عرضه ماسک در داروخانه‌‌ها آزاد شد !

عرضه ماسک در داروخانه‌‌ها آزاد شد ! ...
yjc.ir ۱۳۹۸/۱۲/۲۲ سلامت

کلیدواژه ها:#Yjc.ir، #باشگاه_خبرنگاران، #باشگاه_خبرنگاران_جوان، #تجهیزات، #دارویی، #دانشگاه، #سازمان_غذا_و_دارو، #سلامت، #وزیر

بخشنامه تامین و توزیع ماسک برای دسترسی عموم و عرضه در سطح داروخانه ها توسط معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو ابلاغ شد.
به گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان ، محمدرضا شانه‌ساز معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو ، بخشنامه تامین و توزیع ماسک با توجه به تامین بخش مهمی از نیاز‌های مراکز درمانی توسط هیات امنای صرفه جویی ارزی برای دسترسی عموم و عرضه در سطح داروخانه‌ها را به شرح زیر ابلاغ کرد:
به کلیه تولیدکنندگان ، توزیع کنندگان ، واحد‌های صنفی ، شرکت‌های پخش دارویی ، عرضه کننده و داروخانه‌های سراسر کشور
پیرو بخشنامه شماره ۱۱۰۱۶۲/۶۵۵ مورخ ۳/۱۲/۱۳۹۸ درخصوص تامین و توزیع ماسک و باتوجه به تامین بخش مهمی از نیاز‌های مراکز درمانی توسط هیات امنای صرفه جویی ارزی و لزوم تامین و توزیع این اقلام برای دسترسی عموم و عرضه در سطح داروخانه‌ها موارد ذیل جهت اقدام ابلاغ می‌شود:
۱-کلیه شرکت‌های تولیدکننده ملزم به توزیع روزانه ماسک‌های سه لایه به تعداد حداقل ۸۵۰ هزار عدد و ماسک‌های N۹۵ به تعداد ۸۵ هزار عدد صرفاً با حواله کتبی اداره کل تجهیزات هستند. میزان سهمیه هر واحد تولیدکننده جهت تامین تعداد مذکور توسط اداره کل تجهزات پزشکی تعیین و ابلاغ گردیده و در صورت لزوم به روزرسانی خواهد شد.
۲- توزیع مازاد سهمیه فوق توسط تولیدکننده و در صورت تشخیص دانشگاه‌های علوم پزشکی با هماهنگی دانشگاه مربوطه صورت می‌گیرد.
۳- کلیه واحد‌های صنفی/ شرکت‌های توزیع کننده و شرکت‌های پخش دارویی که در سامانه imed.ir ثبت شده اند مجاز به خرید و فروش انواع ماسک‌ها هستند و هرگونه خودداری از فروش موجودی‌های انبار مصداق احتکار و اخلال در نظام اقتصادی و سلامت کشور بوده و طبق قانون مجازات اخلال گران در نظام کشور با مرتکبین برخورد خواهد شد.
۴- داروخانه‌های سطح شهر می‌توانند اقدام به عرضه ماسک‌های پزشکی با رعایت ضوابط و قوانین مربوطه و در حد مصرف شخص متقاضی نمایند.
این بخشنامه طی نامه شماره ۶۵۵/۱۱۷۵۳۳ مورخ ۱۳۹۸/۱۲/۲۲ به کارتابل شرکت‌ها ارسال شده است.
هردمبیل
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
آغاز پرواز‌ رفت‌وبرگشت تهران-آستاراخان...
donya-e-eqtesad.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ خودرو
بنا بر اعلام روابط عمومی شرکت هواپیمایی تابان، این پروازها روز آینده با پرواز شماره ۶۳۶۹ ساعت ۱۱ صبح آغاز خواهد شد‌. پرواز تهران به آستاراخان و بالعکس...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

تولید 18 قلم داروی نوترکیب و بیوتکنولوژی در کشور/ رونمایی از 2 داروی ...
dolat.ir ۱۳۹۳/۰۶/۱۵ اخبار
رییس سازمان غذا و دارو اعلام کرد: تولید 18 قلم داروی نوترکیب و بیوتکنولوژی در کشور/ رونمایی از 2 داروی جدید تولید داخل در تبریز درحال حاضر 18 قلم دار...ادامه مطلب»

وزیر بهداشت مطرح کرد ؛ رضایت مردم مهمترین نقطه قوت طرح تحول سلامت/تحق...
dolat.ir ۱۳۹۴/۰۸/۱۶ اخبار
اگر نظام پرداخت مبتنی بر عملکرد، نباشد رعایت عدالت با چالش هایی مواجه می شود. اکنون 50 درصد بیمارستان ها مبتنی بر عملکرد پرداخت های خود را انجام می د...ادامه مطلب»

وزیر بهداشت: 600 میلیارد تومان برای اصلاح تعرفه های پزشکی هزینه شد/40...
dolat.ir ۱۳۹۴/۱۱/۰۵ اخبار
وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی با اعلام اینکه این وزارتخانه 40 هزار خدمت مختلف به جامعه ارائه می کند گفت: در طرح تحول سلامت 600 میلیارد تومان برای اص...ادامه مطلب»


EOF