جنجال حضور بدون حجاب میترا حجازی‌پور، شطرنج‌باز ایرانی در مسابقات جهانی

جنجال حضور بدون حجاب میترا حجازی‌پور، شطرنج‌باز ایرانی در مسابقات جهانی ...
aftabnews.ir ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ مردم

کلیدواژه ها:#Aftabnews.ir، #آتوسا، #آزادی، #آسیا، #استاد، #اسلامی، #اعتراض، #اوکراین، #ایران، #ایرانی، #بازی‌های_آسیایی، #بهمن، #تیم_ملی، #جام_ملت‌های_آسیا، #جمهوری_اسلامی، #جهانی، #حجاب، #خادم، #دانمارک، #روسیه، #زنان_ایران، #سپتامبر، #فدراسیون، #فیده، #مسکو، #مشهد، #مغولستان، #مهرداد، #میترا، #میترا_حجازی‌پور، #میزبانی، #نمایندگان، #هندوستان، #پرچم_ایران، #چهلم، #کریسمس


رئیس فدراسیون شطرنج به حضور بدون حجاب شطرنج باز ایرانی در مسابقات قهرمانی جهان واکنش نشان داد.
آفتاب‌‌نیوز :
رقابت‌های شطرنج سریع و برق‌آسای قهرمانی جهان به میزبانی کشور روسیه برگزار شد. میترا حجازی پور در این مسابقات زیر پرچم ایران حضور داشت و البته بدون حجاب نیز شرکت کرد.
مهرداد پهلوان زاده رئیس فدراسیون شطرنج در این باره گفت: ما برای حجازی‌پور معرفی‌نامه کشور ایران را صادر نکرده بودیم و او به صورت آزاد در این مسابقات شرکت کرد. حجازی‌پور مدت‌هاست که در مسابقات داخلی ایران شرکت نمی‌کند.
او افزود: معرفی‌نامه ایران برای این مسابقات فقط برای آتوسا پورکاشیان و سارا خادم الشریعه به "فیده" ارسال شد و فقط همین دو نفر نمایندگان کشورمان بودند.
پهلوانزاده عنوان کرد: ما زمانی که متوجه بدون حجاب بودن حجازی‌پور شدیم ، به سرعت اعتراض خود را به فدراسیون جهانی شطرنج اعلام کردیم ، اما به دلیل تعطیلات کریسمس ، ترتیب اثر داده نشد و به همین دلیل هم این شطرنجباز با پرچم ایران حضور داشت.
او در پایان گفت: حجازی‌پور دیگر در تیم ملی ایران جایی نخواهد داشت.
میترا حجازی‌پور
-------------------------------------------
https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%DB%8C%D8%AA%D8%B1%D8%A7_%D8%AD%D8%AC%D8%A7%D8%B2%DB%8C%E2%80%8C%D9%BE%D9%88%D8%B1
میترا حجازی‌پور (زادهٔ ۲۰ بهمن ۱۳۷۱ در مشهد) شطرنجباز ایرانی است که درجهٔ استادبزرگ زنان را در سال ۲۰۱۵ به دست آورده‌است. وی در سال ۱۳۹۱ قهرمان شطرنج زنان ایران شد.
بهترین ریتینگ او در سپتامبر ۲۰۱۵ معادل ۲۳۵۷ بوده‌است او را در ردهٔ چهلم بین کل شطرنج‌بازان فعال ایرانی و ردهٔ سوم بین شطرنج‌بازان زن این کشور قرار می‌دهد.
حجازی‌پور که عنوان استاد بزرگ زنان را در سال ۲۰۱۵ به دست آورده ، از رده خردسالان تا بزرگسالان دارای مجموعه‌ای از افتخارات جهانی و قاره‌ای است. از جمله‌ی این افتخارات می‌توان به دو بار نایب قهرمانی نونهالان جهان ، نشان نقره ۲۰۱۰ جوانان جهان و قهرمانی بزرگسالان آسیا در سال ۲۰۱۵ اشاره کرد. او همچنین در مسابقات دانشجویان جهان ، بازی‌های آسیایی و جام ملت‌های آسیا نیز مدال‌آور بوده‌است. حجازی‌پور در رقابت‌های جهانی و در بخش سریع ، توانست سوزان (دانمارک) النا تومیلووا ، تاتیانا بوگومیل و ماریا نوساچه‌وا (روسیه) و نانجید (مغولستان) را از پیش رو بردارد. او از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۸ در همه ادوار المپیاد جهانی شطرنج برای تیم ملی ایران بازی کرده.
در رقابت‌های برق آسا نیز در گام اول توانست هاریکا دروناوالی قهرمان سال ۲۰۱۵ جهان از هندوستان را شکست دهد. آنا اوشه‌نینا (اوکراین) قهرمان دو دوره جهان نیز به این نماینده پرسابقه و سرشناس تیم ملی ایران باخت.
در ۱۲ دی ۱۳۹۸ و پس از آن‌که حجازی‌پور در مسابقات سریع و برق‌آسای جهان در مسکو ، بدون حجاب اسلامی به مصاف حریفانش رفت ، فدراسیون شطرنج جمهوری اسلامی او را از تیم ملی شطرنج ایران اخراج کرد.
او پیشتر عکسی بدون حجاب در اینستاگرام منتشر کرده و نوشته بود: « بهترین لحظات زمانی است که باد گیسوانت را به پرواز درمی‌آورد. چه دردناک است آن هنگام که گیسوان رقصان را به زندان پارچه‌ای بازگردانی. مرگ روح زمانی است که آزادی را چشیده و دوباره به اسارت بازگردد. این‌ها پیش پا افتاده‌ترین حقوق انسان‌هاست که من چنین با آب و تاب وصف می‌کنم » . در پی تذکر مسئولان فدراسیون شطرنج ، حجازی‌پور پس از چند روز پستش را پاک کرد و در پست دیگری به نقل از مارتین لوترکینگ نوشت: « زندگی ما روزی به پایان می‌رسد که دربارهٔ موضوعاتی که اهمیت دارد سکوت کنیم » .
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

