عرضه ماسک در داروخانه‌‌ها آزاد شد !

عرضه ماسک در داروخانه‌‌ها آزاد شد ! ...
yjc.ir ۱۳۹۸/۱۲/۲۲ سلامت

کلیدواژه ها:#Yjc.ir، #باشگاه_خبرنگاران، #باشگاه_خبرنگاران_جوان، #تجهیزات، #دارویی، #دانشگاه، #سازمان_غذا_و_دارو، #سلامت، #وزیر

بخشنامه تامین و توزیع ماسک برای دسترسی عموم و عرضه در سطح داروخانه ها توسط معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو ابلاغ شد.
به گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان ، محمدرضا شانه‌ساز معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو ، بخشنامه تامین و توزیع ماسک با توجه به تامین بخش مهمی از نیاز‌های مراکز درمانی توسط هیات امنای صرفه جویی ارزی برای دسترسی عموم و عرضه در سطح داروخانه‌ها را به شرح زیر ابلاغ کرد:
به کلیه تولیدکنندگان ، توزیع کنندگان ، واحد‌های صنفی ، شرکت‌های پخش دارویی ، عرضه کننده و داروخانه‌های سراسر کشور
پیرو بخشنامه شماره ۱۱۰۱۶۲/۶۵۵ مورخ ۳/۱۲/۱۳۹۸ درخصوص تامین و توزیع ماسک و باتوجه به تامین بخش مهمی از نیاز‌های مراکز درمانی توسط هیات امنای صرفه جویی ارزی و لزوم تامین و توزیع این اقلام برای دسترسی عموم و عرضه در سطح داروخانه‌ها موارد ذیل جهت اقدام ابلاغ می‌شود:
۱-کلیه شرکت‌های تولیدکننده ملزم به توزیع روزانه ماسک‌های سه لایه به تعداد حداقل ۸۵۰ هزار عدد و ماسک‌های N۹۵ به تعداد ۸۵ هزار عدد صرفاً با حواله کتبی اداره کل تجهیزات هستند. میزان سهمیه هر واحد تولیدکننده جهت تامین تعداد مذکور توسط اداره کل تجهزات پزشکی تعیین و ابلاغ گردیده و در صورت لزوم به روزرسانی خواهد شد.
۲- توزیع مازاد سهمیه فوق توسط تولیدکننده و در صورت تشخیص دانشگاه‌های علوم پزشکی با هماهنگی دانشگاه مربوطه صورت می‌گیرد.
۳- کلیه واحد‌های صنفی/ شرکت‌های توزیع کننده و شرکت‌های پخش دارویی که در سامانه imed.ir ثبت شده اند مجاز به خرید و فروش انواع ماسک‌ها هستند و هرگونه خودداری از فروش موجودی‌های انبار مصداق احتکار و اخلال در نظام اقتصادی و سلامت کشور بوده و طبق قانون مجازات اخلال گران در نظام کشور با مرتکبین برخورد خواهد شد.
۴- داروخانه‌های سطح شهر می‌توانند اقدام به عرضه ماسک‌های پزشکی با رعایت ضوابط و قوانین مربوطه و در حد مصرف شخص متقاضی نمایند.
این بخشنامه طی نامه شماره ۶۵۵/۱۱۷۵۳۳ مورخ ۱۳۹۸/۱۲/۲۲ به کارتابل شرکت‌ها ارسال شده است.
هردمبیل
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
آغاز پرواز‌ رفت‌وبرگشت تهران-آستاراخان...
donya-e-eqtesad.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ خودرو
بنا بر اعلام روابط عمومی شرکت هواپیمایی تابان، این پروازها روز آینده با پرواز شماره ۶۳۶۹ ساعت ۱۱ صبح آغاز خواهد شد‌. پرواز تهران به آستاراخان و بالعکس...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

تولید 18 قلم داروی نوترکیب و بیوتکنولوژی در کشور/ رونمایی از 2 داروی ...
dolat.ir ۱۳۹۳/۰۶/۱۵ اخبار
رییس سازمان غذا و دارو اعلام کرد: تولید 18 قلم داروی نوترکیب و بیوتکنولوژی در کشور/ رونمایی از 2 داروی جدید تولید داخل در تبریز درحال حاضر 18 قلم دار...ادامه مطلب»

وزیر بهداشت: 600 میلیارد تومان برای اصلاح تعرفه های پزشکی هزینه شد/40...
dolat.ir ۱۳۹۴/۱۱/۰۵ اخبار
وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی با اعلام اینکه این وزارتخانه 40 هزار خدمت مختلف به جامعه ارائه می کند گفت: در طرح تحول سلامت 600 میلیارد تومان برای اص...ادامه مطلب»

توافق وزیران بهداشت ایران و روسیه برای افزایش همکاری ها ...
dolat.ir ۱۳۹۵/۰۷/۰۸ اخبار
سیدحسن هاشمی و خانم ورونیکا اسکوروتسوا وزیران بهداشت ایران و روسیه در مذاکرات مسکو برای افزایش همکاری های دو کشور در بخش های مختلف حوزه سلامت از جمله...ادامه مطلب»


EOF