فرارو | توافق‌نامه صلح آمریکا و طالبان امضا شد

فرارو | توافق‌نامه صلح آمریکا و طالبان امضا شد...
fararu.com ۱۳۹۸/۱۲/۱۰ ارتش

کلیدواژه ها:#Fararu.com، #ارتباط، #اسفند، #اسلامی، #افغانستان، #القاعده، #ایرنا، #تاریخ، #حاکمیت، #داعش، #دولت، #طالبان، #مردم، #ملت، #موفقیت، #وزیر، #وزیر_خارجه، #پابند

توافق‌نامه صلح آمریکا و طالبان پس از ۱۱ دور مذاکرات رسمی امروز شنبه ۱۰ اسفند ماه توسط « زلمی خلیل زاد » و « عبدالغنی برادر » بصورت رسمی امضا شد.
تاریخ انتشار: ۱۶:۵۹ - ۱۰ اسفند ۱۳۹۸
توافق‌نامه صلح آمریکا و طالبان با حضور وزیران خارجه شماری از کشور‌های منطقه و جهان و همچنین نماینده‌های ویژه برخی از کشور‌ها برای افغانستان بصورت رسمی امضا شد. از جزئیات توافق هنوز اطلاعاتی منتشر نشده است.
به گزارش ایرنا ، وزیر خارجه آمریکا در مراسم آغاز امضای توافق نامه گفت که طالبان تعهد کرده اند که رابطه خود را با القاعده و تروریست‌ها قطع می‌کند و ما نیز نظامیان خود را از افغانستان خارج می‌کنیم.
مایک پمیئو گفت که یک هفته کاهش خشونت در افغانستان طی دو دهه بی سابقه بوده و اگر طالبان مایل به صلح باشد باید این روند را ادامه دهند و به خوشحالی مردم افغانستان که برای کاهش خشونت پایکوبی کردند ، ادامه دهند.
اکنون به طالبان ارتباط دارد که گام برداشته و رابطه خود را با القاعده قطع و با داعش مبارزه کنند و زنان و مردان افغانستان که طی هفته گذشته از صلح استقبال کردند ، نشانه مثبت نشان داده به کاهش خشونت ادامه دهند.
وی از دولت افغانستان نیز خواست که نشان دهد که هیأت گفت: وگو کننده فراگیر است و جامعه کنونی افغانستان را زمان ساقط شدن طالبان از حاکمیت متفاوت دانست و گفت که اگر ما براساس توافق نامه پیش برویم می‌توانم بگویم که به هدف خود می‌رسیم.
وی تأکید کرد که آمریکا هرگز نباید در آینده از افغانستان تهدید شود و در غیر آن ما برای حفظ امنیت خود هرکاری خواهیم کرد و صلح را یگانه راه برای ثبات در افغانستان و امنیت آمریکا دانست.
ملا « عبدالغنی برادر » رئیس هیأت طالبان در قطر نیز در پیش از امضای توافق نامه گفت: مذاکرات توافق امارت اسلامی و آمریکا دستاوردی بزرگ برای ملت مجاهد افغانستان بود و آن را تبریک می‌گویم.
وی گفت: به توافق نامه پابند هستیم.
عباس استانکزی عضو هیأت مذاکره کننده طالبان در قطر پیش از امضای توافق نامه آن را توافق نامه فتح و پایان اشغالگری عنوان کرده و آن را برای هواداران و جنگجویان خود تبریک گفت.
وی از جنگجویان این گروه خواست که در رابطه به موفقیت آن‌ها برای خروج از افغانستان مغرور نشوند که تا خداوند از آن‌ها ناراضی نشود ، زیرا این پیروزی به یاوری خداوند بدست آمده است.
وی تأکید کرد که طالبان نظام اسلامی و شرعی را در افغانستان بوجود خواهد آورد و چنانچه در ۲۰ سال مبارزه در مقابل اشغالگران جنگیدند ، در بازسازی و صلح نیز سهم خواهند گرفت.
اما افغان‌ها با وجود آنکه امروز را بعنوان یک روز تاریخی در این کشور عنوان می‌کنند نسبت به نتیجه مثبت آن با شک و تردید می‌نگرند.
آمریکا و طالبان نزدیک به دوسال و ۱۱ دور گفت: وگو موفق شدند که به توافق نهایی برسند ، هرچند درجریان گفت: وگو‌ها چند بار به دلیل حملات طالبان بر نظامیان و پایگاه طالبان متوقف شد ، اما باردیگر گفت: وگو‌ها از سرگرفته شد.
---توافق‌نامه صلح آمریکا و طالبان پس از ۱۱ دور مذاکرات رسمی امروز شنبه ۱۰ اسفند ماه توسط « زلمی خلیل زاد » و « عبدالغنی برادر » بصورت رسمی امضا شد. ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

اولین سفر علمی طلاب زن ایرانی به آمریکا ...
iranmatlab.ir ۱۳۹۳/۰۲/۲۵ اخبار
اخبار سیاست خارجی - اولین سفر علمی طلاب زن ایرانی به آمریکا هیلاری کلینتون که ظاهرا برای انتخابات ریاست جمهوری در سال 2016 آماده می‌شود ضمن دفاع از ع...ادامه مطلب»

10 نکته درباره دیدار هیات طالبان از سفارت ایران...
asriran.com ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ سیاست
ایران از قدرت گرفتن داعش و حضور آمریکا در همسایه شرقی خود یعنی افغانستان نگران است و چه کسی بهتر از طالبان که همزمان با هر دو در جنگ است. عصرایران؛ ر...ادامه مطلب»

کودتای ۲۸ مرداد...
parseed.ir 19/08/1953 تاریخ
کودتای ۲۸ مرداد (به تعبیر حکومت پهلوی: رستاخیز ۲۸ مرداد) کودتایی است که با طرح و حمایت مالی و اجرائی سازمان مخفی اطلاعات بریتانیا و آژانس اطلاعات مرکز...ادامه مطلب»

حملات تروریستی داعش در تهران ...
fa.wikipedia.org ۱۳۹۶/۰۳/۱۷ تاریخ
حملات ۱۳۹۶ تهران به حملات تروریستی داعش به ساختمان مجلس شورای اسلامی و حرم سید روح‌الله خمینی در ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ (۷ ژوئن ۲۰۱۷ میلادی) در تهران اشاره دار...ادامه مطلب»


EOF