افزایش قیمت زعفران ایران به بیش از ۱۰۰۰ دلار

افزایش قیمت زعفران ایران به بیش از ۱۰۰۰ دلار...
asriran.com ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ تغذبه

کلیدواژه ها:#Asriran.com، #ایران، #ایرانی، #ایلنا، #بازار، #تومان، #جهانی، #خبر، #دلار، #زعفران، #زعفران_ایران، #زعفران_ایرانی، #شورای_ملی_زعفران_ایران، #صادرات، #وزارت_جهاد، #وزارت_جهاد_کشاورزی

ضو شورای ملی زعفران ایران از افزایش قیمت هر کیلوگرم زعفران ایرانی در بازار جهانی به بالای یک هزار دلار خبر داد.
علی حسینی در گفت‌وگو با ایلنا با بیان اینکه رشد صادرات زعفران به اندازه برآورد ما برای سال‌جاری نیست ، اظهار کرد: اولین آمارها نشان می‌دهد که میزان صادرات در 10 ماهه سال‌جاری تقریبا مطابق با مدت مشابه سال گذشته است.
وی میزان صادرات در 10 ماهه سال گذشته را بیش از 100 تن اعلام کرد.
حسینی با تاکید بر اینکه انتظار می‌رود به‌رغم بدون تغییر ماندن حجم صادراتی ارزش آن افزایش داشته باشد ، افزود: قیمت هر کیلوگرم زعفران ایران در بازار جهانی به بیش از 1000 دلار افزایش یافته است.
وی اضافه کرد: اگر قیمت عنوان شده حفظ شود تا پایان سال ارزش صادراتی زعفران کشور نسبت به سال گذشته بیشتر خواهد شد.
حسینی نسبت به افزایش فعالیت قاچاقچیان زعفران ابراز نگرانی کرد و این امر را یکی از موانع افزایش ارزش صادراتی زعفران برای سال‌ جاری دانست.
وی گفت: قاچاقچیان ، زعفران ایرانی را با قیمت 600 تا 700 دلار عرضه می‌کند که می‌تواند موجب کاهش قیمت جهانی زعفران ایرانی شود.
حسینی آسیب به شهرت محصول ایرانی در بازار جهانی و رشد نامناسب صادرات به رغم افزایش تولید را نیز از نتایج رونق قاچاق عنوان کرد.
به گفته این فعال اقتصادی؛ زعفرانی که توسط قاچاقچیان عرضه می‌شود کیفیت نامناسبی داشته که موجب تخریب شهرت محصول ایرانی می‌شود.
وی میزان تولید زعفران در سالجاری براساس اعلام وزارت جهاد کشاورزی را 404 تن اعلام کرد.
حسینی تاکید کرد: هر چند افزایش 404 تنی زعفران خبر خوبی است ، اما به نسبت سطح زیر کشت 110 هزار هکتاری آن عملکرد مناسبی ندارد.
عضو شورای ملی زعفران ایران با تاکید بر اینکه متوسط عمکلرد تولید زعفران در کشور 3.5 تن در هر هکتار است ، اظهار کرد: این رقم بسیار پایین بوده و نشان از بهره‌وری پایین منابع تولید و هدر رفت آن‌ها دارد.
حسینی قیمت هر کیلوگرم زعفران در بازار داخلی را 6 میلیون و 500 تا 10 میلیون 500 هزار تومان عنوان کرد.
--- ---...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

با آغاز فصل برداشت مشکلات زعفران‌کاران دوباره نمایان شد زعفران دردست د...
ion.ir ۱۳۹۴/۰۸/۲۷ اخبار
با شروع برداشت زعفران دوباره دلالان دست به‌کار شده‌اند؛ کشاورزان محصول را برداشت می‌کنند. دلالان زعفران را از کشاورز می‌خرند و آن را چند برابر قیمت می...ادامه مطلب»

شاسی بلند جدید ایران : مشخصات جک s2 محصول جدید کرمان خودرو ...
news.mashingardi.com ۱۳۹۵/۰۵/۲۶ خودرو
جک s2 محصولی جدید و کراس اور است که به تازگی توسط کرمان خودرو وارد کشور شده است . برای آشنایی بیشتر با این خودرو با ماشین گردی همراه شوید . عکس جک s2 ...ادامه مطلب»

اهم اخبار اقتصادی ایرنا در هفته گذشته؛ لغو تحریم برخی از شرکت های صنع...
irna.ir ۱۳۹۵/۱۱/۰۲ اقتصاد
تهران- ایرنا- خسارت بیش از 1500میلیارد تومانی حادثه ساختمان پلاسکو، لغو تحریم شمار دیگری از شرکت های مرتبط با صنعت نفت ایران از سوی اتحادیه اروپا و اع...ادامه مطلب»

سخنگوی دولت در نشست خبری: ...
dolat.ir ۱۳۹۴/۰۷/۰۸ اخبار
عربستان باید پاسخگوی فاجعه منا باشد/مشکل خودروسازان را رفع می کنیم سخنگوی دولت در نشست خبری امروز خود، توضیحات مفصلی درباره پیگیری های دولت جمهوری اس...ادامه مطلب»


EOF