کرونا؛ طب اسلامی و جنجال شیخ مرتضی کهنسال

کرونا؛ طب اسلامی و جنجال شیخ مرتضی کهنسال ...
p.dw.com ۱۳۹۹/۰۱/۰۳ سلامت

کلیدواژه ها:#P.dw.com، #اجتماع، #استاد، #اسفند، #اسلامی، #اصفهان، #اعتبار، #افکار، #امام، #امام_کاظم، #بیمارستان، #تجهیزات، #دادستان، #دانشگاه، #روحانی، #سوهان، #شبکه‌های_اجتماعی، #شفا، #شیخ، #لنگرود، #مرجع، #مردم، #وزارت_بهداشت، #ویروس_کرونا، #گیلان

یکی از شاگردان عباس تبریزیان ، با انگشت به دهان و دماغ مبتلایان کرونا "عطر پیامبر" می‌مالد تا شفا یابند. سازمان نظام پزشکی این اقدام را مصداق تشویش افکار عمومی دانسته و وزارت بهداشت خواستار برخورد قضایی با او شده است.
مرتضی کهنسال ، روحانی اهل لنگرود و یکی از شاگردان مکتب طب اسلامی ، کلیپی جنجالی از حضور بر بالین بیماران مبتلا به کرونا در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده است. او با عبا و عمامه ، بدون ماسک و دستکش ، بالای سر مبتلایان می‌رود و با انگشت و قطره چکان ، مایعی را به پشت لب و دور دهان بیماران می‌مالد. او محلول را "عطر پیامبر" معرفی می‌‌کند.
ظاهرا اقدام این شیخ جوان ، به چالش کشیدن رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان است که درباره عیادت و ملاقات بدون تجهیزات با بیماران کرونا هشدار داده بود. دکتر طاهره چنگیز گفته بود اگر در این صورت کسی مبتلا نشد در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان را می‌بندد و استعفا می‌دهد.
کهنسال در فیلمی که پخش کرده ، با لبخند می‌گوید: « در یکی از بیمارستان‌های مرجع هستیم... این را بفرستید برای همون خانم دکتر که گفت هم استعفا می‌دم و هم در دانشگاه‌ها را می‌بندم. کلیپ‌های بعدی هم میاد... » و سپس بر بالین بیماری می‌رود که کرونا دارد و مایع مربوطه را به دور دهان و دماغ بیماران می‌مالد.
او در پیامی دیگر ریشخندکنان می‌گوید: « .... ویروس کرونا از شهر ووهان به شهر سوهان آمد و آن وقت پشت ماسک تو گیر کرد... ۳۶ هزار میلیارد بودجه بهداشت... ماسک هست ، نیست؛ احتکار شد. ۵۳۰ میلیارد ستاد بحران ... »
سازمان نظام پزشکی این اقدام را محکوم کرده و البته نه در بیانیه‌ای رسمی بلکه در کانال تلگرامی خود: « این شخص به اعتبار لباسش به بیمارستان و بر بالین بیماران رفته و کسی هم جلوی او را نگرفته؛ بدون حفاظت شخصی بوده و بخت گرفتاری‌اش بالا و چه بسا الان ناقل است و در جامعه رفت و آمد دارد... »
نظام پزشکی می‌‌پرسد پخش فیلم ، تبلیغ برای طب اسلامی و تظاهر به این که همه اشتباه می‌کنند "مصداق بارز تشویش اذهان عمومی" نیست؟
https://youtu.be/OvQW42G1WbA
فیلم و سلفی‌های مرتضی کهنسال با بیماران کرونایی در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود. وبسایت "فرارو" می‌نویسد: « مرتضی کهنسال ، اهل لنگرود از شاگردان عباس تبریزیان ، چهره جنجالی طب اسلامی ، ۲۷ اسفند به یکی از بیمارستان‌های گیلان رفت و سپس با پرواز به اصفهان و به یکی از بیمارستان‌های این شهر رفته است. »

* * * کیانوش جهانپور ، سخنگوی وزارت بهداشت گفته که به محض تکمیل اطلاعات در باره مکان مربوطه ، با فردی که در بیمارستان با او همراهی کرده ، برخورد خواهد شد. جهانپور این اقدام را مصداق بارز مداخله در درمان و تشویش اذهان عمومی خوانده و ابراز امیدواری کرده که دادستان منطقه مربوطه و دستگاه قضایی برخورد لازم را انجام دهند. درباره این اقدام ، با کهنسال برخورد خواهد شد.
روحانی جنجالی خود را "الاحقر شیخ مرتضی کهنسال" ، مسئول "ستاد احیای طب اسلامی در گیلان" و نماینده آیت‌الله تبریزیان می‌نامد. او پیش‌تر در کلیپی کوتاه گفته بود: « ... در حالی که دانش آموختگان مکتب هاریسون به جای درمان مردم ، آنها را ترسانده‌اند‌ ، قرنطینه کرده و از اجتماع دور کرده‌اند ، ما دانش‌آموختگان طب اسلامی حاضریم در قرنطینه وارد شویم و راه و روش درمان و قدرت اهل بیت را به همه مردم نشان دهیم. »
عباس تبریزیان ، استاد مرتضی کهنسال که عنوان "پدر طب اسلامی" را یدک می‌کشد ، داروی "امام کاظم" و استعمال "روغن بنفشه" را برای درمان کرونا تجویز کرده است.

--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
معمای شناسایی ده‌ها مبتلا به کرونا در میان مسافران از ایران ...
p.dw.com ۱۳۹۸/۱۲/۰۸ سلامت
تا کنون دست‌کم هفت کشور مواردی از ابتلا به ویروس کرونا در افرادی که قبلا در ایران بوده‌اند را شناسایی کرده‌اند. نسبت این افراد به تعداد موارد رسمی شنا...ادامه مطلب»

آغاز به کاردانشگاه آزاد اسلامی ...
fa.wikipedia.org ۱۳۶۱/۰۵/۱۰ تاریخ
دانشگاه آزاد اسلامی سامانه‌ای دانشگاهی در ایران و خارج ازایران است و از بزرگ‌ترین مراکز آموزشی در ایران است که کار خود را در ۱۰ مرداد ۱۳۶۱ آغاز کرد. ...ادامه مطلب»

۸ شگفت ‌انگیز سیاست ایران...
asriran.com ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ مردم
سیاست در جمهوری اسلامی چهره‌های زیادی را در این ۴۲ سال به خود دیده است؛ از سیاسیون محافظه‌کار، تا سیاست‌مداران رادیکال، از منتقدان داخل نظام تا معاندا...ادامه مطلب»

سفرنمایندگان دولت به 70 شهر ومرکز استان درهفته ای که گذشت ...
dolat.ir ۱۳۹۴/۰۸/۲۳ اخبار
اعضای هیات دولت در هفته ای که گذشت به استناد قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد، برنامه راهبردی ارتقای سلامت نظام اداری در مبادلات مرزی در...ادامه مطلب»

با پیکر رضاشاه چه کنیم؟ ...
isna.ir ۱۳۹۷/۰۲/۰۵ تاریخ
«من با آن‌ که مطمئن هستم برای انتشار این نوشته ناسزاهای بسیاری خواهم شنید اما بنابر وظیفه روشنفکری و برای مصالح جمهوری اسلامی و آینده این سرزمین، این ...ادامه مطلب»


EOF