تاسیس حزب توده ایران...
fa.wikipedia.org 02/10/1941 تاریخ
بلافاصله پس از تبعید رضاشاه پهلوی و آزادی زندانیان سیاسی، عده‌ای از اعضای جوان‌تر «۵۳ نفر» مارکسیست مشهور، از جمله ایرج اسکندری، بزرگ علوی، عبدالحسین ...ادامه مطلب»

علی کریمی جادوگر و مارادونای آسیا ...
1host2u.com ۱۳۹۵/۰۸/۱۵ مردم
محمد علی کریمی پاشاکی متولد 17 آبان ماه 1357 درکرج ؛ مشهور به علی کریمی ؛ بازیکن و مربی فوتبال ایران . کیست که او را نشناسد ؟ او نیاز به معرفی ندارد...ادامه مطلب»

تمام ورزشکاران ایرانی که پرچم ایران را رها کردند ...
farsi.euronews.com ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
مهاجرت و پناهندگی ورزشکاران ایرانی اخیرا اوج گرفته است، اتفاقی که البته تازه نیست اما در ماه‌های اخیر در میان قهرمانان و ورزشکاران رشته‌های مختلف شتاب...ادامه مطلب»

نسل‌کشی ارمنی‌ها توسط امپراتوری عثمانی ...
parseed.ir 24/04/1915 تاریخ
نسل‌کشی ارمنی‌ها (به ارمنی:Հայոց Ցեղասպանություն، به ترکی استانبولی:Ermeni Soykırımı) که گاهی با عناوین دیگری چون هولوکاست ارامنه، کشتار ارامنه و نیز ...ادامه مطلب»


EOF