محمد مختاری کاپیتان داماش دستگیر شد

محمد مختاری کاپیتان داماش دستگیر شد ...
fararu.com ۱۳۹۸/۱۲/۲۳ ارتش

کلیدواژه ها:#Fararu.com، #آبان، #استان_گیلان، #اعتراض، #اعتراضات، #ایران، #ایل، #ایلنا، #برانکو، #برانکو_ایوانکوویچ، #بسیج، #تبریز، #خبر، #خبرگزاری، #دادستان، #داماش، #داماش_گیلان، #سپاه، #قانونی، #قدس، #قم، #مجازی، #مردم، #مس_کرمان، #ویروس_کرونا، #پرسپولیس، #پرونده‌سازی، #کرمان، #گیلان

محمد مختاری ، کاپیتان 36 ساله تیم داماش گیلان روز گذشته با حکم قضایی دادستان استان گیلان ، توسط سازمان اطلاعات سپاه قدس گیلان بازداشت شد. پرونده نامبرده هم اکنون در حال طی مراحل قانونی است.
به دنبال شیوع گسترده ویروس کرونا ، این بازیکن روز گذشته در صفحه شخصی اینستاگرامش اظهارات تندی را علیه مسئولان کشور مطرح کرده بود که در نهایت دستگیر شد.
مختاری که طی 6 سال پیراهن تیم داماش گیلان را برتن داشت پس از حضور در گسترش فولاد تبریز و مس کرمان چهار سال پیش دوباره به فوتبال گیلان بازگشت و طی چهارمین فصل متوالی در جمع لاجوردی پوشان حضور دارد.
منبع: خبرگزاری ایلنا
داستان از یک استوری جنجالی و انتقادی آغاز شد و البته مانند هر انتقاد دیگری در ایران ، ماجرای برای فوتبالیست باسابقه گیلانی به پرونده‌سازی و بازداشت از سوی نهادهای امنیتی منجر شد.
محمد مختاری ، مدافع ۳۶ ساله مازندرانی بیشتر عمر فوتبالی خود را در گیلان سپری کرده تا به این ترتیب نامی محبوب بین هواداران فوتبال در این خطه محسوب شود. او که بیشتر دوران بازی‌اش را در داماش فعال بوده ، از ۴۸ ساعت قبل در کانون اخبار قرار گرفته است.
ماجرا از انتشار یک استوری در صفحه اینستاگرام این فوتبالیست آغاز شد؛ ادبیاتی کاملا تیغ دار که در آن افرادی را نشانه گرفته بود که در آبان ماه مسوولیت سرکوب اعتراضات را برعهده داشتند و به زعم این فوتبالیست داماشی اکنون در اوضاع بحرانی که گیلان درگیر ماجرای کرونا شده در کنجی خزیده‌اند و خبری از آن‌ها نیست:
"برادر بسیجی که تو کوچک‌ترین اعتراض از طرف مردم با موتور می‌ریختین و نامردی می‌زدین و شلیک می‌کردین و در می‌رفتین ، الان چرا ترسیدین و وجود ندارین برین ورودی شهرتونو ببندین. وجود دارین الان با موتوراتون که اونم از مردم دزدیدین برین یه کار مثبت انجام بدین. مثل خیلی از آخوندای قم بی‌وجود نباشین که مردم شهرشونو تنها گذاشتن و با ایل و تبارشون رفتن جاهای خوب قایم شدن. این روزهای بد هم تموم می‌شه و بعدش قیافه خیلیا دیدن داره. همه بی‌غیرتای بی‌وجود"
این متن استوری منتشر شده از سوی محمد مختاری ، بازیکن تنکابنی بود. نزدیکان وی می‌گویند محمد به خاطر شرایط نگران کننده شهر ، ناراحت بود و بیشتر از آن برای فرزندش بی‌تابی می‌کرد و از آینده شاید خطرناکی که پیش رو باشد ، عصبانی بود. قبل از خواب این متن را نوشته و در حالی که همسرش از او می‌خواهد آن را بردارد ، پذیرفته و به زعم خودش آن را پاک می‌کند. کاپیتان داماش اما ، امروز بی خبر از اینکه پاک کردن استوری نهایی نشده و در فضای مجازی پخش شده ، راهی محل تمرین شد که با واکنش دیگر هم‌تیمی‌هایش و نگرانی بابت این موضوع بار دیگر به گوشی‌اش سر می‌زند و با انبوهی از پیام‌های خصوصی مواجه می‌شود. پاک کردن این استوری اما پایان ماجرا نبود.
او بعد از اینکه شب گذشته به اداره اطلاعات استان گیلان احضار شد ، امروز با اتهام توهین به بسیج و روحانیت و با حکم دادستانی گیلان ، از سوی سازمان اطلاعات سپاه قدس گیلان بازداشت شده است.
روزهایی که گیلان غم زده از ویروس کرونا است ، مشخص نیست ماجرای بازداشت مختاری به کجا خواهد رسید. آیا مسوولان بیشتر توجه خود را معطوف به برطرف کردن نگرانی مردم خواهند کرد یا همچنان به دنبال رقم زدن نگرانی‌های بزرگتر و پیگیری "خشم آنی" مردم که نمونه آن را محمد مختاری به نمایش گذاشته ، خواهند بود.
فوتبالیستی بی‌حاشیه که در فصل گذشته همراه تیمش به عنوان تیم دسته دومی ، جواز حضور در فینال جام حذفی را به دست آورد و با بازوبند کاپیتانی برابر پرسپولیس قرار گرفت اما در نهایت با شکست مقابل تیم قدرتمند برانکو ایوانکوویچ ، دستش از دستیابی به جام کوتاه ماند.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
دهمین دورهٔ انتخابات ریاست جمهوری ایران برگزار شد. ...
www.parseed.ir ۱۳۸۸/۰۳/۲۲ تاریخ
دهمین دورهٔ انتخابات ریاست جمهوری ایران در روز ۲۲ خرداد ۱۳۸۸ خورشیدی برگزار شد. موقعیت و شرایط ویژهٔ داخلی و خارجی ایران سبب شد که پیش‌بینی نتیجهٔ انت...ادامه مطلب»

جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوای تبریز برگزار شد...
ara-news.ir ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ طبیعت
به دلیل غلظت آلودگی هوای تبریز، جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوا روز چهارشنبه در فرمانداری این کلان شهر برگزار شد. به گزارش آرانیوز، فرماندار تبری...ادامه مطلب»

علی کریمی جادوگر و مارادونای آسیا ...
1host2u.com ۱۳۹۵/۰۸/۱۵ مردم
محمد علی کریمی پاشاکی متولد 17 آبان ماه 1357 درکرج ؛ مشهور به علی کریمی ؛ بازیکن و مربی فوتبال ایران . کیست که او را نشناسد ؟ او نیاز به معرفی ندارد...ادامه مطلب»

كشف كودتاي عناصر ضد انقلاب براي براندازي جمهوري اسلامي ايران (1361 ش) ...
rasekhoon.net ۱۳۶۱/۰۱/۲۲ تاریخ
تقویم تاریخ: كشف كودتای عناصر ضد انقلاب برای براندازی جمهوری اسلامی ایران (1361 ش) آیت الله ری شهری رئیس دادگاه انقلاب اسلامی ارتش در اطلاعیه ای از دس...ادامه مطلب»

امضای فرمان مشروطه توسط مظفرالدین شاه ...
parseed.ir 05/08/1906 تاریخ
جنبش مشروطه، جنبش مشروطه‌خواهی یا جنبش مشروطیت، مجموعه کوشش‌ها و رویدادهایی در نظر و عمل است که برای مشروط کردن قدرتِ حاکمیت، تاسیسِ آزادی و حکومتِ قا...ادامه مطلب»


EOF