بدترین روز سقوط بورس در قرن ۲۱

بدترین روز سقوط بورس در قرن ۲۱...
entekhab.ir ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ اقتصاد

کلیدواژه ها:#Entekhab.ir، #آسیا، #اروپا، #اکونومیست، #تاریخ، #ترامپ، #جهانی، #خبرگزاری، #رویترز، #صنعتی، #فارسی


بورس‌های جهان روزهای پنج‌شنبه و جمعه بزرگترین زیان در ۱۲۰ سال اخیر را از سر گذراندند.
« بعد از چند هفته وحشتناک برای بورس‌های جهان ، در آمریکا ، اروپا و آسیا ، در روز پنج‌شنبه همه‌چیز از بد به بدتر تبدیل شد. دونالد ترامپ اعلام کرد که تقریبا تمام پروازهای اروپا را به مدت ۳۰ روز لغو می‌کند و شاخص‌های بورسی ، سقوط کردند. » پایگاه داده‌پردازی استاتیستا ، چنین درباره وضعیت بورس‌های جهان در هفته کاری گذشته می‌نویسد.
تنها در یک روز ، سه شاخص اصلی وال‌استریت؛ نزدک ، داوجونز و S&P۵۰۰ بیش از ۹ درصد سقوط کردند و روز دوازدهم مارچ ، به عنوان بدترین روز تاریخ بورس در قرن ۲۱ ثبت شد.
این شاخص‌ها در دو هفته اخیر ، نزدیک به ۲۰ درصد از ارزش خود را از دست داده‌اند.
بررسی استاتیستا ، نشان می‌دهد که سقوط این روزهای شاخص‌های وال‌استریت ، چهارمین سقوط بزرگ در ۱۲۰ سال اخیر بوده است.
نمودار زیر که از این پایگاه به فارسی برگردانده شده ، وضعیت شاخص صنعتی داوجونز که یکی از مهم‌ترین شاخص‌های بورس آمریکاست ، در ۴ نقطه عطف تاریخی نشان می‌دهد:

پنج‌شنبه سیاه

* * * مسئله سقوط شاخص‌های بورسی جهان آنقدر جدی است که امروز نشریه اکونومیست نوشته است: « به نظر می‌رسد که اوضاع بورس ، نشان از تکرار تجربه بحران مالی جهانی در سال ۲۰۰۸ دارد. »
اما بر اساس گزارش سی‌ان‌ان‌بیزینس ، در روز جمعه این شاخص‌های بورسی بهترین عملکرد یک روزه بعد از بحران مالی ۲۰۰۸ را گذراندند و بخشی از زیان خود را جبران کردند.
شاخصS&P ، حدود ۹.۳ درصد ، شاخص داوجونز ۹.۴ درصد و شاخص نزدک نیز ۹.۴ درصد در آخرین روز کاری هفته میلادی رشد کردند. اما محاسبه وضعیت هفتگی این شاخص‌ها ، نشان می‌دهد که شاخص S&P۵۰۰ در کل هفته ۸.۸ درصد ، شاخص داوجونز ۱۰.۴ درصد و شاخص نزدک نیز ۹.۴ درصد از ارزش‌شان را از دست دادند.
خبرگزاری رویترز نیز می‌نویسد: « این شاخص‌ها هنوز ۲۰ درصد کمتر از ارزش خود از اواسط ماه فوریه هستند. »
---بورس‌های جهان روزهای پنج‌شنبه و جمعه بزرگترین زیان در ۱۲۰ سال اخیر را از سر گذراندند. ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
رابطه بین حسین هدایتی و مهدی شمس و بابک زنجانی چیست؟ سعید مرتضوی ...
1host2u.com ۱۳۹۷/۱۲/۱۶ سیاست
حسین هدایتی (زاده ۱۳۴۲ در تهران) سرمایه‌دار و مدیر ورزشی ایرانی است. شهرت وی بیشتر به جهت کمک‌های مالی کلان در اواخر دههٔ ۱۳۸۰ به تیم فوتبال پرسپولیس ...ادامه مطلب»

ایرانچهر » آرشیو » ایران‌ستیزی علم ایران‌شناسی را به محاق برده است ...
iranchehr.com ۱۳۹۴/۱۰/۲۲ سیاست
اشاره : « توموکو شیمویاما » که هم‌اکنون نام پرستو شادپیام را برای خود برگزیده، پیش از اقامت در ایران، استادیاری تاریخ ایران و زبان فارسی دانشگاه توکیو...ادامه مطلب»

تبعات اقتصادی تحریم نفتی کامل ایران؛ دلار تا چه نرخی گران می‌شود؟ ...
fa.euronews.com ۱۳۹۸/۰۲/۰۳ اقتصاد
دولت آمریکا روز دوشنبه به طور رسمی اعلام کرد که معافیت‌‌ ۶ ماهه هشت کشور از شمول تحریم خرید نفت ایران با اتمام در دوم ماه می (۱۲ اردیبهشت ماه) تمدید ن...ادامه مطلب»

حمله بی‌سابقه زیگما گابریل به ترامپ/ آلمان علیه ایالات متحده فراخوان د...
khabaronline.ir ۱۳۹۶/۰۳/۱۱ سیاست
بین الملل > اروپا - حاشیه‌های اجلاس جی7 هنوز در کانون توجه است. گابریل، وزیر خارجه آلمان طی اظهاراتی اروپا را به ایستادگی در برابر سیاست‌های ترامپ فر...ادامه مطلب»

جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوای تبریز برگزار شد...
ara-news.ir ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ طبیعت
به دلیل غلظت آلودگی هوای تبریز، جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوا روز چهارشنبه در فرمانداری این کلان شهر برگزار شد. به گزارش آرانیوز، فرماندار تبری...ادامه مطلب»


EOF