ایران ابتدا گفت جعبه سیاه را تحویل می‌دهد، سپس همان شخص گفت تحویل نمی‌دهیم

ایران ابتدا گفت جعبه سیاه را تحویل می‌دهد، سپس همان شخص گفت تحویل نمی‌دهیم...
eghtesadnews.com ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ اخبار

کلیدواژه ها:#Eghtesadnews.com، #استان_تهران، #اسلامی، #افغانستان، #امام، #امام_خمینی، #اوکراین، #ایران، #ایرانی، #بوئینگ، #تهران، #جعبه_سیاه، #جمهوری_اسلامی، #جمهوری_اسلامی_ایران، #خمینی، #دولت، #رویترز، #سازمان_هواپیمایی_کشوری_ایران، #سوئد، #شهرسازی، #مسلح، #نیروهای_مسلح_جمهوری_اسلامی_ایران، #هواپیما، #هواپیمایی، #وزیر، #وزیر_خارجه، #وزیر_راه، #وزیر_راه_و_شهرسازی، #کانادا

اقتصادنیوز؛ « وادیم پریستایکو » وزیر خارجه اوکراین گفت: « آنها (مقام‌های ایرانی) در ابتدا گفتند که (جعبه سیاه) را تحویل خواهند داد سپس همان شخصی که این حرف را زد اعلام کرد که آنها (جعبه سیاه) را تحویل نخواهند داد.
به گزارش اقتصادنیوزژ به نقل از ایسنا؛ « وادیم پریستایکو » وزیر خارجه اوکراین با اشاره به سفر وزیر راه و شهرسازی ایران به کی‌یف اعلام کرد ، دولت اوکراین در دیدار با این مقام ایرانی بار دیگر درخواست خود از تهران برای تحویل دادن جعبه سیاه هواپیمای بوئینگ ۸۰۰-۷۳۷ متعلق به شرکت هواپیمایی اوکراین اینترنشنال را تکرار خواهد کرد.
به نوشته « رویترز » ، وزیر خارجه اوکراین با اشاره به حضور و سفر « محمد اسلامی » وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران به اوکراین گفت: « اوکراین به وزیر راه و شهرسازی ایران این پیغام را می‌دهد که بازگرداندن جعبه سیاه (به کی‌یف) نشان خواهد داد ایران خواستار یک تحقیق بی‌طرفانه درباره سقوط (هواپیما) است. ماموریت اصلی او (محمد اسلامی) ، عذرخواهی کردن و اذعان به حادثه است. ما امیدواریم که بتوانیم از بحث‌های سیاسی فراتر برویم و درباره مشکلات عملی صحبت کنیم. یکی از این مشکلات ، به طور خاص برگرداندن جعبه سیاه است » .
این مقام اوکراینی افزود: « آنها (مقام‌های ایرانی) در ابتدا گفتند که (جعبه سیاه) را تحویل خواهند داد سپس همان شخصی که این حرف را زد اعلام کرد که آنها (جعبه سیاه) را تحویل نخواهند داد. این اظهارات در اوکراین باعث ایجاد سوءتفاهم شده است و از ما دارد سوال می‌شود که آیا آنها جعبه سیاه را تحویل می‌دهند یا نه » .
اظهارات وزیر خارجه اوکراین در حالی مطرح شده که روز گذشته « رضا جعفر زاده » سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری ایران در پاسخ به این سوال که سرنوشت جعبه سیاه هواپیما و بازخوانی آن در ایران یا کشورهای خارجی چگونه خواهد بود ، گفت: ما طبق مقررات ایکائو عمل می‌کنیم و فعلاً در ایران تیم بررسی سانحه با حضور کشورها در حال بررسی این موضع هستند.
جعفر زاده افزود :‌ « جعبه سیاه تحت نظارت تیم بررسی سانحه سازمان هواپیمایی کشوری و مدیر کل بررسی سوانح و دیگر کشورهای ذی‌مدخل در حال بررسی است و هر تصمیم دیگری در این باره فقط طبق قوانین و مقررات بین‌المللی و ایکائو است و مقررات کاملاً شفاف مشخص کرده است که باید چگونه عمل کنیم » .
یک فروند هواپیمای بوئینگ ۸۰۰-۷۳۷ متعلق به شرکت هواپیمایی اوکراین اینترنشنال که ‌با شماره پرواز ۷۵۲ در ساعت ۶:۱۲ هجدهم دی ماه ‌از فرودگاه امام خمینی (ره) به مقصد کی‌یف پرواز کرده بود ، در ساعت ۶:۱۸ در حوالی صبا شهر از توابع استان تهران سقوط کرد.
این هواپیما دارای ۱۶۷ مسافر و ۹ نفر خدمه پروازی بود‌ و همه سرنشینان آن جان باختند. طبق اعلام رسانه‌ها ، ۱۴۷ سرنشین این هواپیما ایرانی بودند و در آن اتباع کشورهای افغانستان ، سوئد ، اوکراین و کانادا هم حضور داشتند (جزئیات بیشتر).
پیش از این ، ستادکل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در خصوص سقوط هواپیمای مسافربری خطوط هوایی اوکراین اطلاعیه‌ای صادر و اعلام کرد: بر اثر بروز خطای انسانی و به صورت غیر عمد ، هواپیمای مذکور مورد اصابت قرار گرفته که متاسفانه موجب به شهادت رسیدن جمعی از هموطنان عزیز و جان باختن تعدادی از اتباع خارجی میگردد.

---اقتصادنیوز؛ « وادیم پریستایکو » وزیر خارجه اوکراین گفت: « آنها (مقام‌های ایرانی) در ابتدا گفتند که (جعبه سیاه) را تحویل خواهند داد سپس همان شخصی که این حرف را زد اعلام کرد که آنها (جعبه سیاه) را تحویل نخواهند داد. ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

آخوندی در نخستین اجلاس بین‌المللی هوانوردی ایران ۲۰۱۶: ایران مرکز تعاد...
dolat.ir ۱۳۹۴/۱۱/۰۵ اخبار
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ایران مرکز تعادل پایدار در منطقه است و با رفع تحریم‌ها به تعادل طبیعی در منطقه خاورمیانه بازخواهیم گشت گفت: تمام کشور...ادامه مطلب»

روحانی: اشتباه پدافند سپاه باعث سقوط هواپیمای اوکراینی شد ...
p.dw.com ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ اخبار
حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، اعلام کرد که اشتباه پدافند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی موجب سقوط هواپیمای اوکراینی و کشته شدن ۱۷۶ نفر شده است. ستاد کل ن...ادامه مطلب»

با حضور دکتر روحانی و فرانسوا اولاند در کاخ الیزه؛ ایران و فرانسه با ...
dolat.ir ۱۳۹۴/۱۱/۰۷ اخبار
جمهوری اسلامی ایران و جمهوری فرانسه با امضای 20 سند همکاری، راه را برای تحرکی چشمگیر در روابط سیاسی، اقتصادی ،فرهنگی و علمی، تهران – پاریس در دوره پسا...ادامه مطلب»

آخوندی درجلسه علنی مجلس: صنعت هواپیمایی نوسازی می شود/تحویل 138 فروند...
dolat.ir ۱۳۹۴/۱۱/۱۳ اخبار
وزیر راه و شهرسازی گفت: 138 فروند هواپیما برای نوسازی کل صنعت هوانوردی از سال جاری میلادی (2016) از سوی فرانسه به ایران تحویل داده می شود. وزیر راه و...ادامه مطلب»


EOF