دادگاهی در بریتانیا: امیر دوبی دخترانش را ربوده است

دادگاهی در بریتانیا: امیر دوبی دخترانش را ربوده است...
p.dw.com ۱۳۹۸/۱۲/۱۶ مردم

کلیدواژه ها:#P.dw.com، #آرامبخش، #ارتباط، #اردن، #ازدواج، #اسفند، #امارات_متحده_عربی، #امیر_دوبی، #بریتانیا، #حاکم_دوبی، #خاورمیانه، #دادگاه_عالی، #دوبی، #شیخ، #طراحی، #لندن، #محمد_بن_راشد_آل_مکتوم

طبق اعلام دادگاه عالی بریتانیا حاکم دوبی یکی از همسران خود را که از دوبی گریخته و در لندن پنهان شده ، تهدید و مرعوب کرده است. قاضی دادگاه او را همچنین مسئول طراحی ربودن دو دختر خود و بازگرداندنشان به دوبی دانسته است.
لطیفه دختر حاکم دوبی پس از فرار دستگیر و بازگردانده شد

* * * علیه شیخ محمد بن راشد آل مکتوم ، حاکم دوبی اتهامات متعددی اقامه شده است: آدم‌ربایی ، بازگرداندن اجباری و همچنین تلاش برای ارعاب و تهدید یکی از همسران. حال دادگاه عالی بریتانیا اعلام کرده که این اتهامات واقعیت دارند.
طبق حکمی که آندری مک‌‌فارلین قاضی دادگاه عالی بریتانیا روز پنجشنبه ۱۵ اسفند (۵ دسامبر) صادر کرد ، امیر دوبی یکی از همسران خود ، شاهزاده هیا را که سال گذشته از دوبی گریخته و به لندن پناه گرفته ، تهدید کرده است.
شاهزاده هیا ، دختر پادشاه سابق اردن در سال ۲۰۰۴ میلادی به عنوان دومین همسر با امیر دوبی ازدواج کرد و دو فرزند مشترک (یک دختر و یک پسر) با او دارد. هیا در آوریل سال گذشه میلادی با فرزندانش به بریتانیا گریخت و مدعی شد که امیر دوبی او را مرعوب و تهدید کرده و این ارعاب‌ها بعد از فرار نیز ادامه داشته است.
شیخ محمد بن راشد آل مکتوم ، حاکم دوبی و نایب‌رئیس امارات متحده عربی ، یکی از بانفوذترین و ثروتمندترین حاکمان خاورمیانه محسوب می‌شود. از سال ۲۰۰۶ به این سو حاکم دوبی است.
او در ماه مه سال گذشته کوشید که با ارائه دادخواست به دادگاهی در لندن فرزندانش را به دوبی بازگرداند ، اما درخواست او رد شد.
دادگاه عالی بریتانیا همچنین شیخ را مسئول دانسته که شمسا ، دختر خود از همسری دیگر را که سال ۲۰۰۰ به بریتانیا گریخته بود ، با کمک مأمورانش و توسل به زور ، با استفاده از داروهای آرامبخش به دوبی بازگردانده است.
لطیفه ، یکی از دیگر دختران حاکم دبی که او هم باز از همسری دیگر به سرنوشتی مشابه دچار شد. او در سال‌های ۲۰۰۰ ، ۲۰۰۲ و ۲۰۱۸ اقدام به فرار از دوبی کرد و هر بار با توسل به زور به کشور بازگردانده شد.

شاهزاده هیا ، یکی از همسران امیر دوبی است

* * * لطیفه در ویدیویی طولانی که به طور عمومی منتشر کرد ، از آزار و شکنجه‌هایی که به او وارد آمده بود سخن گفت؛ اظهارتی که در نهایت از سوی قاضی دادگاه بریتانیا معتبر شناخته شد.
شیخ محمد بن راشد آل مکتوم تلاش‌های زیادی کرد تا رسیدگی به پرونده اتهاماتی که علیه او مطرح شده‌اند ، علنی نشود ، اما این تلاش‌ها در نهایت بی‌نتیجه ماند. نهادهای حقوق بشری اکنون از حکم‌هایی که دادگاه عالی بریتانیا در این ارتباط صادر کرده ، استقبال کرده‌اند.

--- ---...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

رابطه بین حسین هدایتی و مهدی شمس و بابک زنجانی چیست؟ سعید مرتضوی ...
1host2u.com ۱۳۹۷/۱۲/۱۶ سیاست
حسین هدایتی (زاده ۱۳۴۲ در تهران) سرمایه‌دار و مدیر ورزشی ایرانی است. شهرت وی بیشتر به جهت کمک‌های مالی کلان در اواخر دههٔ ۱۳۸۰ به تیم فوتبال پرسپولیس ...ادامه مطلب»

اشغال سفارت ایران در لندن ...
1host2u.com ۱۳۵۹/۰۲/۱۰ تاریخ
اشغال سفارت ایران در لندن واقعه‌ای بود که در روز چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۵۹ (۳۰ آوریل ۱۹۸۰) توسط عده‌ای که خود را گروه الشهید از طرفداران خودمختاری خوز...ادامه مطلب»

جدا شدن بحرین از ایران...
1host2u.com ۱۳۵۰/۰۵/۲۳ تاریخ
جدا شدن بحرین از ایران پس از گذشت سال‌ها اشغالگری آل‌خلیفه و بریتانیا، در روز ۲۲ مرداد ۱۳۵۰ در زمان حکومت محمدرضا شاه پهلوی و با چشم‌پوشی وی از حاکمیت...ادامه مطلب»

شیخ موسس حزب دموکرات تبریز چه کسی بود؟ ...
tebyan.net 08/03/1917 تاریخ
شیخ محمد خیابانی در هفدهم اسفند 1295ش برابر با 14 جمادی‏الاول 1335ق حزب دموکرات تبریز را به وجود آورد. تاسیس این حزب شوروی را به وسوسه انداخت رهبر نهض...ادامه مطلب»


EOF