پروانه سلحشوری با قرار التزام آزاد شدم

پروانه سلحشوری با قرار التزام آزاد شدم ...
p.dw.com ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ مردم

کلیدواژه ها:#P.dw.com، #آبان، #آزادی، #ارتباط، #اعتراضات، #افکار، #انتخابات، #ایرنا، #ایسنا، #بهمن، #تزریق، #تسنیم، #تهران، #توییتر، #خبرگزاری، #خبرگزاری_تسنیم، #خبرگزاری_فارس، #خرافات، #زنجان، #سپاه، #شورای_نگهبان، #فارس، #فرهنگ، #قانون_اساسی، #مجلس، #مجلس_دهم، #مردم، #میدان، #نرگس_محمدی، #نشر_اکاذیب، #نماینده_مجلس، #هواپیمای_اوکراینی، #پروانه_سلحشوری

عضو فراکسیون امید مجلس می‌گوید علت احضارش به دادسرای فرهنگ و رسانه ، شکایتی در ارتباط با اظهارنظرها و موضع‌گیری‌هایش است. خبرگزاری فارس پیش‌تر نوشته بود پروانه سلحشوری به دلیل خودداری از معرفی کفیل بازداشت شده است.
پروانه سلحشوری ، نماینده تهران در مجلس دهم ، پس از احضار به دادسرا ، با قرار التزام آزاد شد. صبح شنبه ۱۲ بهمن ، خبرگزاری فارس علت احضار را "فعالیت تبلیغی علیه نظام و نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی" عنوان کرده و نوشته بود که خانم سلحشوری از حکم بازپرس مبنی بر تودیع وثیقه و معرفی کفیل خودداری کرده است.
خانم سلحشوری بعد از ظهر شنبه به خبرگزاری ایرنا گفت علت احضارش ، شکایتی است که به اظهارنظرها و موضع‌گیری‌ها در راستای وظایف نمایندگی و دفاع از حقوق مردم مربوط می‌شود و عنوان کرد که با قرار التزام آزاد شده است. خبرگزاری ایسنا پیش‌تر نوشته بود که آزادی این نماینده با "قرار کفالت" و دلیل احضار به دادسرای فرهنگ و رسانه ، انتشار چند توییت و برخی مصاحبه‌ها بوده است.
طبق قانون آیین دادرسی ، متهمان در مراجعه به دادسرا با چهار قرار قضایی روبرو می‌شوند: دادن التزام ، معرفی کفیل ، تودیع وثیقه یا بازداشت.
پروانه سلحشوری چندی قبل در گفت‌وگو با وبسایت رویداد ۲۴ عنوان کرده بود که نماینده مجلس طبق قانون اساسی در بیان نطق و اظهارنظر آزاد است: « اما تا چهار تا حرفی که عده‌ای خوششان نمی‌آید می‌زنیم از چند جای مختلف احضار می‌شویم. »
موضع‌گیری‌‌های انتقادی خانم سلحشوری در نطق‌های مجلس و در توییتر همواره خشم اصولگرایان و رسانه‌های نزدیک به سپاه را برانگیخته است. توییتی که نوشت جواب مردم در اعتراضات آبان را با گلوله و بازداشت دادند ، توییتی که گفت نتوانسته وجدانش را برای شرکت در انتخابات بعدی مجلس قانع کند یا توییتی در حمایت از نرگس محمدی پس از ماجرای انتقال توام با خشونت او به زندان زنجان ، از آن جمله هستند.
پس از سرنگونی هواپیمای اوکراینی ، خانم سلحشوری گزارش خبرگزاری تسنیم ، وابسته به سپاه را به چالش کشید که نوشته بود پرچم مزین به نام اهل بیت پس از سقوط سالم مانده است. او در این توییت نوشت: « جهان در سوگ کشته شدن مردم در حادثه هواپیماست آن وقت عده‌ای تحمیق افکار عمومی و ترویج خرافات را حایگزین روحیه پرسشگری کرده‌اند... »
https://twitter.com/P_Salahshouri/status/1215182128117420032?s=20
پروانه سلحشوری به "رویداد ۲۴" گفته که در انتخابات مجلس حتی اگر همه داوطلبان هم تایید می‌شدند ، امید و انگیزه خاصی به مردم تزریق نمی‌شد: « ...عده‌ای می‌گویند میدان را خالی نکنید که مجلس به‌صورت یک‌دست در اختیار اصولگرایان قرار نگیرد ، ولی باید در جواب این افراد بگویم که در مجلس دهم که تعداد اصلاح‌طلبان به نسبت گذشته افزایش پیدا کرده بود هم کار خاصی نشد ، زیرا وقتی برای هر موضوعی باید تایید شورای نگهبان باشد چطور می‌شود کاری را جلو برد مگر اینکه کار مدنظر آن‌ها انجام شود. »
او اذعان کرده که اگر سطح آگاهی کنونی‌اش را در چهار سال قبل داشت ، هرگز وارد این رقابت سیاسی نمی‌شد.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

رابطه بین حسین هدایتی و مهدی شمس و بابک زنجانی چیست؟ سعید مرتضوی ...
1host2u.com ۱۳۹۷/۱۲/۱۶ سیاست
حسین هدایتی (زاده ۱۳۴۲ در تهران) سرمایه‌دار و مدیر ورزشی ایرانی است. شهرت وی بیشتر به جهت کمک‌های مالی کلان در اواخر دههٔ ۱۳۸۰ به تیم فوتبال پرسپولیس ...ادامه مطلب»

سالمرگ رئیس‌الوزرای ایران/ حسن پیرنیا درگذشت...
farsnews.com 21/11/1935 تاریخ
سالمرگ رئیس‌الوزرای ایران/ حسن پیرنیا درگذشت میرزا حسن‌خان پیرنیا مشهور به مشیرالدوله نماینده پیشین مجلس شورای ملی و رییس‌الوزرای چند دورۀ ایران، ۲۹ آ...ادامه مطلب»

گزارش کامل فارس از مراسم افتتاحیه «پارلمان دهم» زنگ آغاز مجلس دهم به ص...
farsnews.com ۱۳۹۵/۰۳/۰۹ اخبار
گزارش کامل فارس از مراسم افتتاحیه «پارلمان دهم» زنگ آغاز مجلس دهم به صدا درآمد/ رهبر انقلاب:سنگری برابر افزون‌خواهی استکبار بسازید/ روحانی:برای رفع فق...ادامه مطلب»

ایرانی ها در گوگل دنبال چه می گردند؟...
web.zeytooni.com ۱۳۹۵/۰۶/۱۰ اینترنت-آی.تی
در روزگار زندگی روی اینترنت، هر جست و جو یک اعتراف است و هر موتور جست و جو، یک کشیش مجازی برای ثبت اعتراف ها. هر روز میلیون ها نفر در سراسر کره زمین، ...ادامه مطلب»


EOF