مصوبه جدید مجلس چین درباره ممنوعیت خوردن حیوانات وحشی

مصوبه جدید مجلس چین درباره ممنوعیت خوردن حیوانات وحشی...
asriran.com ۱۳۹۸/۱۲/۱۰ تغذبه

کلیدواژه ها:#Asriran.com، #ابولا، #انقراض، #تسنیم، #جلب، #حمل_و_نقل، #حیات_وحش، #حیوانات، #خبرگزاری، #خبرگزاری_تسنیم، #رادیو، #سارس، #شکار، #طبیعت، #قانونی، #مجلس، #نمایندگان، #چین، #چینی

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رادیو بین المللی چین ، کمیته دایمی مجلس ملی نمایندگان خلق چین اخیرا طرحی به منظور تکمیل ممنوعیت تجارت غیر قانونی و خوردن حیوانات وحشی را به تصویب رساند.
طبق این مصوبه جدید نهاد قانونگذار چین ، شکار ، تجارت ، حمل و نقل و خوردن حیوانات وحشی ، اعم از آن که در حیات وحش رشد کرده یا پرورش شده باشد ، ممنوع است.
یک ضرب المثل چینی می گوید: بیماری از طریق دهان وارد بدن می شود. مجله علمی معروف « طبیعت:Nature » نیز در یکی از مقاله های خود در سال 2008 اشاره کرد ، از میان بیماری های مشترک انسان و حیوان که در فاصله زمانی 1940 تا 2004 آشکار شده بود ، 71.8 درصد از حیوانات وحشی به انسان منتقل شده است.
در بدن حیوانات وحشی انواع زیادی باکتری و ویروس وجود دارد که در بدن انسان موجود نیست. این باکتری ها و ویروس ها قاعدتا با جامعه بشری کاری ندارد و نوعی تعادل ظریف بین آن ها و انسان حفظ شده است. اما اگر این تعادل شکسته شود ، ویروس هایی که در بدن حیوانات وحشی موجود است به انسان منتقل می شود و در نتیجه انسان را به ویروس های جدید مانند ابولا ، سارس و مرس آلوده می کند.
صنعت کشاورزی معاصر کاملا می تواند به نیازهای انسان در مصرف خوراک مغذی و خوش طعم پاسخ دهد ، اما هنوز هم گروهی افراد بر اثر کنجکاوی یا تفریحات ناسالم و جلب توجه ، به چشیدن گوشت حیوانات وحشی علاقه دارند.
اکنون نهاد قانونگذار چین مصوبه روشنی درباره این مساله تدوین کرده که بر اساس آن ، اعم از آن که حیوانی در حیات وحش رشد کرده یا پرورش شده باشد ، یا در حال انقراض بودن یا نبودن حیوانات وحشی ، هر نوع شکار ، حمل و نقل ، تجارت و خوردن آن ها ممنوع است.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
محیط بان ها تنها مانده اند ؛ ارتش کمک کند...
asriran.com ۱۳۹۲/۱۲/۰۵ طبیعت
تدبیر دولت، قدرت ارتش و حمایت مردم عصرایران ؛ جعفر محمدی - "وسعت زیاد ایران و محیط زیست گسترده ، حیات وحش و گونه های گیاهی متعدد و بعضاً در معرض انقرا...ادامه مطلب»

رییس جمهور روحانی: همیشه با مردم مانند ایام انتخابات برخورد کنید/ از د...
asriran.com ۱۳۹۶/۰۳/۰۱ سیاست
موسیقی‌های سطح پایین را نمی پسندیم، هرچند برخی گفتند خوب است. نخستین نشست خبری رئیس دولت دوازدهم که در مرکز همایش‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران ...ادامه مطلب»

پرندگان، مهاجران بی‌بازگشت...
zistboom.com ۱۳۹۶/۱۰/۰۳ طبیعت
همدلی شکار بی‌رویه پرندگان در مناطق شمالی ایران را بررسی می‌کند پرندگان، مهاجران بی‌بازگشت ایران رتبه دوم جهانی کشتار پرندگان را در اختیار دارد/ فرمان...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

"شکار" جنایت علیه محیط زیست است ؛ ممنوع کنید...
asriran.com ۱۳۹۲/۱۰/۲۲ طبیعت
معنی ندارد که فردی که مثلاً پزشک ، تاجر ، مغازه دار ، روزنامه نگار ، مهندس و ... است ، تفنگ شکاری داشته باشد و بعد هم پروانه ای بگیرد و در کوه و دشت و...ادامه مطلب»


EOF