مصوبه جدید مجلس چین درباره ممنوعیت خوردن حیوانات وحشی

مصوبه جدید مجلس چین درباره ممنوعیت خوردن حیوانات وحشی...
asriran.com ۱۳۹۸/۱۲/۱۰ تغذبه

کلیدواژه ها:#Asriran.com، #ابولا، #انقراض، #تسنیم، #جلب، #حمل_و_نقل، #حیات_وحش، #حیوانات، #خبرگزاری، #خبرگزاری_تسنیم، #رادیو، #سارس، #شکار، #طبیعت، #قانونی، #مجلس، #نمایندگان، #چین، #چینی

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رادیو بین المللی چین ، کمیته دایمی مجلس ملی نمایندگان خلق چین اخیرا طرحی به منظور تکمیل ممنوعیت تجارت غیر قانونی و خوردن حیوانات وحشی را به تصویب رساند.
طبق این مصوبه جدید نهاد قانونگذار چین ، شکار ، تجارت ، حمل و نقل و خوردن حیوانات وحشی ، اعم از آن که در حیات وحش رشد کرده یا پرورش شده باشد ، ممنوع است.
یک ضرب المثل چینی می گوید: بیماری از طریق دهان وارد بدن می شود. مجله علمی معروف « طبیعت:Nature » نیز در یکی از مقاله های خود در سال 2008 اشاره کرد ، از میان بیماری های مشترک انسان و حیوان که در فاصله زمانی 1940 تا 2004 آشکار شده بود ، 71.8 درصد از حیوانات وحشی به انسان منتقل شده است.
در بدن حیوانات وحشی انواع زیادی باکتری و ویروس وجود دارد که در بدن انسان موجود نیست. این باکتری ها و ویروس ها قاعدتا با جامعه بشری کاری ندارد و نوعی تعادل ظریف بین آن ها و انسان حفظ شده است. اما اگر این تعادل شکسته شود ، ویروس هایی که در بدن حیوانات وحشی موجود است به انسان منتقل می شود و در نتیجه انسان را به ویروس های جدید مانند ابولا ، سارس و مرس آلوده می کند.
صنعت کشاورزی معاصر کاملا می تواند به نیازهای انسان در مصرف خوراک مغذی و خوش طعم پاسخ دهد ، اما هنوز هم گروهی افراد بر اثر کنجکاوی یا تفریحات ناسالم و جلب توجه ، به چشیدن گوشت حیوانات وحشی علاقه دارند.
اکنون نهاد قانونگذار چین مصوبه روشنی درباره این مساله تدوین کرده که بر اساس آن ، اعم از آن که حیوانی در حیات وحش رشد کرده یا پرورش شده باشد ، یا در حال انقراض بودن یا نبودن حیوانات وحشی ، هر نوع شکار ، حمل و نقل ، تجارت و خوردن آن ها ممنوع است.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
محیط بان ها تنها مانده اند ؛ ارتش کمک کند...
asriran.com ۱۳۹۲/۱۲/۰۵ طبیعت
تدبیر دولت، قدرت ارتش و حمایت مردم عصرایران ؛ جعفر محمدی - "وسعت زیاد ایران و محیط زیست گسترده ، حیات وحش و گونه های گیاهی متعدد و بعضاً در معرض انقرا...ادامه مطلب»

رییس جمهور روحانی: همیشه با مردم مانند ایام انتخابات برخورد کنید/ از د...
asriran.com ۱۳۹۶/۰۳/۰۱ سیاست
موسیقی‌های سطح پایین را نمی پسندیم، هرچند برخی گفتند خوب است. نخستین نشست خبری رئیس دولت دوازدهم که در مرکز همایش‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران ...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

پرندگان، مهاجران بی‌بازگشت...
zistboom.com ۱۳۹۶/۱۰/۰۳ طبیعت
همدلی شکار بی‌رویه پرندگان در مناطق شمالی ایران را بررسی می‌کند پرندگان، مهاجران بی‌بازگشت ایران رتبه دوم جهانی کشتار پرندگان را در اختیار دارد/ فرمان...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»


EOF