«تیک‌تاک» پردانلودترین اپلیکیشن‌ جهان شد

«تیک‌تاک» پردانلودترین اپلیکیشن‌ جهان شد ...
farsi.euronews.com ۱۳۹۸/۱۲/۱۴ اینترنت-آی.تی

کلیدواژه ها:#Farsi.euronews.com، #اندروید، #انگلیسی، #ایالات_متحده، #ایران، #ایرانی، #بازار، #برزیل، #تلفن_همراه، #دریایی، #سپتامبر، #شبکه_اجتماعی، #شبکه‌های_اجتماعی، #فوربس، #فیسبوک، #هند، #چین، #چینی، #ژانویه، #کاربر

اپلیکیشن چینی « تیک‌تاک » با کنار زدن غول‌های دنیای شبکه‌های اجتماعی نظیر فیسبوک و اینستاگرام توانسته است در رتبه نخست پردانلودترین اپلیکیشن‌های جهان جای بگیرد.
وبسایت فوربس به نقل از پایگاه تحلیل داده بازار اپلیکیشن‌های موبایل (SensorTower) گزارش داده است که این اپلیکیشن توانسته تا در بخش اپلیکیشن های غیر از بازی به رکورد نصب ماهیانه ۱۰۴ میلیون بار دست یابد. آمار نصب این اپلیکیشن در مقایسه با ژانویه سال گذشته ۴۶ درصد رشد نشان می‌دهد.
در صدر دانلود کننده‌های این اپلیکیشن ، کاربران هندی دیده می‌شوند که حدود یک سوم مجموع آمار منتشره را به خود اختصاص داده‌اند. بعد از هند ، کاربران برزیلی با ۱۰.۴ درصد بیشترین اعضای این شبکه اجتماعی را تشکیل می‌دهند.
تیک تاک (TikTok) یک شبکه اجتماعی ویژه ساخت و به اشتراک‌گذاری ویدیوی کوتاه ۳ تا ۱۵ ثانیه‌ای است که در چین به نام Douyin شناخته می‌شود. از وقتی این اپلیکیشن در سال ۲۰۱۷ با سامانه musical.ly تلفیق شده ، به محبوبیت فراوانی به ویژه میان نوجوانان دست یافته است.
کاربر تیک‌ تاک می‌تواند ویدئوهای کوتاه خود را با تعدادی فیلتر بصری و نیز موسیقی به سادگی ترکیب کند و آن را به اشتراک بگذارد. از آنجا که این اپلیکیشن ساخته یک شرکت چینی به نام ByteDance است ، مقامات آمریکایی پیشتر نسبت به استفاده از آن ابراز نگرانی کرده بودند.
در این زمینه نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا سال گذشته اعلام کرده بود افرادی از این نیرو که گوشی‌های تلفن همراه دولتی را در اختیار دارند باید اپلیکیشن تیک‌تاک را از گوشی‌های خود حذف کنند و اگر این اقدام را انجام ندهند ، این اپلیکیشن از شبکه داخلی نیروی دریایی مسدود می‌شود.
از سوی دیگر در میان پنج نام برتر حاضر در فهرست پردانلود‌ترین اپلیکیشن‌ها ، تیک‌تاک تنها اپلیکیشنی است که به شرکت فیسبوک تعلق ندارد. اپلیکیشن پیام‌رسان واتس‌اپ متعلق به این فیسبوک که به تازگی از رکورد دو میلیارد کاربر عبور کرده است ، با ۹۰.۶ میلیون نصب در سال گذشته در رتبه دوم فهرست پردانلودترین اپلیکیشن‌ها قرار دارد.
بیشترین کاربرهایی که واتس اپ را نصب کرده‌اند به ترتیب از هند و برزیل با ۳۵.۳ و ۹.۴ درصد بوده‌اند.
در این فهرست فیسبوک ، اینستاگرام و پیام‌رسان فیسبوک در رتبه‌های بعدی قرار دارند. این در حالی است که اسنپ‌چت و یوتیوب جایگاه‌های ۹ و ۱۰ را به خود اختصاص داده‌اند.
تیک‌تاک (انگلیسی: TikTok) یک شبکه اجتماعی چینی است که از طریق اپلیکیشن‌های آی‌آواس و اندروید قابل دسترس است. تیک‌تاک ابتدا با عنوان دوئین (به چینی: 抖音) در سپتامبر ۲۰۱۶ در چین عرضه شد و عرضه آن برای خارج از چین ، با عنوان تیک‌تاک در سال ۲۰۱۷ صورت گرفت. تیک‌تاک به کاربران اجازه می‌دهد که موزیک‌ویدئوهای بسیار کوتاه ۳ تا ۶۰ ثانیه‌ای بسازند.
مسدودیت تیک‌تاک در ایران
از ۲۱ مهر ۱۳۹۸ دسترسی کاربران ایرانی به این برنامه قطع شده‌است. مسدودسازی تیک تاک رسماً در ایران اعلام نشده‌است ، اما این اپلیکیشن برای اکثریت کاربران حتی با فیلترشکن نیز در دسترس نبوده و به‌طور کلی از کار افتاده‌است.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

چرا واتس‌آپ آری، تلگرام خیر؟ ...
isna.ir ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ اینترنت-آی.تی
علیرضا دباغ، کارشناس رسانه درباره شریط جدید اپلیکیشن واتس‌آپ برای کابران می‌گوید: «باید به این اندیشید که اگر بحث فیلترینگ تلگرام فقط برای حفظ امنیت د...ادامه مطلب»

شاسی بلند جدید ایران : مشخصات جک s2 محصول جدید کرمان خودرو ...
news.mashingardi.com ۱۳۹۵/۰۵/۲۶ خودرو
جک s2 محصولی جدید و کراس اور است که به تازگی توسط کرمان خودرو وارد کشور شده است . برای آشنایی بیشتر با این خودرو با ماشین گردی همراه شوید . عکس جک s2 ...ادامه مطلب»

گشایش‌های تجارت خارجی ایران یک ماه و نیم پس از اجرای برجام آغاز بهار ت...
ion.ir ۱۳۹۴/۱۲/۱۲ واردات-صادرات
یک ماه و نیم از آغاز اجرایی شدن برجام و فرو ریختن دیوار تحریم‌ها علیه ایران می‌گذرد، در این مدت بسیاری از کشورها از گسترش روابط اقتصادی خود با ایران ا...ادامه مطلب»


EOF