خواننده لس آنجلسی صاحب ستاره در محله هالیوود شد!؟ +عکس

خواننده لس آنجلسی صاحب ستاره در محله هالیوود شد!؟ +عکس ...
farda.fr ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ مردم

کلیدواژه ها:#آندرانیک_مددیان، #اردیبهشت، #ارمنی، #ازدواج، #اسپوتنیک، #انگلیسی، #ایالات_متحده، #ایرانی، #تهران، #تهران_بزرگ، #تهرانجلس، #جهانی، #خواستگاری، #خیام، #ستارگان، #سورن، #سینما، #شبکه‌های_اجتماعی، #عمر_خیام، #فروهر، #هالیوود، #پاکسیما

آندرانیک مددیان مشهور به اندی به جمع ستارگان سینما و موسیقی آمریکا پیوست و در پیاده‌رو‌ی خیابان‌های محله هالیوود صاحب ستاره شده است.
اسپوتنیک: آندرانیک مددیان مشهور به اندی به جمع ستارگان سینما و موسیقی آمریکا پیوست و در پیاده‌رو‌ی خیابان‌های محله هالیوود صاحب ستاره شده است.
مراسم رونمایی از دریافت ستاره هالیوود در بلوار مشاهیر هالیوود ، در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌چرخد.
گفته شده است که در شهر هالیوود پیاده رویی وجود دارد که سنگ‌فرش آندارای طولی بیش از ۲ کیلومتر است. این سنگ فرش حاوی نام بیش از ۲۶۰۰ فرد مشهور است و نام اندی به عنوان خواننده ایرانی در کنار آن‌ها قرار گرفته است.
بسیاری از کاربران ضمن تبریک به اندی ، این خواننده ایرانی ارمنی ، عنوان کردند که او لیاقت دریافت این ستاره را داشته است.
در مقابل عده‌ای ای دیگر از کاربران عنوان کردند که مشاهیر دیگری که از اندی پیشکسوت‌تر هستند نیز کاندیدای بهتری برای دریافت این ستاره هستند. به گفته این دسته از کاربران ، احتمالا اندی کار فرهنگی خاصی انجام داده است که لایق دریافت این ستاره شده است.
زندگی‌نامه
آندرانیک در ۲ اردیبهشت ۱۳۳۷ در خانواده‌ای مسیحی در محله ویلای تهران به دنیا آمد و در مجیدیه تهران بزرگ شد. او نخستین گیتارش را در ۱۴سالگی با چوب ساخت و به گفتهٔ خودش صداهای عجیب و غریب از آن درمی‌آمد. پسرخاله‌های (سورن ، گارنی ، روبن) او یک گروه موسیقی تشکیل داده و از آندرانیک هم دعوت به همکاری کردند. او نواختن گیتار را در آن گروه آغاز کرد. بعضی وقت‌ها نیز ، خود ، قطعاتی به زبان انگلیسی اجرا می‌کرد.
ساز تخصصی اندی گیتار بیس است. همچنین مدتی به‌همراه کامران یغمایی (برادر کوروش یغمایی) در یک گروه موسیقی راک انگلیسی می‌خواندند.
در سال ۱۹۷۸ از سوی شرکت سی‌بی‌اس شعبهٔ تهران به او پیشنهاد قرارداد برای تهیهٔ آلبومی به زبان انگلیسی داده شد که به‌دنبال این پیشنهاد او عازم لس‌آنجلس شد. به‌دنبال سفر به ایالات متحده آمریکا علاقه وی به موسیقی بیشتر شد.
