قطعنامه‌ پارلمان اروپا درباره اعتراضات ایران

قطعنامه‌ پارلمان اروپا درباره اعتراضات ایران ...
aftabnews.ir ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ سیاست

کلیدواژه ها:#Aftabnews.ir، #آبان، #آذر، #آزادی، #آزادی_بیان، #اتحادیه_اروپا، #اروپا، #اعتراض، #اعتراضات، #ایران، #اینترنت، #اینترنت_در_ایران، #جوزپ_بورل، #حقوق_بشر، #حقوق_بشر_در_ایران، #سازمان_ملل، #سازمان_ملل_متحد، #سیاست، #سیاست_خارجی، #ملل_متحد، #پارلمان، #پارلمان_اروپا، #کشورهای_عضو، #کنون، #یورونیوز


پارلمان اروپا خواستار اعلام آمار زندانیان و کشته‌شدگان ناآرامی‌های آبان ماه ایران شده است.
آفتاب‌‌نیوز :
پارلمان اروپا در نشست روز پنج‌شنبه ۱۹ دسامبر (۲۸ آذر) تصویب قطعنامه‌ای ، از شیوه برخورد با اعتراضات در ایران انتقاد کرد.
پارلمان اروپا مدعی شده است: « در طول کمتر از یک هفته بیش از ۲۰۰ نفر کشته و بیشتر از ۷۰۰۰ نفر دستگیر شده‌اند. » این در حالی است که مقامات ایران تا کنون آماری درخصوص قربانیان و بازداشتی‌های اعتراضات بنزینی ارائه نکرده‌اند و آمارهای اعلام شده از سوی منابع خارجی را تکذیب کرده‌اند.
در این قطعنامه از قطع اینترنت در ایران نیز انتقاد شده است. در جریان اعتراض به گرانی بنزین ، بیش از یک هفته اینترنت در سراسر ایران قطع شده بود. مسئولان گفته‌اند که برای مهار ناآرامی‌ها قطع اینترنت ضروری بود. به گفته پارلمان اروپا این اقدام « نقض آشکار آزادی بیان » است.
پارلمان اروپا از احضار و بازداشت امضاکنندگان بیانیه ۷۷ نفر از اصلاح‌طلبان درباره اعتراضات بنزینی نیز انتقاد کرده است. پارلمان اروپا همچنین خواستار اعلام آمار زندانیان و کشته‌شدگان ناآرامی‌های آبان ماه ایران شده است.
در آخرین بند قطعنامه از کشورهای عضو اتحادیه اروپا که در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد عضو هستند ، دعوت شده است تا برای ارزیابی وضع حقوق بشر در ایران جلسه فوق العاده تشکیل دهند. همچنین پارلمان اروپا رسما در این قطعنامه از سازمان ملل دعوت کرده است تا بازپرسان و مقامات این سازمان به ایران اعزام شوند.
جوزپ بورل ، نماینده سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز با سخنرانی خود در نشست پارلمان اروپا گفت: « ما از مقامات ایران خواسته‌ایم تا با انجام تحقیقات مستقل و شفاف ، شمار دقیق بازداشتی‌ها و کشته‌شدگان را به ما اعلام کنند و انتظار داریم که تمام مسببین این خشونت‌ها بازداشت و محاکمه شوند. »
منبع: یورونیوز
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

اتحادیه اروپا خطاب به مقامات ایران: شمار کشته‌شدگان و بازداشتی‌ها در ا...
farsi.euronews.com ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ سیاست
جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز یکشنبه با انتشار بیانیه‌ای، به نمایندگی از سوی این اتحادیه از حکومت ایران خواست تا شمار دقیق کشته شدگان...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

قطع روابط دیپلماتیک ایران و کانادا...
parseed.ir ۱۳۹۱/۰۶/۱۷ تاریخ
در ۷ سپتامبر ۲۰۱۲ برابر با ۱۷ شهریور ۱۳۹۱، وزارت امور خارجه کانادا با اعلام بستن سفارت خود در تهران و عنصر نامطلوب توصیف کردن کارمندان سفارت ایران در ...ادامه مطلب»

ترجمه ضمائم برنامه اقدام مشترک(برجام) منتشر شد ...
mehrnews.com ۱۳۹۴/۰۴/۲۶ اخبار
وزارت امور خارجه شناسهٔ خبر: 2860785 - جمعه ۲۶ تیر ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۱ سیاست > سیاست خارجی وزارت امور خارجه سند برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را به همراه ...ادامه مطلب»


EOF