دروغگویان از هر جناح و ارگانی برکنار و محاکمه شوند / آقای روحانی! بی تعلل، آشنا، ربیعی و عابدزاده را برکنار و به دادگاه معرفی کنید

دروغگویان از هر جناح و ارگانی برکنار و محاکمه شوند / آقای روحانی! بی تعلل، آشنا، ربیعی و عابدزاده را برکنار و به دادگاه معرفی کنید...
entekhab.ir ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ سیاست

کلیدواژه ها:#Entekhab.ir، #ارگان، #ایرانی‌تبار، #حاجی، #حسن_روحانی، #خبر، #دروغ_بزرگ، #دولت، #روحانی، #سپاه، #فارسی‌زبان، #هواپیما، #هواپیمای_اوکراینی، #هواپیمایی، #وزارت_اطلاعات، #پنتاگون، #چهارشنبه

اعلام رسمی علت سقوط هواپیمای اوکراینی و اینکه ناشی از خطای انسانی سیستم پدافند بوده ، فارغ از اصل فاجعه رخ داده ، سوالات فراوانی را درباره نحوه اطلاع رسانی برخی مسئولان دولتی ایجاد کرده است.
سرویس سیاسی « انتخاب » : اعلام رسمی علت سقوط هواپیمای اوکراینی و اینکه ناشی از خطای انسانی سیستم پدافند بوده ، فارغ از اصل فاجعه رخ داده ، سوالات فراوانی را درباره نحوه اطلاع رسانی برخی مسئولان دولتی ایجاد کرده است.
در سه روز گذشته ، ابراز قاطعیت شماری از مقامات مسئول کشور درباره « عدم اصابت موشک » به هواپیمای اوکراینی عجیب و شگفت آور بود.

