ناصر زرافشان: رسول‌اف فعلا خودش را به زندان معرفی نمی‌کند

ناصر زرافشان: رسول‌اف فعلا خودش را به زندان معرفی نمی‌کند ...
farsi.euronews.com ۱۳۹۸/۱۲/۱۴ مردم

کلیدواژه ها:#Farsi.euronews.com، #ایران، #ایرانی، #برلین، #تبلیغ_علیه_نظام، #جشنواره_فیلم، #خرس_طلایی، #دادگستری، #شیطان، #شیطان_وجود_ندارد، #فرهنگ، #قتل‌های_زنجیره‌ای، #محمد_رسول‌اف، #وکیل، #پیامک

ناصر زرافشان ، وكیل محمد رسول‌اف ، کارگردان ایرانی درباره احضار این کارگردان به دادسرای فرهنگ و رسانه گفت: « او فعلا خودش را به مقامات معرفی نخواهد کرد. »
این وکیل دادگستری درباره اتهام‌های مطرح شده علیه موکلش چنین توضیح داد: « اتهام آقای رسول‌اف در مورد سه فیلمی است که محتوای آن از سوی برخی مقام‌های ایرانی « تبلیغ علیه نظام » عنوان شده است. »
حكم این کارگردان ایرانی همچنین شامل دو سال محرومیت از کار فیلمسازی می‌شود.
احضار او به دادسرای فرهنگ و رسانه برای اجرای حکم یک سال زندان چند روز پس از دریافت جایزه خرس طلایی جشنواره فیلم برلین انجام شد.

« رسول‌اف خواهان تجدید نظر در حکمش خواهد شد »
آقای زرافشان به اسوشیتدپرس گفت: « رسول‌اف از طریق پیامک ارسال شده از سوی دستگاه قضایی حکم احضار خود را دریافت کرده است. رسول‌اف خودش را به مقامات معرفی نخواهد کرد و خواستار تجدید نظر در این حکم خواهد شد ، به ویژه با توجه به شیوع كرونا ویروس در ایران. »
مقام‌های ایرانی ۵۴ هزار زندانی را به دلیل نگرانی از شیوع این ویروس در زندان‌های ایران به طور موقت به مرخصی فرستاده اند.
فیلم‌ « شیطان وجود ندارد » رسول‌اف در جشنواره برلین با اسقبال مخاطبان و منتقدان روبه‌رو شد.
دختر به نیابت از پدر جایزه را گرفت
آقای رسول‌اف حدود دو سال پیش به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به یک سال زندان ، دوسال محرومیت از فعالیت اجتماعی و سیاسی و دو سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شد.
دختر این کارگردان ایرانی به نیابت از پدرش جایزه خرس طلایی جشنواره فیلم برلین را دریافت کرد. بازیگران و دیگر اعضای تیم فیلم « شیطان وجود ندارد » به هنگام گرفتن عکس یادگاری در این جشنواره از روی موبایل تصویر آقای رسول‌اف را در جمع خودشان ثبت کردند.
آقای رسول‌اف پیش از این در مصاحبه‌ای گفته بود که او بابت سه فیلم آخرش مورد بازخواست قرار گرفته است.
فیلم « به امید دیدار » رسول‌اف به زندگی یک وکیل می‌پردازد ، فیلم « دست‌نوشته‌ها نمی‌سوزند » قتل‌های زنجیره‌ای روشنفکران در دهه ۷۰ را به تصویر کشیده و دیگر فیلم او « لرد » نیز زیر ذره‌بین مقام‌های ایرانی قرار گرفته است.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

آیا مالکین «ابد و یک روز» می‌توانند از ساسی مانکن شکایت کنند؟...
asriran.com ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ سرگرمی
یک وکیل پایه‌یک دادگستری می‌گوید که کلیپ منتشرشده از خواننده لس‌آنجلسی از «جعل عمیق» علیه فیلم «ابد و یک روز» استفاده کرده و حق کپی‌رایت فیلم را نقض ک...ادامه مطلب»

مروری بر اتفاقات مهم حوزه موسیقی کشور در سال ۱۳۹۳ | موسیقی ایرانیان...
musiceiranian.ir ۱۳۹۴/۰۲/۰۱ سرگرمی
موسیقی ایرانیان – مهری علمداری: موسیقی کشورمان در سال‌ ۱۳۹۳ پستی و بلندی‌های زیادی را طی کرد و یکی از سال‌های پرحاشیه‌اش را پشت سرگذاشت. اتفاقات و روی...ادامه مطلب»

گزارش ایلنا از نشست خبری فیلم فروشنده؛ فرهادی، علیدوستی و حسینی در نشس...
ilna.ir ۱۳۹۵/۰۳/۱۱ سرگرمی
نشست خبری با حضور گسترده خبرنگاران و عکاسان برگزار شد. در این نشست؛ اصغر فرهادی گفت: بخشی از کسانی که فیلم‌ها را متهم به سیاه‌نمایی می‌کنند قصد دیگری ...ادامه مطلب»


EOF