فیلم «شیطان وجود ندارد» ساخته محمد رسول‌اف برندۀ خرس طلایی جشنواره برلین شد

فیلم «شیطان وجود ندارد» ساخته محمد رسول‌اف برندۀ خرس طلایی جشنواره برلین شد...
entekhab.ir ۱۳۹۸/۱۲/۱۰ سرگرمی

کلیدواژه ها:#Entekhab.ir، #اسکار، #برلین، #برنیس_بژو، #جایزه_بزرگ، #جشنواره_فیلم، #جهانی، #خرس_طلایی، #رافائل، #سینما، #شیطان، #محمد_رسول‌اف، #مستند، #گلدن_گلوب

هفتادمین دوره جشنواره فیلم برلین به پایان راه رسید. این دوره از جشنواره با ریاست جرمی آیرونز بر هیات داوران خرس طلایی را به فیلم « شیطان وجود ندارد » به کارگردانی محمد رسول‌اف اهدا کرد.
جشنواره فیلم برلین ۱۸ فیلم از کشورهای گوناگون حضور داشتند. امسال فیلم‌هایی از سالی پاتر ، کلی رایکارد ، ریثی پان و ابل فرارا برای خرس طلایی رقابت می‌کردند که در نهایت به فیلم محمد رسول‌اف اهدا شد.
برنیس بژو ، برو کمپر ، آن ماری جاسر ، کنت لونرگان ، لوکا مارینلی و کلبر مندونسا اعضای هیات داوری این دوره از جشنواره برلین هستند. این هیات داوری به ریاست جرمی آیرونز برندگان را انتخاب کرده‌اند.
در برلیناله ۲۰۲۰ با اهدای خرس طلایی افتخاری از یک عمر فعالیت هلن میرن بازیگر سرشناس سینما که جوایز معتبری چون اسکار ، بفتا و گلدن گلوب را در کارنامه دارد ، تقدیر شد.
فیلم « شیطان وجود ندارد » به کارگردانی محمد رسول‌اف علاوه بر خرس طلایی ، برنده جایزه بین‌الملل بخش کلیسای جهانی هم شده است.
بهترین فیلم کوتاه
فیلم کوتاه « تی » به کارگردانی کیشا ری‌ویترسپون بهترین فیلم کوتاه جشنواره برلین شد و خرس طلایی را از آن خود کرد. فیلم کوتاه « فیلیپینانا » به کارگردانی رافائل خرس نقره‌ای را که جایزه ویژه هیات داوران در این بخش است ، از آن خود کرد.
جایزه ۴۰ هزار یورویی بهترین فیلم مستند
ریتی پان کارگردان نامدار سینما با مستند « در معرض اشعه » جایزه بهترین مستند هفتادمین دوره جشنواره برلین را دریافت کرد. این جایزه همراه با جایزه نقدی ۴۰ یورویی به برنده اهدا می‌شود.
برندگان جوایز جشنواره برلین ۲۰۲۰
خرس طلایی بهترین فیلم: « شیطان وجود ندارد » به کارگردانی محمدرسول‌اف
خرس نقره‌ای ، جایزه بزرگ هیات داوران: « هرگز به‌ندرت گاهی همیشه » به کارگردانی الیزا هیتمن
خرس نقره‌ای بهترین کارگردانی: هونگ سانگ‌سو برای کارگردانی « زنی که گریخت »
خرس نقره‌ای بهترین بازیگر زن: پائولا بیر در « آندین »
خرس نقره‌ای بهترین بازیگر مرد: الیو جرمانو در فیلم « پنهان »
خرس نقره‌ای بهترین فیلمنامه: برادران دینوچنزو برای فیلمنامه « داستان‌های بد »
خرس نقره‌ای مشارکت برجسته هنری: یورگن یورگه برای فیلمبرداری « دائو ناتاشا »
---هفتادمین دوره جشنواره فیلم برلین به پایان راه رسید. این دوره از جشنواره با ریاست جرمی آیرونز بر هیات داوران خرس طلایی را به فیلم « شیطان وجود ندارد » به کارگردانی محمد رسول‌اف اهدا کرد. ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
کتایون شهابی در میان داوران بخش اصلی جشنواره کن ...
ghasedaknews.net ۱۳۹۵/۰۲/۱۸ مردم
پس از چهره‌های مطرحی چون «امیر کاستاریکا»، «وونگ کاروای»، «ایزابل هوپر»، «تیم برتون»، «رابرت دنیرو»، «نانی مورتی»، «استیون اسپیلبرگ» و برادران «کوئن» ...ادامه مطلب»

۴۰ جایزه‌ای که سینمای ایران از کن برد ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ هنر
با کسب جایزه بزرگ هیات داوران جشنواره امسال کن، مجموع جوایز سینمای ایران از این رویداد سینمایی به عدد ۴۰ رسید. به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا،...ادامه مطلب»

گفتگوی ایسنا با «گادفری چشایر»؛ یک گفت‌وگوی خودمانی با یک آمریکایی سر...
isna.ir ۱۳۹۶/۰۲/۰۳ اخبار
«اگر یک چیز کلید سینمای کیارستمی باشد آن تلاش وی برای خلق سینمایی معادل ادبیات مدرن بود، آثار کیارستمی خاص خودش بود و سرشار از شاعرانگی بود.» به گزارش...ادامه مطلب»

«در جستجوی فریده» چقدر در اسکار شانس دارد؟ ...
khabaronline.ir ۱۳۹۸/۰۵/۳۱ سرگرمی
ایرانی‌ها امسال درحالی‌که دو مجسمه اسکار در جیب دارند، با دست و دلی باز یک مستند را راهی اسکار کرده‌ و این تصمیم را درحالی گرفته‌اند که از ۴۰ سال قبل ...ادامه مطلب»

گزارش ایلنا از نشست خبری فیلم فروشنده؛ فرهادی، علیدوستی و حسینی در نشس...
ilna.ir ۱۳۹۵/۰۳/۱۱ سرگرمی
نشست خبری با حضور گسترده خبرنگاران و عکاسان برگزار شد. در این نشست؛ اصغر فرهادی گفت: بخشی از کسانی که فیلم‌ها را متهم به سیاه‌نمایی می‌کنند قصد دیگری ...ادامه مطلب»


EOF