چرا آمریکا درباره شیوع کرونا متهم است؟

چرا آمریکا درباره شیوع کرونا متهم است؟ ...
tn.ai ۱۳۹۹/۰۱/۰۳ سیاست

کلیدواژه ها:#ارتش، #اسلامی، #انقلاب، #انقلاب_اسلامی، #ایتالیا، #ایران، #ایران_و_ایتالیا، #بازار، #بیمارستان، #تایوانی، #ترامپ، #تسنیم، #توییتر، #جهانی، #جورج_تاون، #جین، #حضرت، #خبرگزاری، #خبرگزاری_تسنیم، #دانشمندان، #دانشگاه، #دولت، #نظامی، #ویروس_کرونا، #پزشک، #چین، #ژانویه، #کانادا، #کشف، #کنگره

رفتارهای مقام‌های دولت آمریکا موجب شکل‌گیری ابهاماتی درباره اینکه آمریکایی‌ها ممکن است مبدأ انتشار یا منشأ تولید ویروس کرونای جدید باشند.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم ، حضرت آیت‌الله « علی خامنه‌ای » ، رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز در سخنانی فرمودند که آمریکایی‌‌ها متهم به تولید ویروس « کرونای جدید » هستند.
ایشان فرمودند: « آمریکایی‌ها خودشان متهم به تولید این ویروس هستند البته نمی‌دانیم این اتهام چقدر صحت دارد اما با وجود این اتهام ، کدام انسان عاقلی ، کمک از این کشور را قبول می کند. »
آیت‌الله خامنه‌ای اضافه کردند: « به آمریکایی‌ها هیچ اعتمادی نیست زیرا ممکن است داروهایی را ارسال کنند که ویروس را در ایران شایع‌تر و یا ماندگار کند و یا حتی ممکن است افرادی را به‌عنوان درمان‌کننده بفرستند تا ببینند اثرگذاری این ویروسی را که گفته می شود بخشی از آن فقط مخصوص ایران ساخته شده ، چگونه بوده و اطلاعات خود را تکمیل و دشمنی خود را بیشتر کنند ، بنابراین سخنان آمریکایی‌ها قابل قبول نیست. »
ابهامات مطرح‌شده درباره اینکه آمریکا ممکن است مبدأ انتشار و یا حتی منشأ تولید ویروس « کرونای جدید » (SARS-CoV-2) باشد نخستین بار از جلسه‌ای در کنگره آمریکا آغاز شد که طی آن « رابرت ردفیلد » ، رئیس مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا (CDC) اذعان کرد ممکن است کسانی که چندین ماه قبل گمان می‌شد بر اثر آنفولانزا جان باخته‌اند در واقع جانشان را بر اثر ابتلا به همین ویروس کرونا از دست داده باشند.
با توجه به آنکه گزارش CDC در ماه فوریه نشان می‌دهد در فصل زمستان 2019 دست‌کم 32 میلیون نفر به آنفولانزا مبتلا شده و 18000 نفر جان باختند شائبه‌ها درباره اینکه نخستین ویروس کرونا ، قبل از « ووهان » چین از آمریکا آغاز شده باشد ، تقویت می‌شود.
از طرف دیگر شائبه‌هایی هم وجود دارد که آمریکا تولیدکننده این ویروس باشد و آن را از طریق ورزشکارانش که به ووهان سفر کرده‌اند به چین منتقل کرده باشد.
ورزشکاران نظامی آمریکا چند ماه قبل‌تر از شناسایی اولین بیمار مبتلا به ویروس کرونا برای شرکت در هفتمین بازی‌های جهانی نظامیان وارد ووهان شدند و در جریان آن ، چند ورزشکار خارجی به بیماری واگیردار مبتلا شدند. تا ماه دسامبر ، نخستین مبتلای کرونا در ووهان شناسایی شد.
