سعادتمندترین مردم جهان: فنلاند در صدر، ایران در رتبه ۱۱۸

سعادتمندترین مردم جهان: فنلاند در صدر، ایران در رتبه ۱۱۸...
baharnews.ir ۱۳۹۹/۰۱/۰۱ فرهنگ

کلیدواژه ها:#Baharnews.ir، #اتریش، #استرالیا، #استکهلم، #اسلو، #افغانستان، #ایران، #ایسلند، #بریزبن، #تاجیکستان، #تهران، #جهانی، #دانمارک، #زوریخ، #سوئد، #سوئیس، #سودان، #سودان_جنوبی، #شهرها، #فنلاند، #لوکزامبورگ، #مردم، #مشهد، #نروژ، #هلسینکی، #هلند، #پیشین، #کابل، #کپنهاگ

در گزارش جهانی سعادت که روز جمعه ، اول فروردین‌ماه ۹۹ ، منتشر شد ، بعد از فنلاند ، به ترتیب کشورهای دانمارک ، سوئیس ، ایسلند ، نروژ ، هلند ، سوئد ، نیوزیلند ، اتریش و لوکزامبورگ ، در جایگاه دوم تا نهم این رده‌بندی قرار دارند. ایران در جایگاه ۱۱۸ ، آمریکا در رتبه ۱۸ و تاجیکستان در رده ۱۰۶ این جدول قرار دارند. برای نخستین‌ بار در این گزارش ، شهرهای کشورهای مختلف جهان با یکدیگر مقایسه شده‌اند و علاوه بر کشورها ، شهرها نیز رده‌بندی شده‌اند.
بر اساس این گزارش ، سعادتمندترین مردم جهان در شهر هلسینکی فنلاند زندگی می‌کنند و در این مقایسه شهر کابل افغانستان در قعر جدول قرار گرفته است. دو شهر تهران و مشهد نیز در این مقایسه به ترتیب در جایگاه‌های ۱۵۵ و ۱۵۶ قرار گرفته‌اند ، یعنی در یک مقایسه داخلی ، مردم تهران از مردم مشهد ، احساس سعادت بیشتری می‌کنند. در مقایسه شهرها ، در ابتدا به ارزیابی شرایط فعلی زندگی در شهرها پرداخته شده و بعد نتایج این ارزیابی با مطالبات ساکنان این شهرها از زندگی خود مورد مقایسه قرار گرفته است.
سعادتمندترین مردم جهان به این ترتیب در شهرهای هلسینکی فنلاند ، ارهوس دانمارک ، ولینگتون نیوزیلند ، زوریخ سوئیس ، کپنهاگ دانمارک ، برگن و اسلو در نروژ ، تل‌آویو اسرائیل ، استکهلم سوئد و بریزبن استرالیا زندگی می‌کنند. در گزارش پیشین جهانی سعادت ، فنلاندی‌ها در صدر جدول مردمان سعادتمند قرار داشتند و اهالی سودان جنوبی در قعر جدول.
سال گذشته ، ایران در جدول شاخص سعادت کشورهای جهان ، در رتبه ۱۱۷ بود که نسبت به سال ۲۰۱۸ یازده پله سقوط کرده‌ بود. بر اساس گزارش امسال نیز ایران بار دیگر یک پله سقوط کرده است. گزارش سالانه بررسی وضعیت بهروزی در کشورهای جهان اولین بار در سال ۲۰۱۲ میلادی انتشار یافت.
منابع: گزارش شاخص سعادت ۲۰۲۰ و رادیوفردا
--- ---...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
ثروتمندترین کشورهای جهان کدامند؟ ...
isna.ir ۱۳۹۶/۰۱/۰۴ اخبار
تحلیل مجله گلوبال فاینانس نشان می‌دهد بعضی از کوچکترین کشورهای جهان همچنان در صدر فهرست ثروتمندترین کشورهای جهان قرار دارند. به گزارش ایسنا، این رتبه‌...ادامه مطلب»

۱۰ ثروتمندترین و فقیرترین کشورهای دنیا ...
asretebar.com ۱۳۹۵/۰۷/۰۴ اقتصاد
عصر اعتبار- ۱۰ ثروتمندترین و فقیرترین کشورهای دنیا موضوع محوری این نوشتار را تشکیل می دهد. مجله‌ی “‘کلوبال فایننس” براساس داده‌­های بانک جهانی و صندوق...ادامه مطلب»

صادرات طلای سرخ بیشتر شد/ ۵۶ کشور زعفران ایرانی می‌خورند ...
isna.ir ۱۳۹۶/۱۱/۰۲ واردات-صادرات
طی ۹ ماهه نخست امسال بیش از ۱۶۰ تن زعفران به کشورهای مختلف صادر شده است که ۳۳.۳۳ درصد از نظر وزنی و ۲۶.۰۵ درصد از نظر ارزشی نسبت به همین بازه زمانی در...ادامه مطلب»

بی‌اعتبارترین و قدرتمندترین پاسپورت‌های جهان گذرنامه ایرانی چقدر معتب...
isna.ir ۱۳۹۷/۰۳/۰۷ سیاست
جنگ، منازعات سیاسی و مهاجرت، آزادی سفر را در جهان آنچنان تحت تاثیر قرار داده که گذرنامه برخی کشورها را فاقد اعتبار کرده و بعضی دیگر را به اوج رسانده، ...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»


EOF