اجرای حکم اعدام تمساح خلیج فارس

اجرای حکم اعدام تمساح خلیج فارس ...
jjo.ir ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ اخبار

کلیدواژه ها:#آذربایجان، #آنلاین، #استان_هرمزگان، #ایران، #بلوچستان، #تمساح، #تمساح_خلیج_فارس، #تهران، #تومان، #جام_جم، #خبر، #خلیج_فارس، #خودرو، #دادگستری، #دامنه، #دریایی، #دولت، #ریال، #سیستان، #سیستان_و_بلوچستان، #فارس، #هرمزگان، #کشف

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از اجرای حکم اعدام سرکرده باند بین المللی مواد مخدر معروف به تمساح خلیج فارس خبر داد.
تصویر اجرای حکم اعدام تمساح خلیج فارس
به گزارش جام جم آنلاین از مرکز رسانه قوه قضاییه ، علی صالحی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اظهار کرد: حکم اعدام سرباند بین المللی مواد مخدر معروف به تمساح خلیج فارس و یکی از شرکای او اجرا شد.
وی در ادامه افزود: هجده نفر از سوداگران مرگ و اعضای دیگر این باند نیز به حبس‌های طولانی مدت محکوم شدند
صالحی یادآور شد: سرباند این شبکه سازمان یافته قاچاق مواد مخدر که از سوی رسانه‌های مختلف با عنوان تمساح خلیج فارس و مواردی از این دست مطرح شده ، یکی از بزرگترین سوداگران مرگ و قاچاقچیان مواد مخدر از طریق دریا بود.
رئیس شورای قضایی استان هرمزگان تصریح کرد: این فرد با وجود آنکه پنج کلاس سواد داشت ، یکی از بزرگترین و مخوف‌ترین شبکه‌های قاچاق و توزیع مواد مخدر را در سطح ایران و منطقه سرکردگی می‌کرد.
این مقام قضایی بیان داشت: تمساح خلیج فارس در چهره‌های مختلف و پوشش‌های گوناگون فعالیت می‌کرده و حین دستگیری‌اش در حال هدایت برای قاچاق بیش از ۱۰۰ تن مواد مخدر به حوزه آب‌های آزاد بوده است که ناکام ماند.
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان خاطر نشان کرد: بین چهار تا پنج سال برای دستگیری این فرد ۳۶ ساله اقدامات اطلاعاتی انجام شد و با وجود اینکه وی هیچ ردی از خود به جا نمی‌گذاشت ، سرانجام در حالی که وارد کشور شده بود ، در دام مأموران پلیس گرفتار شده و دستگیر شد.
صالحی در خصوص جزئیات پرونده تمساح خلیج فارس یادآور شد: دامنه فعالیت این فرد شرور به عنوان سرکرده باند سازمان یافته مواد مخدر فراتر از ایران بوده است و اقدامات مجرمانه او از ان سوی مرز‌های کشور آغاز و با عبور از پهنه زمینی و دریایی استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان به عمق سرزمینی ایران به ویژه استان‌های هرمزگان ، فارس ، تهران و آذربایجان کشیده می‌شد.
وی در ادامه افزود: این سردسته سوداگران مرگ ظرف دو سال فعالیت مجرمانه بیش از دو هزار میلیارد تومان تراکنش بانکی داشته و حتی به اسم مردگان حساب باز می‌کرد.
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اظهار داشت: این باند بین المللی با استفاده از راهکار‌های پولشویی ، بسیاری از وجوه درآمدی حاصل از معاملات مواد مخدر را به اراضی ، املاک و مستغلات در اقصی نقاط کشور تبدیل کرده بود که بسیاری از این اموال نامشروع ، شناسایی و به نفع دولت ضبط شد.
صالحی خاطر نشان کرد: باند بین المللی مواد مخدر تحت سرکردگی تمساح خلیج فارس موفق شده بود ، بیش از ۴۰۰ تن مواد مخدر را درقالب محموله‌های بزرگ به کشور وارد نماید که خوشبختانه در پی هوشیاری دستگاه‌های انتظامی و امنیتی ، بسیاری از این محموله‌ها کشف و ضبط شد.
وی همچنین یادآور شد: طی روند تحقیقات و تکمیل دادرسی از این باند سازمان یافته تعداد زیادی املاک زراعی ، ۶۵ منزل مسکونی ، چندین فروند شناور از قبیل: لنج و قایق ، ۱۶ دستگاه انواع خودرو ، ۶ قبضه اسلحه شکاری و بالغ بر ۲۵ میلیارد ریال وجه نقد کشف و ضبط شد.

--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران: خرید تضمینی گندم کشاورزان از مرز...
dolat.ir ۱۳۹۵/۰۳/۰۳ اخبار
مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از خرید بیش از 2 میلیون تن گندم از کشاورزان به قیمت تضمینی تا صبح روز سوم خرداد ماه خبر داد و گفت: میزان خرید امسا...ادامه مطلب»

93 سفر مقام های دولت تدبیر و امید به شهرها و روستاهای کشور در هفته گذ...
dolat.ir ۱۳۹۴/۰۷/۲۵ اخبار
همزمان با سفر رییس جمهوری و کاروان دولت تدبیر و امید به استان مازندران، معاونان رییس جمهوری، وزرا و معاونان آنها در هفته ای که گذشت بیش از 93 سفر به ش...ادامه مطلب»

آغاز به کاردانشگاه آزاد اسلامی ...
fa.wikipedia.org ۱۳۶۱/۰۵/۱۰ تاریخ
دانشگاه آزاد اسلامی سامانه‌ای دانشگاهی در ایران و خارج ازایران است و از بزرگ‌ترین مراکز آموزشی در ایران است که کار خود را در ۱۰ مرداد ۱۳۶۱ آغاز کرد. ...ادامه مطلب»

وزیر کشور:لزوم همکاری دستگاه قضایی در شناسایی قوانین مزاحم در مسیر اقت...
dolat.ir ۱۳۹۵/۰۷/۰۸ اخبار
وزیر کشور گفت: مشارکت و همکاری دستگاه قضایی در شناسایی قوانین و مقررات مزاحم در مسیر اقتصاد مقاومتی می تواند در تحقق تاکید رهبر معظم انقلاب و اصلاح ش...ادامه مطلب»


EOF