعت
به دلیل غلظت آلودگی هوای تبریز، جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوا روز چهارشنبه در فرمانداری این کلان شهر برگزار شد. به گزارش آرانیوز، فرماندار تبری...ادامه مطلب»

سخنگوی قوه قضاییه: محمدعلی نجفی به ۲ سال حبس و قصاص نفس محکوم شد ...
isna.ir ۱۳۹۸/۰۵/۱۰ اخبار
سخنگوی قوه قضاییه از محکومیت محمدعلی نجفی به دو سال حبس به جرم حمل سلاح غیر مجاز و قصاص نفس به جرم قتل میترا استاد خبر داد. به گزارش ایسنا، غلامحسین ا...ادامه مطلب»

پرندگان، مهاجران بی‌بازگشت...
zistboom.com ۱۳۹۶/۱۰/۰۳ طبیعت
همدلی شکار بی‌رویه پرندگان در مناطق شمالی ایران را بررسی می‌کند پرندگان، مهاجران بی‌بازگشت ایران رتبه دوم جهانی کشتار پرندگان را در اختیار دارد/ فرمان...ادامه مطلب»

آغاز به کاردانشگاه آزاد اسلامی ...
fa.wikipedia.org ۱۳۶۱/۰۵/۱۰ تاریخ
دانشگاه آزاد اسلامی سامانه‌ای دانشگاهی در ایران و خارج ازایران است و از بزرگ‌ترین مراکز آموزشی در ایران است که کار خود را در ۱۰ مرداد ۱۳۶۱ آغاز کرد. ...ادامه مطلب»


EOF