اگر مثلا مسئولان صرفا اعلام می کردند که هنوز اطلاعات و داده ها جمع بندی نشده و نمی توانند تا قبل از بررسی های دقیق ، اظهارنظر کنند ، مشکلی پیش نمی آمد ولی کافی است صرفا به اظهارات و تاکیدات دست کم سه مسئول دولتی را مرور کنیم.
علی عابدزاده در سه روز گذشته در چند نوبت با قاطعیت تاکید کرد امکان برخورد موشک و اشتباه سیستم پدافند در این حادثه حتی از نظر علمی وجود ندارد!
او پنجشنبه 19 دی ماه در یک برنامه تلویزینی با قاطعیت گفته بود: « مگر می‌شود پدافند هوایی به هواپیمایی شلیک کند که ۸ هزار پا ارتفاع دارد؟ »
عابدزاده روز بعد از آن یعنی حوالی ظهر جمعه 20 دی نیز بعد از جلسه ویژه بررسی علل سقوط هواپیمای اوکراینی با قطعیت گفت: « موشکی به هواپیما اصابت نکرده » . او حتی برای این اظهارات خود توضیح داد که « هواپیما بیش از ۱.۵ دقیقه در آتش در حال پرواز بود؛ اگر یک شئ به آن برخورد کرده باشد ، این مدت پرواز قابل قبول نیست » و یا این توضیح که: « اگر انفجاری در بالا رخ داده بود ، باید پراکندگی قطعات بیشتر می شد » .
اظهارات یادشده از رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در پنجشنبه شب 19 دی و ظهر جمعه 20 دی عنوان شده. این در حالی است که سردار حاجی زاده ، فرمانده هوافضای سپاه امروز 21 دی در نشست خبری خود تاکید کرد که « صبح چهارشنبه از حادثه مطلع شدم و حدسم این بود که هواپیمای خود را زدیم » . او به صراحت اعلام کرد که « صبح جمعه » 20 دی ماه نیز همه چیز « مشخص شد » . در چنین شرایطی چگونه ممکن است که فردی در جایگاه رئیس سازمان هواپیمایی کشور ، اطلاعی از این موضوع نداشته باشد.
ربیعی و آشنا اطلاع نداشتند؟
درمورد علی ربیعی هم ماجرای مشابهی وجود دارد. او هم در بیانیه خود که در اولین دقایق روز جمعه 20 دی ماه منتشر شد ، تاکید کرده بود که امکان اشتباه انسانی در سیستم پدافند را « عملیات روانی دولت آمریکا و همراهان آگاه و ناآگاه انها با این دروغ پردازی ها » خوانده بود.
او نوشته بود: « امروز به روش کاملا حساب شده و شناخته شده در عملیات روانی به نقل از یک منبع آگاه از پنتاگون که خواسته نامش فاش نشود خبر اصابت دو موشک به هواپیمای اوکراینی را با اب و تاب در رسانه ها منعکس کرده است. درآینده که مشخص شد این ادعای دروغ عاری از حقیقت است هیچ کس مسئولیت این دروغ بزرگ را بر عهده نخواهد گرفت. »
به جز ربیعی ، پنجشنبه شب 19 دی ماه ، دیگر عضو دولت روحانی که مانند ربیعی سابقه امنیتی دارد ، یعنی حسام الدین آشنا نیز هشداری در نوع خود بی سابقه را منتشر کرد.
او که مشاور « فرهنگی » رئیس جمهور است ، در توئیتی نوشت: هشدار ، به کاگزاران ایرانی‌تبار رسانه‌های فارسی‌زبان هشدار داده می‌شود از مشارکت در جنگ روانی مربوط به هواپیمای اوکراینی و همکاری با ایران‌ستیزان خودداری کنند. »
آشنا یک روز بعد در حوالی ظهر روز جمعه 20 دی ماه یعنی تقریبا در زمانی که احتمالا جلسه ویژه بررسی سانحه نیز تمام شده بود ، در توئیتی نوشت: « به همان میزان که برد موشکهای ما بازدارندگی ایجاد می کند و امنیت می آفریند باید برد مواضع و رسانه‌های ما و دقت نقطه زنی آنها نیز به همسان با قدرت دفاعی کشور به مصون سازی ما بیانجامد. دشمن اکنون ما را با موشک های نقطه‌زن رسانه‌ای هدف قرار داده است. »
هیچ عقل سلیمی باور نمی کند که مسئولانی در این سطح ، سه روز کامل ، هیچ اطلاعی از اصل ماجرا و یا دست کم احتمالات مطرح شده و بررسی هایی که احتمالا در جریان بود ، نداشته باشند؛ در مورد عابدزاده ، این موضوع به دلیل جایگاه او ، یعنی « رئیس سازمان هواپیمایی کشور » قابل باور نیست. چراکه او به دلیل جایگاهش ، به مونیتورنیگ رادار فرودگاه و مکالمات خلبان دسترسی داشته است. در مورد ربیعی و آشنا نیز همین موضوع صادق است به علاوه این مورد مهم که هر دوی آنها سابقه امنیتی دارند و معاون وزارت اطلاعات بوده اند و حتی اگر فرض بسیار ضعیف عدم آگاهی آنها از ماجرا را بپذیریم ، نمی توان قبول کرد که دست به چنین اقدامات نسنجیده ای زده و اصل ماجرا را با قاطعیت تمام تکذیب کنند ، بی آنکه مثلا به مخاطب خود بگویند که نتیجه نهایی بعهد از بررسی های نهایی منتشر می شود.
به بیان دیگر ، در چنین شرایطی روند طبیعی این بود که این مسئولان اعلام کنند بررسی ها در جریان است نه اینکه در کنار اعلام این موضوع ، پیش داوری – کلمه پیش داوری در خوش بینانه ترین حالت عنوان شده - کرده و تاکید کنند که هرگز سناریوی اشتباه سیستم پدافند مطرح نیست و رجزخوانی کنند که بزودی این موضوع آشکار و مثلا دروغگویان رسوا خواهند شد.
موضوع درمورد مسئولان مستقیم اطلاع رسانی این ماجرا در دیگر ارگان ها نیز صدق می کند؛ کمترین اتفاق در این حوزه عذرخواهی ، برکناری و محاکمه مسببین این نوع اطلاع رسانی است. در حوزه دولت ، برکناری آشنا ، ربیعی و عابدزاده کمترین انتظاری است که از شخص حسن روحانی ، رییس جمهور می رود.
---اعلام رسمی علت سقوط هواپیمای اوکراینی و اینکه ناشی از خطای انسانی سیستم پدافند بوده ، فارغ از اصل فاجعه رخ داده ، سوالات فراوانی را درباره نحوه اطلاع رسانی برخی مسئولان دولتی ایجاد کرده است. ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
روحانی: اشتباه پدافند سپاه باعث سقوط هواپیمای اوکراینی شد ...
p.dw.com ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ اخبار
حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، اعلام کرد که اشتباه پدافند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی موجب سقوط هواپیمای اوکراینی و کشته شدن ۱۷۶ نفر شده است. ستاد کل ن...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

رابطه بین حسین هدایتی و مهدی شمس و بابک زنجانی چیست؟ سعید مرتضوی ...
1host2u.com ۱۳۹۷/۱۲/۱۶ سیاست
حسین هدایتی (زاده ۱۳۴۲ در تهران) سرمایه‌دار و مدیر ورزشی ایرانی است. شهرت وی بیشتر به جهت کمک‌های مالی کلان در اواخر دههٔ ۱۳۸۰ به تیم فوتبال پرسپولیس ...ادامه مطلب»

تلاش برای رفاه ملت/ سفر 40 وزیر و مدیر ارشد به استان های مختلف ...
dolat.ir ۱۳۹۴/۰۹/۲۸ اخبار
معاونان رئیس جمهوری، وزرا و معاونان آنان در هفته ای که گذشت در 40 سفر جداگانه به شهرها، روستاها و مراکز استانها پیگیر پیشرفت طرح های دولت و حل مشکلات ...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»


EOF