سخنرانی آتشین نماینده زن مجلس ایران جنجال آفرید

سخنرانی آتشین نماینده زن مجلس ایران جنجال آفرید ...
sptnkne.ws ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ سیاست

کلیدواژه ها:#آبان، #ارگان، #استبداد، #استبداد_سرکش، #اسپوتنیک، #اعتراض، #اعتراضات، #اعتراضات_آبان، #انتخابات، #ایران، #ایرانی، #تهران، #جمهوریت، #حاجی، #خبر، #خوزستان، #سامری، #مجلس، #مجمع، #مردم، #نماینده_مجلس، #نمایندگان، #پروانه_سلحشوری

پروانه سلحشوری ، نماینده زن مجلس ایران در سخنرانی خود در صحن علنی مجلس جنجال به پا کرد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از پایگاه خبری انتخاب ، پروانه سلحشوری ، نماینده مردم تهران در مجلس در نطق پایانی خود در مجلس از شرایط امروز جامعه انتقاد کرد که در مجلس غوغایی به پاکرد و نمایندگان مخالف تا دقایقی با داد و فریاد درباره این نطق صحبت می کردند.
لازم به ذکر است که این نماینده مجلس دو روز پیش در آخرین روز نام نویسی برای انتخابات با صدور بیانیه ای از عدم کاندیداتوری اش در انتخابات مجلس خبر داد و از این دور از رقابت ها کنار کشیده بود.
امروز قرعه نطق اضطراری به نامم افتاد. قسم خورده‌ام که حقیقت بگویم و آن را فدای مصلحت نکنم. من ایرانی آباد و آزاد برای همه می‌خواهم. سعادت و رفاه را برای همگان می‌خواهم. فرصت برای ناسزا گفتن و تهمت زدن همیشه هست ، اندکی تامل کنید. شاید شما هم ندای دلسوزانه و خیرخواهانه مرا شنیدید.
— Parvaneh Salahshouri پروانه سلحشوری (@P_Salahshouri) December 9, 2019

سلحشوری با اشاره به اعتراضات آبان 98 از مادران داغدار در این حوادث گفت. اما صحبت های این نماینده زن مجلس به پایان نرسیده بود که کم کم تحرکات برخی چهره های تندرو در اعتراض به او شروع شد. ابتدا حاجی دلیگانی و علیرضا سلیمی شروع به انتقاد کردند ، دقایقی بعد نیز سامری از مجمع نماینگان خوزستان که در جریان رای اعتماد به ظریف به وزیرخارجه ناسزا گفته بود ، شروع به فریاد زدن کرد و خواستار آن شد که میکروفون سلحشوری خاموش شود.
وی در بخشی از سخنان خود با انتقاد از عملکرد مسئولین گفت: " جمهوریت نظام به سمت تمرکز گرائی رفته است . استبداد سرکش تام و تمام در هر یک از بخش‌ها و قدرت نمائی نهادهای موازی ... ما درساختارها ، دوگانه ارگان ها و حتی چندگانه هایی داریم که همه حکم می رانند ..."
البته جو متشنج مجلس از طرف نمایندگان طیف تندرو به همین جا ختم نشد و وقتی سلحشوری نطقش به پایان رسید ، سامری خود را به او رساند و با به او گفت: " کسی که خودش در انتخابات ثبت نام کرده است تمام مقدسات نظام را زیر سوال می برد." در همین لحظه نمایندگان دیگری از جمله کوهکن خودشان را به این جمع رساندند تا غائله را آرام کند. کوهکن خطاب به سامری گفت: " ما در مجلس ششم نطق های تندتر از این داشتیم ، آرام باشید."
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

امضای فرمان مشروطه توسط مظفرالدین شاه ...
parseed.ir 05/08/1906 تاریخ
جنبش مشروطه، جنبش مشروطه‌خواهی یا جنبش مشروطیت، مجموعه کوشش‌ها و رویدادهایی در نظر و عمل است که برای مشروط کردن قدرتِ حاکمیت، تاسیسِ آزادی و حکومتِ قا...ادامه مطلب»

مرگ در حبس؛ از سعید امامی تا سیدامامی ...
isna.ir ۱۳۹۶/۱۱/۲۴ سیاست
جای مرموزی است. تصور بیشتر آدم‌ها از اتفاقات داخل آن، زاییده فیلم‌ها یا در بهترین حالت، حاصل خاطرات راست و دروغ کسانی است که پایشان به آنجا باز شده اس...ادامه مطلب»

چرا «همای» با ایرادات اش دوست داشتنی است؟ ...
bartarinha.ir ۱۳۹۵/۰۱/۰۶ مردم
«سعید جعفزاده احمد سرگورابی» را با نام هنری «پرواز همای» می شناسیم؛ همان کسی که یک دهه پیش، با آلبومی از اجرای کنسرتش در تهران، ناگهان سروصدایی به پا...ادامه مطلب»

۸ شگفت ‌انگیز سیاست ایران...
asriran.com ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ مردم
سیاست در جمهوری اسلامی چهره‌های زیادی را در این ۴۲ سال به خود دیده است؛ از سیاسیون محافظه‌کار، تا سیاست‌مداران رادیکال، از منتقدان داخل نظام تا معاندا...ادامه مطلب»


EOF