سنگ حدید و خواص آن

سنگ حدید و خواص آن...
asriran.com ۱۳۹۸/۱۱/۰۹ سلامت

کلیدواژه ها:#Asriran.com، #آرتروز، #آلمان، #اضطراب، #امام، #امام_صادق، #انگشتر، #ایالات_متحده، #ایتالیا، #برزیل، #تسبیح، #تصفیه_خون، #حج، #حمام، #روایت، #روسیه، #سنگ_اونیکس، #سوئد، #سوئیس، #عقیق، #مات، #مغناطیسی، #چینی، #کانادا، #گردش_خون، #یاقوت

سنگ حدید را مانند یک حرز می‌دانند که می تواند بلا را دفع کند و اثر آن را خنثی سازد و به منظور ایمنی و محافظت در برابر خطرات و غلبه بر دشمنان کاربرد دارد.
سنگ حدید نوعی کریستال مات است که به رنگ های سیاه ، سیاه مایل به خاکستری و قهوه ای مایل به قرمز موجود می باشد. این سنگ از اکسید آهن سیاه و فلزی شکل ، تشکیل می شود که با منیتیت (سنگ آهن مغناطیسی) و اکسید آهن مغناطیسی متفاوت است.
حدید ریسه ای

* * * سنگ حدید به نام "سنگ خون" نیز نامیده می شود ، زیرا رنگ قرمز شفاف سنگ سنباده از این سنگ حاصل می شود و مایعات خنک کننده در دستگاه برش ، هنگام برش هماتیت خونی رنگ می شوند. هماتیت در اکثر نقاط دنیا یافت می شود.
از کشورهای اصلی منبع این سنگ می توان به آلمان ، ایتالیا ، برزیل ، ایالات متحده آمریکا ، سوئیس ، کانادا ، روسیه ، سوئد و ایتالیا اشاره کرد. نوعی از هماتیت که در جواهرسازی استفاده می شود ، شکل تراش خورده هماتیت آبی رنگ مایل به خاکستری است که بعد از اتمام مراحل تراش به رنگ نوک مدادی در آمده و جلایی مناسب و براق فلزی پیدا می کند. به عنوان مهره ، تسبیح و… مصرف می شود و می تواند نگین انگشتری مناسبی باشد. خود هماتیت به عنوان جایگزین مروارید سیاه به کار می رود. اما باید بدانید که وزن آن خیلی سنگین تر از مروارید است.
برخی از حدیدها بخاطر وجود منگنز خاصیت مغناطیسی و آهن ربایی دارند که بیشتر در برزیل به دست می آید. سختی آن ۵/۶ و وزن مخصوصش حدود ۵ است. اگر یک تکه حدید را به قسمتی از ظروف یا کاشی هایی از جنس چینی که لعاب نداشته باشد ، بکشیم ، خط قرمزی ایجاد می شود ( و البته مراقب خش افتادن خود جواهر باشید). دراصل اگر هماتیت به عنوان عامل ساینده به کار رود ، از خود اثری به رنگ قرمز روشن به جا می گذارد که در اصطلاح جواهر سازان به نام “سرخاب” شناخته می شود

* دستبند حدید با سنگ اونیکس

تشخیص سنگ حدید اصل
برای تشخیص سنگ حدید اصل می توانید آن را بر روی ظروف یا کاشی هایی از جنس چینی که لعاب ندارند بکشید؛ سنگ حدید اصل خط قرمزی را ایجاد می کند. البته باید مراقب خش افتادن بر روی خود نگین حدید باشید.

خواص درمانی سنگ حدید
برای سنگ حدید خواص فراوانی بیان شده که مهمترین این خواص به شرح زیر است:
* تقویت قلب
* تنظیم گردش خون
* درمان فشار خون
* تصفیه خون
* تحریک جذب آهن توسط خون و درمان کم‌خونی
* تسکین درد‌های آرتروز و انقباضات ماهیچه‌ای
* ایجاد تعادل و تنظیم چاکرای اول
* ایجاد قدرت ، استقامت و نشاط
* تقویت تمرکز و حافظه
* ممانعت از جذب امواج منفی دیگران
* تقویت اعتماد به نفس و اراده
* غلبه بر وسواس عملی و اعتیاد
* درمان پرخوری و مصرف دخانیات
* درمان اضطراب و بی خوابی
* کمک به تعادل بدن
* بهبود جذب اکسیژن توسط بدن

خواص سنگ حدید
سنگ حدید را مانند یک حرز می‌دانند که می تواند بلا را دفع کند و اثر آن را خنثی سازد و به منظور ایمنی و محافظت در برابر خطرات و غلبه بر دشمنان کاربرد دارد.
سنگ حدید هفت جلاله می تواند در باطل کردن سحر و جادو و محافظت از شر جن کاربرد داشته باشد.

