شکست جنجالی فیروزجا برابر مرد شماره یک جهان

شکست جنجالی فیروزجا برابر مرد شماره یک جهان ...
varzesh3.com ۱۳۹۸/۱۰/۰۹

کلیدواژه ها:#Varzesh3.com، #استاد، #ایران، #ایرانی، #جهانی، #شاه، #علیرضا_فیروزجا، #فیده، #مسکو، #مگنوس، #نروژ، #نروژی، #ورزش

شطرنج باز ایرانی در یک بازی نزدیک در رقابت های جهانی نتیجه را به شکلی عجیب به مرد شماره یک جهان از نروژ واگذار کرد.
به گزارش "ورزش سه" ، علیرضا فیروزجا که چند روز قبل عنوان نایب قهرمانی رقابت‌های سریع جهان را در مسکو به دست آورد ، امروز در روز دوم مسابقات برق آسا در یک بازی هیجان انگیز به مصاف مگنوس کارلسن نروژی رفت که مرد شماره یک شطرنج جهان در سال‌های اخیر به شمار می‌رود و جزو مدعیان قهرمانی این رقابت هاست.

نابغه شطرنج ایران که اخیرا تصمیم به تغییر تابعیت گرفته و در این رقابت ها زیر پرچم فیده مسابقه می دهد ، بعد از اینکه دیروز هیکارو ناکامورا سوپر استاد بزرگ آمریکایی را شکست داد ، امروز هم می توانست نابغه نروژی را از پیش رو بردارد.

فیروزجا تا اواخر این بازی از حریف خود پیش بود ، اما در آخرین ثانیه‌های بازی شاه فیروزجا می‌افتد و زمانی که این شطرنج باز می‌خواهد مهره خود را در جایش بگذارد ، زمانش تمام می شود و این اتفاق باعث می شود داوران رای به پیروزی حریف نرژوی بدهند.

البته شطرنج باز ایرانی به رای داوران معترض شد و اعتقاد داشت بازی باید با نتیجه تساوی به پایان برسد ، اما بعد از بررسی صحنه با استفاده از ویدیوچک کارلسن را پیروز مسابقه اعلام کردند.
این باخت باعث شد تا فیروزجا مثل رقابت های سریع پایین تر از کارلسن نروژی قرار بگیرد؛ اگرچه هنوز مسابقات برق آسا به پایان نرسیده است.

--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

شطرنج باز مهاجرت کرده ایرانی چطور دنیا را مبهوت کرد؟ ...
fararu.com ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
هوش سرشار علیرضا باعث شد تا سال گذشته با دعوت یکی از تیم‌های باشگاهی شطرنج فرانسه (شهرداری شارتر)، به این کشور مهاجرت کند؛ مهاجرتی که البته دائمی شد و...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

با پیکر رضاشاه چه کنیم؟ ...
isna.ir ۱۳۹۷/۰۲/۰۵ تاریخ
«من با آن‌ که مطمئن هستم برای انتشار این نوشته ناسزاهای بسیاری خواهم شنید اما بنابر وظیفه روشنفکری و برای مصالح جمهوری اسلامی و آینده این سرزمین، این ...ادامه مطلب»

جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوای تبریز برگزار شد...
ara-news.ir ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ طبیعت
به دلیل غلظت آلودگی هوای تبریز، جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوا روز چهارشنبه در فرمانداری این کلان شهر برگزار شد. به گزارش آرانیوز، فرماندار تبری...ادامه مطلب»


EOF