وزیر بهداشت ترکیه: اگر ایران شهر "قم" را قرنطینه می‌کرد، مرز را نمی‌بستیم

وزیر بهداشت ترکیه: اگر ایران شهر "قم" را قرنطینه می‌کرد، مرز را نمی‌بستیم...
asriran.com ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ سلامت

کلیدواژه ها:#Asriran.com، #ایران، #ایرانی، #ترکیه، #حریت، #دولت، #قم، #مرز، #وزیر، #ویروس_کرونا، #چین

وزیر بهداشت ترکیه که روز گذشته دستور بستن تمامی مرزهای زمینی و هوایی کشورش با ایران را صادر کرده ، در یک مصاحبه مطبوعاتی گفت در مکالمه 2 روز پیش خود با همتای ایرانی به او توصیه کرده شهر "قم" را که منشا گسترش ویروس کروناست ، قرنطینه کند.
به گزارش عصرایران ، "فخرالدین کوجا" وزیر بهداشت ترکیه که کشورش به شدت نگران گسترش ویروس کرونا و از دست دادن درآمدهای در حوزه گردشگری است ، در مصاحبه با "احمدهاکان" خبرنگار روزنامه "حریت" ترکیه ، در پاسخ به سوالی درباره تمهیدات دولت ایران برای مهار ویروس کرونا گفت:" من 2 روز پیش با وزیر بهداشت ایران تلفنی گفتگو کردم و از او پرسیدم آیا به جز شهر قم ، ویروس کرونا منشا دیگری نیز در کشور شما دارد؟ او پاسخ داد نه و گفت همه موارد مشکوک یا مبتلا به کرونا از این شهر شیوع یافته است.
"فخر الدین کوجا"/ عکس:حریت

* * * وزیر بهداشت ترکیه افزود:" من به وزیر بهداشت ایران گفتم چین شهر ووهان را قرنطینه کرده و شما هم بهتر است شهر قم را قرنطینه کنید و اگر چنین کاری کنید ترکیه ضرورتی برای بستن مرزهای خود با ایران نمی‌بیند. اما وزیر بهداشت ایران گفت نمی‌توانیم قم را قرنطینه کنیم. ما هم مجبور به بستن مرزها شدیم."
او در عین حال افزود بستن مرزها اقدامی موقتی است و دولت ترکیه به محض اطمینان از تحت کنترل گرفتن و مهار نسبی ویروس کرونا در ایران ، مرزها را باز خواهد کرد.
وزیر بهداشت ترکیه در پاسخ به سوالی درباره دیر نبودن بستن مرزها با ایران با رد این مساله گفت؛ از زمانی که ایران رسما ورود کرونا به این کشور را اعلام کرد ما تدابیر مرزی در نظر گرفتیم و تیم‌های ارزیابی پزشکی در مرزهای زمینی و هوایی مستقر کردیم و در نهایت در فاصله کوتاهی مرزها را بستیم.
---او در عین حال افزود بستن مرزها اقدامی موقتی است و دولت ترکیه به محض اطمینان از تحت کنترل گرفتن و مهار نسبی ویروس کرونا در ایران ، مرزها را باز خواهد کرد. ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

واعظی: پهنای باند اینترنت ایران به 12 هزار گیگابیت برثانیه می رسد ...
ion.ir ۱۳۹۵/۰۱/۲۹ اینترنت-آی.تی
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پهنای باند اینترنت ایران تا پایان امسال به 12 هزار گیگابیت برثانیه افزایش خواهد یافت. ایران آنلاین /Bit (بیت): بیت...ادامه مطلب»

ایران حمله به مواضع تروریست‌ها در عراق را تایید کرد ...
snn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۱۵ ارتش
روزنامه گاردین به نقل از یک مسئول ایرانی مدعی شدکه ایران انجام حملات هوایی در عراق را بدون هماهنگی با واشنگتن تأیید کرده است. به گزارش گروه بین الملل...ادامه مطلب»

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران: خرید تضمینی گندم کشاورزان از مرز...
dolat.ir ۱۳۹۵/۰۳/۰۳ اخبار
مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از خرید بیش از 2 میلیون تن گندم از کشاورزان به قیمت تضمینی تا صبح روز سوم خرداد ماه خبر داد و گفت: میزان خرید امسا...ادامه مطلب»


EOF