اندی با مؤسسه‌های امور خیریه و سازمان‌های حامیان صلح جهانی همکاری داشته‌است و همچنین با خواننده‌های سرشناس جهان ، آهنگ‌هایی ضبط و منتشر کرده‌است.
اندی و کوروس
اندی کار حرفه‌ای خود را با کوروس شاهمیری آغاز کرد. هر دو از نوازندگان گیتار برای شهرام شب‌پره بودند که از آن گروه به تدریج خارج شدند و مستقل کار کردند. آن‌ها ۴ آلبوم با هم ضبط کردند. اما برای پیشرفت بیشتر از هم جدا شده و به تنهایی ترانه خواندند. با اینحال ، دوستی‌شان تا امروز ادامه دارد.
اندی در کنسرت سال نوی ایرانی ، آرنا اوبرهاوزن ، مارس ۲۰۱۴
ازدواج
اندی که سال‌ها با خواننده و مدل آمریکایی به نام شینی ریگزبی رابطه دوستی داشت و در بسیاری ویدئو کلیپ‌هایش شینی به عنوان مدل ، رقصنده و همخوان دیده می‌شد؛ سرانجام در سال ۲۰۱۱ با او ازدواج کرد.
ستاره شهرت هالیوود
اندی با دریافت ستاره با نشان گرامافون در پیاده‌روی مشاهیر هالیوود نخستین ایرانی است که این نشان را بدست آورده است.
آلبوم‌ها
نوشتار اصلی: ترانه‌شناسی اندی
چهره‌های آینده (۱۳۵۶_۱۹۷۷)
خواستگاری (اثر مشترک با کوروس) (۱۳۶۴_۱۹۸۵)
پرواز (اثر مشترک با کوروس) (۱۳۶۷_۱۹۸۸)
بلا (اثر مشترک با کوروس) (۱۳۶۹_۱۹۹۰)
خداحافظ (اثر مشترک با کوروس) (۱۳۷۰_۱۹۹۱)
بیقرار (۱۳۷۱)
لیلی (اثر مشترک با حسن شماعی‌زاده و بیژن مرتضوی) (۱۳۷۲_۱۹۹۳)
تنهایی (۱۳۷۳_۱۹۹۴)
سرسپرده (۱۳۷۵_۱۹۹۶)
قهرمانان وطن (اثر مشترک با داریوش و لیلا فروهر) (۱۳۷۷_۱۹۹۸)
جادهٔ ابریشم (۱۳۷۷_۱۹۹۸)
نونه (۱۳۷۸_۱۹۹۹)
و قلب من (۱۳۷۹_۲۰۰۰)
یاران پاکسیما (اثر مشترک با پیروز و حمید و پاکسیما زکی پور) (۱۳۷۹_۲۰۰۰)
خلوت من (۱۳۸۱_۲۰۰۲)
روزهای عاشقی (۱۳۸۲_۲۰۰۳)
پلاتینوم (۱۳۸۳_۲۰۰۴)
شهر فرشتگان (۱۳۸۵_۲۰۰۶)
فرودگاه (۱۳۸۶_۲۰۰۷)
کنسرت کداک تئاتر (۱۳۸۶–۲۰۰۷)
فیلم‌شناسی
تهرانجلس (۲۰۰۳)
میراث‌دار: افسانه عمر خیام (۲۰۰۵)
سفر از دست‌رفته (۲۰۱۰)
شیرین عاشق (۲۰۱۴)
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

انتقال اداره كل هواشناسي از وزارت راه به وزارت جنگ...
donya-e-eqtesad.com ۱۳۵۳/۰۷/۰۴ تاریخ
پنجم مهر ماه سال 1316 مجموعه کارخانه‌های تولید دخانیات راه‌اندازی شد. تا دهه 1290 تولید این محصول در کارگاه‌های کوچک و به‌طور دستی انجام می‌گرفت. در ا...ادامه مطلب»

مروری بر اتفاقات مهم حوزه موسیقی کشور در سال ۱۳۹۳ | موسیقی ایرانیان...
musiceiranian.ir ۱۳۹۴/۰۲/۰۱ سرگرمی
موسیقی ایرانیان – مهری علمداری: موسیقی کشورمان در سال‌ ۱۳۹۳ پستی و بلندی‌های زیادی را طی کرد و یکی از سال‌های پرحاشیه‌اش را پشت سرگذاشت. اتفاقات و روی...ادامه مطلب»


EOF