مهدی حاجتی آزاد شد

مهدی حاجتی آزاد شد ...
fararu.com ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ مردم

کلیدواژه ها:#Fararu.com، #آزادی، #استان_فارس، #اسفند، #اسلامی، #ایرنا، #بهمن، #تاریخ، #تبلیغ_علیه_نظام، #حمل_و_نقل، #خبر، #دادگستری، #دیوان، #شورای_شهر، #شیراز، #فارس، #قم، #مهدی_حاجتی، #موسوی، #نشر_اکاذیب، #ویروس_کرونا

تاریخ انتشار: ۰۹:۴۷ - ۲۸ اسفند ۱۳۹۸
مهدی حاجتی رییس سابق کمیسیون حقوق شهروندی شورای اسلامی شهر شیراز عصر سه‌شنبه با سپردن وثیقه ۱۲۰ میلیون تومانی آزاد شد.
مهدی حاجتی شامگاه سه شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا با تایید این خبر ، افزود: دو اتهام نشر اکاذیب و تبلیغ علیه نظام به من وارد شده است که پرونده آن در جریان است.
وی توییت‌های اخیر خود را دلیل بازداشت دوباره خود عنوان کرد.
زهره رستگاری ، همسر حاجتی عصر پنجشنبه ۲۲ اسفندماه ۹۸ در گفتگو با ایرنا خبر بازداشت همسرش را اعلام کرده بود.
حاجتی در روز‌های گذشته توییت‌هایی را در رابطه با قرنطینه نکردن شهر قم در ابتدای شیوع ویروس کرونا و همچنین حمایت از زندانیان در برابر کرونا منتشر کرده بود.
حاجتی سوم بهمن ماه ۹۸ بعد از تحمل حدود هشت ماه حبس از زندان آزاد شد.
دادگستری استان فارس در آن زمان ضمن تأیید آزادی حاجتی اعلام کرد: این اقدام پیرو درخواست اعاده دادرسی از سوی محکوم علیه و تجویز اعاده دادرسی از سوی دیوان عالی کشور انجام شده است.
مهدی حاجتی عضو شورای شهر شیراز عصر یکشنبه ۱۲ خردادماه ۹۸ برای اجرای حکم یکسال زندان ، بازداشت و به زندان منتقل شده بود.
نواب قائدی که در آن مقطع زمانی سخنگوی شورای شهر شیراز بود گفت:: دادگاه تجدید نظر درخصوص پرونده حاجتی ، یک سال حبس برای وی صادر کرده است.
یک منبع آگاه پیش‌تر گفته بود: حکم حبس حاجتی در شعبه اول دادگاه تجدید نظر استان فارس قطعیت یافته بود؛ اتهام حاجتی فعالیت تبلیغی علیه نظام است و وی علاوه بر یک سال حبس ، به ۲ سال تبعید نیز محکوم شده است.
این سومین بار است که در جریان رسیدگی به پرونده حاجتی ، وی بازداشت و آزاد می‌شود.
حاجتی نخستین بار پنجم مهرماه ۹۷ بازداشت شد و ۱۵ مهر ۹۷ با صدور قرار وثیقه ۲ میلیارد ریالی آزاد شد.
این عضو آن زمان شورای اسلامی شهر شیراز ۱۴ بهمن ۹۷ پس از گذشت افزون بر چهار ماه غیبت در جلسات شورا ، در جلسه کمیسیون برنامه و بودجه این شورا حاضر شد.
در آن زمان ، قرار نظارت قضایی مبنی بر منع حضور این عضو شورای شهر شیراز از سوی دادگاه لغو شده بود.
یک منبع مطلع در آن مقطع زمانی گفته بود: روند رسیدگی به پرونده حاجتی ادامه دارد و حضور در جلسات شورای شهر شیراز دال بر برائت وی از اتهام نیست.
این گونه بود که وی بار دیگر ۱۲ خردادماه ۹۸ راهی زندان شد.
مهدی حاجتی متولد ۱۳۵۸ از فعالان سیاسی اصلاح طلب است و قبل از حبس و در دوره کنونی شورای اسلامی شهر شیراز مسوولیت‌هایی همچون نایب رییس کمیسیون عمران ، حمل و نقل و ترافیک و رییس کمیسیون حقوق شهروندی پنجم دوره شورای شهر شیراز را برعهده داشت.
بیستم شهریورماه گذشته بود که محمدتقی تذروی عضو علی البدل شورای اسلامی شهر شیراز در جلسه علنی این شورا سوگند خورد و به عنوان جانشین مهدی حاجتی عضو غائب شورا ، فعالیت خود را آغاز کرد.
عبدالرزاق موسوی رئیس شورای شهر شیراز در این جلسه گفت: مهدی حاجتی در ماه‌های گذشته با مشکلاتی روبه رو شده و ۲ ماه از زمان غیبت وی در جلسات شورای شهر نیز گذشته و براساس قانون ، باید عضو علی البدل تا ۶ ماه به عنوان جانشین حاجتی معرفی شود تا تعیین تکلیف عضو در حبس مانده صورت گیرد.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

دهمین دورهٔ انتخابات ریاست جمهوری ایران برگزار شد. ...
www.parseed.ir ۱۳۸۸/۰۳/۲۲ تاریخ
دهمین دورهٔ انتخابات ریاست جمهوری ایران در روز ۲۲ خرداد ۱۳۸۸ خورشیدی برگزار شد. موقعیت و شرایط ویژهٔ داخلی و خارجی ایران سبب شد که پیش‌بینی نتیجهٔ انت...ادامه مطلب»

مهدی حاجتی از زندان آزاد شد؟...
yjc.ir ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ فرهنگ
مهدی حاجتی عضو سابق شورای اسلامی شهر شیراز با گذراندن ۸ ماه حبس صبح امروز از زندان آزاد شد. سعید نظری سخنگوی شورای شهر شیراز در گفت‌وگو با خبرنگار گرو...ادامه مطلب»

۸ شگفت ‌انگیز سیاست ایران...
asriran.com ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ مردم
سیاست در جمهوری اسلامی چهره‌های زیادی را در این ۴۲ سال به خود دیده است؛ از سیاسیون محافظه‌کار، تا سیاست‌مداران رادیکال، از منتقدان داخل نظام تا معاندا...ادامه مطلب»

آغاز به کاردانشگاه آزاد اسلامی ...
fa.wikipedia.org ۱۳۶۱/۰۵/۱۰ تاریخ
دانشگاه آزاد اسلامی سامانه‌ای دانشگاهی در ایران و خارج ازایران است و از بزرگ‌ترین مراکز آموزشی در ایران است که کار خود را در ۱۰ مرداد ۱۳۶۱ آغاز کرد. ...ادامه مطلب»


EOF