"با سپیده کاشانی هم در زندان مثل نیلوفر بیانی رفتار شده است"

"با سپیده کاشانی هم در زندان مثل نیلوفر بیانی رفتار شده است" ...
p.dw.com ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ ارتش

کلیدواژه ها:#P.dw.com، #استخر، #اعتراض، #بهمن، #تزریق، #حیات_وحش، #حیوانات، #سپاه، #فارسی، #لواسان، #محیط_زیست، #مسلح، #نیلوفر_بیانی، #وکیل، #پارسیان، #کاووس، #کاووس_سیدامامی

وکیل سپیده کاشانی ، از متهمان محیط زیستی ، می‌گوید مواردی ازآنچه که در نامه‌های نیلوفر بیانی آمده در مورد موکلش هم مطرح بوده که اساس تحقیقات را زیر سوال می‌برد. بیانی در نامه‌هایش نوشته که آماج شکنجه‌های متفاوت بوده است.
وکیل سپیده کاشانی ، از متهمان محیط زیستی ، ضمن اظهار اینکه نیلوفر بیانی در جلسه نخست دادگاه به برخی از موارد منتشر شده در نامه‌های منتسب به او اشاره کرده ، گفت درمورد موکلش سپیده کاشانی نیز مواردی بوده که طی لایحه‌ای به دادگاه ارائه شده است.
سیدکاظم حسینی ، وکیل تعدادی از متهمان محیط زیستی ، به انصاف‌نیوز گفته است: « خانم بیانی در جلسه اول مواردی را اشاره کرد اما وسط دادگاه ایشان را بردند و ما هم دیگر ایشان را ندیدیم. ولی در مورد خانم سپیده کاشانی مواردی بود که ما طی لایحه‌ای تحویل دادگاه دادیم و همه‌ مواردی که ایشان اعتراض داشتند را اشاره کردیم. من در مورد خانم بیانی نمی‌توانم اظهار نظری کنم ، اما موکل خودم ، هم مکتوب آن موارد را به دادگاه ارائه داد و هم شفاهی آنها را بیان کرد و من هم به‌عنوان وکیل تمام اینها را مکتوب در لوایحی که تقدیم دادگاه کردم ، ارائه دادم که برخی اتفاقات افتاده که اساس تحقیقات را به‌طور کامل زیر سوال می‌برد. »
نیلوفر بیانی ، کارشناس محیط زیست موسسه "حیات وحش پارسیان" در نامه‌‌اش نوشته که بازجویان او را به تقلید صدای حیوانات واداشتند ، به تزریق آمپول هوا و "آمپول فلج کننده" تهدیدیش کردند و عکسی از جسد کاووس سیدامامی نشانش دادند تا عاقبت خود در صورت عدم همکاری را بداند.
نامه‌هایی که خانم بیانی از زندان به مسئولان نوشته ، روز سه‌شنبه ۲۹ بهمن در بی‌بی‌سی فارسی منتشر شدند. او از جمله ، دی ماه ۱۳۹۷ در نوشته‌ای به رئیس بند دو – الف بازداشتگاه سپاه ، عنوان کرده که یک تیم بزرگ در بازجویی‌های طولانی ، "کثیف‌ترین توهین‌های جنسی را با جزییات چندش‌آور تخیلی مطرح می‌کردند و از من می‌خواستند تصورات جنسی آنها را تکمیل کنم".
نیلوفر بیانی در نامه دیگری به خامنه‌ای در بهمن۱۳۹۷ نیز گفته که یک بار به همراه ۷ مرد مسلح به ویلایی خصوصی در لواسان منتقل شد تا "با وجود امتناع ، مجبور به نظاره رفتار غیراخلاقی و غیراسلامی آنها در استخر خصوصی بشود".

--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
نیلوفر بیانی؛ روایت '۱۲۰۰ ساعت اعتراف‌گیری سپاه با شکنجه و تهدید جنسی'...
bbc.com ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ ارتش
حسین باستانی بی‌بی‌سی 18 فوریه 2020 - 29 بهمن 1398 نیلوفر بیانی، متهم ردیف دوم پرونده زندانیان محیط زیستی، در شرح حالی از وضعیت خود که بی بی سی ب...ادامه مطلب»

مرگ در حبس؛ از سعید امامی تا سیدامامی ...
isna.ir ۱۳۹۶/۱۱/۲۴ سیاست
جای مرموزی است. تصور بیشتر آدم‌ها از اتفاقات داخل آن، زاییده فیلم‌ها یا در بهترین حالت، حاصل خاطرات راست و دروغ کسانی است که پایشان به آنجا باز شده اس...ادامه مطلب»

قطع روابط دیپلماتیک ایران و کانادا...
parseed.ir ۱۳۹۱/۰۶/۱۷ تاریخ
در ۷ سپتامبر ۲۰۱۲ برابر با ۱۷ شهریور ۱۳۹۱، وزارت امور خارجه کانادا با اعلام بستن سفارت خود در تهران و عنصر نامطلوب توصیف کردن کارمندان سفارت ایران در ...ادامه مطلب»

رابطه بین حسین هدایتی و مهدی شمس و بابک زنجانی چیست؟ سعید مرتضوی ...
1host2u.com ۱۳۹۷/۱۲/۱۶ سیاست
حسین هدایتی (زاده ۱۳۴۲ در تهران) سرمایه‌دار و مدیر ورزشی ایرانی است. شهرت وی بیشتر به جهت کمک‌های مالی کلان در اواخر دههٔ ۱۳۸۰ به تیم فوتبال پرسپولیس ...ادامه مطلب»

پرتاب گاز اشک‌آور به معترضان حمله موشکی سپاه به هواپیمای اوکراینی در ت...
p.dw.com ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ اخبار
بر اساس گزارش‌ها و ویدئوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، در برخی دانشگاهای ایران، از جمله صنعتی شریف، تهران و امیرکبیر تجمع‌ها و تظاهراتی در اعتراض ...ادامه مطلب»


EOF