۲۳ کولبر در ارتفاعات «سرشیو سقز» در کردستان مفقود شدند / یک کولبر جان باخت / هلال احمر می گوید همه ی کولبران به خانه برگشته اند!

۲۳ کولبر در ارتفاعات «سرشیو سقز» در کردستان مفقود شدند / یک کولبر جان باخت / هلال احمر می گوید همه ی کولبران به خانه برگشته اند!...
entekhab.ir ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ اخبار

کلیدواژه ها:#Entekhab.ir، #ایسنا، #بهمن، #جستجو، #جمعیت_هلال_احمر، #خانه، #خبر، #سلامت، #سنندج، #سپاه، #شهرستان، #فرماندار، #قالب، #لقمان، #مردم، #هلال_احمر، #کردستان، #کولبر، #کوهستان

ظهر امروز منابع محلی خبر از مفقود شدن تعدادی کولبر در ارتفاعات سرشیو سقز در استان کردستان دادند که روابط عمومی هلال احمر کردستان در گفت و گو با کُردپرس ، این خبر را تایید کرد و تعداد مفقود شدگان را 23 نفر اعلام کرد.
ظهر امروز منابع محلی خبر از مفقود شدن تعدادی کولبر در ارتفاعات سرشیو سقز در استان کردستان دادند که روابط عمومی هلال احمر کردستان در گفت و گو با کُردپرس ، این خبر را تایید کرد و تعداد مفقود شدگان را 23 نفر اعلام کرد.
به گزارش « انتخاب » ؛ لقمان ازدست ، مدیر روابط عمومی هلال احمر کردستان در گفت و گو با خبرنگار کُردپرس در این باره توضیح داد: ساعت 12:45 ظهر امروز شنبه 12 بهمن ماه از طریق منابع محلی و اطلاع نیروهای مردمی به سامانه هلال احمر ، باخبر شدیم که 23 نفر در ارتفاعات برفگیر منطقه سرشیو سقز مفقود شده اند.
او ادامه داد: بلافصله پس از اعلام از سوی نیروهای مردمی ، آماده باش نیروهای عملیاتی اعلام شد و از مرکز درخواست بالگرد شد.
به گفته ازدست ، همزمان 2 تیم امداد و نجات در کوهستان سقز و بانه در حال اعزام برای جستجوی این افراد هستند و یک تیم دیواندره هم در سقز مستقر شده که در صورت نیاز از آنها نیز کمک گرفته شود.
۲۳ کولبر مفقود شده در ارتفاعات سرشیو سقز سالم هستند
مدیرعامل هلال احمر کردستان از پیدا شدن ۲۳ نفر از اهالی محلی در ارتفاعات برفگیر سرشیو شهرستان سقز خبر داد.
محمدباقر محمدی مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان گفت: حوالی ساعت ۱۲:۴۵ امروز منابع محلی از طریق تلفن ۱۱۲ ، مراتب مفقودی و ناپدید شدن ۲۳ نفر از نیرو‌های محلی در ارتفاعات سرشیو شهرستان سقز را به جمعیت هلال احمر اعلام نمودند.
محمدی اضافه کرد: متعاقب اطلاع از شرایط و محل حادثه مذکور ، بلافاصله ضمن اعلام آماده باش تیم‌های تخصصی هلال احمر استان ، هماهنگی‌های لازم با مرکز در جهت آمادگی و استفاده از بالگرد امداد و نجات جهت جستجوی مفقودین خبرداد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان اضافه کرد: تیم‌های امداد و نجات کوهستان شهرستان‌های سقز و بانه آماده اعزام به محل حادثه گردیده و تیم تخصصی امداد و نجات شهرستان دیواندره نیز بعنوان تیم پشتیبان در شهرستان سقز مستقر گردیده و در صورت نیاز به محل حادثه اعزام خواهد گردید.
محمدباقر محمدی در خاتمه به آمادگی تیم امداد و نجات کوهستان مرکز استان جهت مشارکت در امر جستجوی مفقودین اشاره کرد و گفت: طی تماس تلفنی یک شاهد عینی به نیروهای امدادی مفقود شدگان را در نزدیکی روستای "مام سیفه دین" حوالی شیپانجو سالم مشاهده کردند و حال کولبران خوب است.
تکمیلی//
محمد باقر محمدی در گفت و گو با ایسنا ، با تایید این خبر اظهار کرد که پس از اعزام تیم‌های نجات به شهرستان های سقز و بانه ، خبر پیدا شدن کولبران را دریافت کرده‌اند.
وی افزود: کولبران احتمالا به علت بارش برف مسیر خود را گم کرده‌اند که خوشبختانه همه‌ی آن‌ها به سلامت و پیش از رسیدن تیم‌های ما به منطقه به خانه خود بازگشته‌اند.
تکمیلی//
فرماندار ویژه سقز گفت: یکی از کولبران (گروه سوم) که امروز در کولاک شدید برف ارتفاعات روستای میشیاو در بخش سرشیو گرفتار شده بود ، به علت سرما جان خود را از دست داد.
کامل کریمیان فرماندار ویژه سقز شامگاه شنبه با اشاره به اینکه بامداد امروز ۲۳ کولبر در قالب سه گروه در منطقه میشیاو سرشیو گرفتار کولاک برف شده بودند ، افزود: در مرحله اول امداد و نجات ، ۱۵ نفر از آنان توسط نیروهای امدادی ، سپاه ناحیه سقز ، مردم محلی و امدادگران نجات یافته و به روستای مام سفیدین منتقل شدند و جستجو برای یافتن ۲ نفر دیگر از همراهان این افراد ادامه پیدا کرد.
وی اضافه کرد: پس از انتقال این ۱۵ نفر به منطقه امن ، مشخص شد یک گروه ۶ نفره دیگر از کولبران نیز در این منطقه گرفتار کولاک شده‌اند که بلافاصله تیم های امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال احمر همراه با اهالی روستاهای منطقه و نیروهای امدادی تلاش برای یافتن این افراد را آغاز کردند.
کریمیان با بیان اینکه پس از چند ساعت تلاش پنج نفر از این افراد سالم پیدا شده و به منطقه امن انتقال داده شدند ، یادآور شد: متاسفانه نفر ششم از این افراد با هویت مشخص بدلیل سرمای هوا در ارتفاعات جان خود را از دست داده بود که بدلیل صعب العبوری منطقه و تاریک شدن هوا امکان انتقال جسدش میسر نشد.
وی تاکید کرد: تیم های امدادی تا روشن شدن هوا باید منتظر بمانند سپس عملیات انتقال جسد این کولبر به پایین را آغاز کنند که امیدواریم با مساعد بودن هوا این کار روز یکشنبه انجام شود.
فرماندار ویژه سقز در خصوص آخرین وضعیت ۲ کولبر دیگر که همراهانشان (۱۵ نفر) عصر امروز نجات یافته و به روستای مام سفیدین منتقل شدند ، گفت: اطلاع دقیقی از وضعیت آنها در دسترس نیست.
برخی منابع غیر رسمی و محلی از سالم بودن این ۲ کولبر و اینکه هم اکنون با توجه به شرایط نامساعد جوی در منطقه امنی بسر می برند ، خبر دادند که این خبر از سوی مقامات مسوول تاکنون تایید نشده است.
رییس جمعیت هلال احمر سقز نیز گفت: از اوایل وقوع حادثه جمعیت هلال احمر سه تیم امداد کوهستان را به منطقه میشیاو سرشیو اعزام کرد و هنگام پیدا شدن ۱۵ نفر ، چهار نفرشان که مصدومیت جزیی داشتند را مداوا کردند
فاضل منیعی یادآور شد: سرنوشت ۲ کولبر از این کولبران هنوز نامعلوم است و اطلاعات دقیقی در خصوص وضعیت آنها در دست نیست ولی بستگان و اقوام آنها اعلام کردند در سلامت هستند.
سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.
---ظهر امروز منابع محلی خبر از مفقود شدن تعدادی کولبر در ارتفاعات سرشیو سقز در استان کردستان دادند که روابط عمومی هلال احمر کردستان در گفت و گو با کُردپرس ، این خبر را تایید کرد و تعداد مفقود شدگان را 23 نفر اعلام کرد. ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوای تبریز برگزار شد...
ara-news.ir ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ طبیعت
به دلیل غلظت آلودگی هوای تبریز، جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوا روز چهارشنبه در فرمانداری این کلان شهر برگزار شد. به گزارش آرانیوز، فرماندار تبری...ادامه مطلب»