اندیشکده "مطالعات جهانی" کانادا چندی پیش در پایگاه اینترنتی خود در مقاله‌ای به‌نقل از تحلیل ویروس‌شناس تایوانی در چین اعلام کرد: زنجیره ژن کرونای جدید که در ایران و ایتالیا کشف شده ، با ژن کرونا در چین متفاوت است و این نشان می‌دهد که منشأ کرونا ویروس در ایران و ایتالیا ، چین نیست.
علاوه بر این ، پایگاه اینترنتی مجله علمی "لانست" در 24 ژانویه نیز مقاله علمی به‌نوشته هفت پزشک بالینی بیمارستان جین اینگ تان شهر ووهان را منتشر کرد که در آن آمده است: 13 مورد از 41 مورد نخست مبتلا به کرونا که در بیمارستان یادشده مورد معالجه قرار گرفتند ، هیچ تماسی با بازار آبزیان ووهان نداشتند.
26 ژانویه ، مجله « ساینس » مقاله‌ای را تحت عنوان « بازار آبزیان ووهان احتمالاً منبع شیوع کروناویروس جدید نیست » منتشر کرد. در این مقاله به‌نقل از دانیل لوسی متخصص بیماری‌های همه‌گیر دانشگاه جورج تاون آمریکا نوشته شده است: "13 مورد با این بازار هیچ ربطی نداشتند و این رقم کم نیست". دانیل لوسی معتقد است اگر این گونه باشد ، ویروس به‌احتمال زیاد از جایی دیگر سرچشمه گرفته است.
مجموعه این تردیدها موجب شده چین رسماً آمریکا را به انتقال کرونای جدید به ووهان متهم کند. شامگاه 12 مارس « جائو لی جیان » ، سخنگوی وزارت خارجه چین در حساب توییتر خود نوشت: « بیمار صفر چه زمانی در آمریکا ظاهر شد؟ چند نفر آلوده شدند؟ اولین بیمارستانی که مبتلایان را پذیرفت کدام بود؟ آیا ورزشکاران ارتش آمریکا این ویروس را به ووهان منتقل کردند؟ لطفاً داده های خود را آشکار و شفاف اعلام کنید! آمریکا به ما توضیح بدهکار است » !
اصرار مقام‌های دولت « دونالد ترامپ » ، رئیس‌جمهور آمریکا علی‌رغم تأکیدات سازمان جهانی بهداشت بر استفاده از نام « ویروس چین » یا « ویروس ووهان » به جای نام علمی آن هم گزاره‌ای است که موجب طرح این فرضیه شده که دولت آمریکا ممکن است به دنبال گم کردن رد و دور کردن اتهامات از خودش در زمینه ویروس کرونا است.
البته در نهایت این دانشمندان هستند که باید درباره مبدأ ویروس اظهارنظر کنند. اما دست‌کم تا به اینجا می‌توان گفت رفتار آمریکایی‌ها بسیار مرموز و غیرشفاف بوده است.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

قتل محمدرضا کلاهی عامل انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی در هلند ...
tarikhirani.ir ۱۳۹۴/۰۹/۲۴ تاریخ
از کلاهی قاتل تا معتمد مقتول تاریخ ایرانی: در سی‌وهشتمین سالگرد شهادت آیت‌الله دکتر بهشتی و ۷۲ نفر از مسئولان نظام در هفتم تیر ۱۳۶۰، اطلاعات جدیدی از...ادامه مطلب»

تاسیس حزب توده ایران...
fa.wikipedia.org 02/10/1941 تاریخ
بلافاصله پس از تبعید رضاشاه پهلوی و آزادی زندانیان سیاسی، عده‌ای از اعضای جوان‌تر «۵۳ نفر» مارکسیست مشهور، از جمله ایرج اسکندری، بزرگ علوی، عبدالحسین ...ادامه مطلب»

اعلام ورود ایران به کلوب هسته ای ...
1host2u.com ۱۳۸۵/۰۱/۲۲ تاریخ
محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور ایران در اجتماعی در شهر مشهد خبر دستیابی ایران به توان غنی سازی اورانیوم در مقیاس آزمایشگاهی را اعلام کرد. اولین تلاش‌ها...ادامه مطلب»


EOF