آمریکا برای تجارت اقلام انسان‌دوستانه با ایران مجوز صادر کرد

آمریکا برای تجارت اقلام انسان‌دوستانه با ایران مجوز صادر کرد ...
p.dw.com ۱۳۹۸/۱۲/۰۹ واردات-صادرات

کلیدواژه ها:#P.dw.com، #اسفند، #اسلامی، #امور_خارجه، #ایالات_متحده، #ایران، #بانک_مرکزی، #بانک_مرکزی_ایران، #برایان_هوک، #تجهیزات، #تحریم، #جمهوری_اسلامی، #جمهوری_اسلامی_ایران، #خبر، #خبرگزاری، #دارویی، #دلار، #رویترز، #سرطان، #سوئیس، #صادرات، #وزارت_امور_خارجه، #وزارت_امور_خارجه_آمریکا، #ژانویه

آمریکا مجوز معاملات تجاری با اهداف بشردوستانه با ایران از طریق سوئيس را صادر کرد. طبق این مجوز دیگر مانعی برای صادرات دارو ، مواد غذایی و کشاورزی و نیز تراکنش مالی اینس‌تکس با بانک مرکزی ایران وجود نخواهد داشت.
وزارت خزانه‌داری آمریکا روز پنجشنبه ۲۷ فوریه (هشتم اسفند) مجوز تراکنش مالی با بانک مرکزی ایران در رابطه با تجارت اقلام خاص انسان‌دوستانه را صادر کرد. این وزارتخانه که معمولا تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران را اعلام و سخت‌ترین تحریم‌ها را تابحال وضع کرده است این بار مجوز برای تجارت اقلامی چون دارو و مواد غذایی از طریق کانال مالی سوئیس صادر کرده است.
طبق گزارش رویترز با رسمی شدن تجارت بشردوستانه با ایران تراکنش مالی با بانک مركزی تحریم شده ایران به طور کامل به اجرا درمی‌آید. وزارت خزانه‌داری آمریکا گفته است که طبق این مجوز می‌توان مواد غذایی ، دارو و دیگر محموله‌های خاص انساندوستانه را از طریق کانال مالی سوئیس به ایران صادر کرد و تسویه حساب مالی آن را می‌توان از طریق بانک مرکزی ایران انجام داد.
خبرگزاری رویترز قبلا نیز به نقل از برایان هوک ، نماینده ویژه ایران در وزارت امور خارجه آمریکا ، از تمایل کمپانی‌های مستقر در سوئیس به مشارکت در کانال ارسال اقلام انساندوستانه به ایران خبر داده بود.
کانال بشردوستانه موسوم به "شتا" SHTA که زیر نظر خزانه‌داری آمریکا فعالیت خواهد کرد ، از ۳۰ ژانویه ۲۰۲۰ در سوئیس آغاز به کار کرده تا دارو و تجهیزات پزشکی ، اقلام کشاورزی و خوراکی مستثنی از تحریم‌های ایالات متحده به ایران صادر شوند.
مجوز ارسال نخستین محموله دارویی شامل داروهای درمان سرطان و داروهای مورد نیاز برای پیوند عضو به ارزش دو میلیون و ۵۵۰ هزار دلار به ایران در ۲۷ ژانویه صادر شد.
برایان هوک گفته است که شرکت‌های هر چه بیشتری در سوئیس به کانال مالی تجارت با ایران علاقمندی نشان می‌دهند. اما او جزئیات دیگری ارائه نکرد و نامی نیز از این شرکت‌ها نبرد. در سازوکار شتا ، شرکت‌های مستقر در سوئیس ، یک کانال بانکی تضمین شده برای دریافت وجوه صادراتی دارند.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

ترجمه ضمائم برنامه اقدام مشترک(برجام) منتشر شد ...
mehrnews.com ۱۳۹۴/۰۴/۲۶ اخبار
وزارت امور خارجه شناسهٔ خبر: 2860785 - جمعه ۲۶ تیر ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۱ سیاست > سیاست خارجی وزارت امور خارجه سند برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را به همراه ...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

قطع روابط دیپلماتیک ایران و کانادا...
parseed.ir ۱۳۹۱/۰۶/۱۷ تاریخ
در ۷ سپتامبر ۲۰۱۲ برابر با ۱۷ شهریور ۱۳۹۱، وزارت امور خارجه کانادا با اعلام بستن سفارت خود در تهران و عنصر نامطلوب توصیف کردن کارمندان سفارت ایران در ...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»


EOF