آخرین وضعیت سیل‌زدگان در استان گلستان/ ۱۰ روستا در آق قلا گرفتار آب گر...
entekhab.ir ۱۳۹۸/۰۱/۰۳ طبیعت
تاکنون در شهرستان آق قلا از ۸۸ روستا حدود ۱۰ روستا گرفتار آب گرفتگی هستند همچنین طغیان رودخانه گرگان رود نیز اتفاق افتاده و این موجب شده است تا خدمت ر...ادامه مطلب»

سفرنمایندگان دولت به 70 شهر ومرکز استان درهفته ای که گذشت ...
dolat.ir ۱۳۹۴/۰۸/۲۳ اخبار
اعضای هیات دولت در هفته ای که گذشت به استناد قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد، برنامه راهبردی ارتقای سلامت نظام اداری در مبادلات مرزی در...ادامه مطلب»

آغاز پادشاهی شاه صفی یکم ...
1host2u.com 28/01/1629 تاریخ
شاه صفی یکم (زاده ۱۶۱۱ - درگذشته ۱۲ مه ۱۶۴۲) ششمین پادشاه صفوی ایران است که از ۱۰۰۷ تا ۱۰۲۱ خورشیدی، (۱۶۲۹ تا ۱۶۴۲ میلادی یا ۱۰۳۸ تا ۱۰۵۲هجری قمری) به...ادامه مطلب»

چرا «همای» با ایرادات اش دوست داشتنی است؟ ...
bartarinha.ir ۱۳۹۵/۰۱/۰۶ مردم
«سعید جعفزاده احمد سرگورابی» را با نام هنری «پرواز همای» می شناسیم؛ همان کسی که یک دهه پیش، با آلبومی از اجرای کنسرتش در تهران، ناگهان سروصدایی به پا...ادامه مطلب»


EOF