محافظت از انگشتر سنگ حدید
امام صادق (ع) فرمود: « این انگشتری را از نجاست و بوی گند و بد حفظ کن و آن را داخل حمام و دستشویی نبر! پس هر کس بر جان خودش ایمن نیست و از هلاکت می ترسد از این انگشتری استفاده کند و آن را از دشمنانت بپوشان تا مبادا از آن استفاده کنند و آن را به کسی نده مگر آن که او هم از شیعیان باشد و به او مطمئن باشی. »

روش شارژ و نگهداری سنگ حدید :
با توجه به اینکه مواد اصلی این سنگ از آهن است لذا توصیه می شود که در مسیر آب و یا با آب شستشو نشود. می توانید برای شارژ مجدد سنگ در نمک خشک دریا قرار دهید و روی آن را بپوشانید.

روایت ائمه از سنگ حدید و خواص آن :
امام صادق (ع) فرمودند: دوست دارم هر مومنی پنج انگشتر در دست کند ، عقیق بابت دفع فقر ، فیروزه بابت گشایش کار ، یاقوت بابت دفع پریشانی ، حدید بابت غلبه بر دشمنان ، درنجف بابت آسان شدن امور (وسائل الشیعه)
امام صادق (ع): بد نمی دانم در دست کردن انگشتر حدید را وقتی که به دیدن کسی رود که از او ترسد از اهل شر برای آنکه شر او ساکن می شود و انگشتر حدید شیاطین را دور می کند و به درستی که هر کسی که انگشتر در در دست کند با نظر کردن به آن خداوند زیارت یا حج یا عمره در نامه عمل او بنویسد که ثوابش ، ثواب پیامبران و صالحان باشد.
---سنگ حدید را مانند یک حرز می‌دانند که می تواند بلا را دفع کند و اثر آن را خنثی سازد و به منظور ایمنی و محافظت در برابر خطرات و غلبه بر دشمنان کاربرد دارد. ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

گشایش‌های تجارت خارجی ایران یک ماه و نیم پس از اجرای برجام آغاز بهار ت...
ion.ir ۱۳۹۴/۱۲/۱۲ واردات-صادرات
یک ماه و نیم از آغاز اجرایی شدن برجام و فرو ریختن دیوار تحریم‌ها علیه ایران می‌گذرد، در این مدت بسیاری از کشورها از گسترش روابط اقتصادی خود با ایران ا...ادامه مطلب»

جهش دلار جهانی و سقوط نفت چه پیامدهایی دارد؟ دو پدیده جدید در اقتصاد ا...
donya-e-eqtesad.com ۱۳۹۳/۰۷/۲۷ اقتصاد
دنیای اقتصاد: هفته گذشته بازارهای مالی جهان روزهای پرتلاطمی را از سر گذراندند. شاخص دلار آمریکا (DXY ) که نرخ برابری دلار را نسبت به 6 ارز معتبر جهان ...ادامه مطلب»

صادرات طلای سرخ بیشتر شد/ ۵۶ کشور زعفران ایرانی می‌خورند ...
isna.ir ۱۳۹۶/۱۱/۰۲ واردات-صادرات
طی ۹ ماهه نخست امسال بیش از ۱۶۰ تن زعفران به کشورهای مختلف صادر شده است که ۳۳.۳۳ درصد از نظر وزنی و ۲۶.۰۵ درصد از نظر ارزشی نسبت به همین بازه زمانی در...ادامه مطلب»

کاخ سفید: روسیه دیگر عضو گروه ۸ نیست/ لاوروف: اصراری بر عضویت در این گ...
ww1.rajanews.com ۱۳۹۳/۰۱/۱۴ اخبار
گروه بین الملل – رجانیوز: نقشه های جدید منتشر شده در روسیه، شبه جزیره کریمه را به عنوان جزیی از خاک این کشور به حساب آوردند با این حال هنوز غرب نتوانس...ادامه مطلب»


EOF