افت ۴۲۰۰ واحدی بورس در اولین روز معاملاتی سال جدید

افت ۴۲۰۰ واحدی بورس در اولین روز معاملاتی سال جدید ...
fararu.com ۱۳۹۹/۰۱/۰۵ اقتصاد

کلیدواژه ها:#Fararu.com، #بازار، #تاریخ، #جهانی، #دارویی، #ریال، #فارس، #فرابورس

بازار امروز در اولین روز کاری سال جدید با افزایش تقاضا در نمادهای کوچک آغاز بکار کرد. اما نمادهای بزرگ بازار اغلب عقب نشینی کردند و در نهایت شاخص کل با افتی ۴ هزار و ۲۰۰ واحدی به محدود ۵۰۸ هزار واحدی سقوط کرد.
تاریخ انتشار: ۱۷:۰۸ - ۰۵ فروردين ۱۳۹۹
در اولین روز معاملاتی بورس در سال ۹۹ ، شاخص کل با افتی ۴ هزار و ۲۰۰ واحدی به محدود ۵۰۸ هزار واحدی سقوط کرد. افت ۴۲۰۰ واحدی شاخص کل در حالی رخ داده که شاخص کل هم‌وزن رشدی ۱۵۰۰ واحدی را به ثبت رساند.
بازار امروز در اولین روز کاری سال جدید با افزایش تقاضا در نمادهای کوچک آغاز بکار کرد. کوچک ها امروز چابک تر از همیشه آغاز کردند و تا پایان معاملات قدرت نمایی خود را به رخ بازار کشیدند. سایه سنگین افت قیمت های جهانی بر سر گروه های فلزات اساسی و فرآورده های نفتی همچنان ادامه داشت. افت قیمت های جهانی موجی ترس و واهمه سهامداران گروها های مربوطه شد به نحوی که امروز شاهد قدرت فروشندگان و افت تقاضای حاکم بر روی این گروه بودیم.

نمادهای تاثیرگذار بازار امروز
در پایان معاملات روز سه‌شنبه ، سه نماد فارس ، فولاد و فملی به ترتیب با ۱۲۹۲ ، ۹۹۰ و ۷۶۹ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل داشتند. وبملت نیز با ۴۲۱ واحد مثبت نتوانست بر روند منفی شاخص کل تاثیر چندانی بگذارد.
در جریان معاملات امروز ۳۸۸ نماد در محدوده مثبت معامله شدند تا بیش از ۶۰ درصد کل بازار سبزپوش باشند. در معاملات روز سه‌شنبه بورس ، بیش از ۶۲۹ هزار معامله انجام شد که طی آن ۴ میلیارد و ۱۶۰ میلیون سهم با ارزشی بالغ بر ۲۸ هزار و ۴۶۴ میلیارد ریال داد و ستد شد. ارزش معاملات فرابورس نیز امروز نزدیک ۱۵ هزار میلیارد ریال بود تا ارزش کل بازار به ۴۳ هزار و ۴۱۰ میلیارد ریال برسد.
در جریان معاملات امروز سه نماد وتجارت ، وبصادر و ذوب به ترتیب با ۷۱۹ ، ۴۱۸ و ۲۱۱ میلیون سهم بیشترین حجم معاملات را به خود اختصاص دادند و وبلمت ، غسالم و غگل نیز بیشترین ارزش معاملات را داشتند.
در معاملات امروز دو گروه بانکی و دارویی یکدست سبزپوش و صف خرید به کار خود پایان داد و پس از آن نیز گروه محصولات غذایی و آشامیدنی به جز قند و شکر بیشترین تقاضا را به خود اختصاص دادند. از طرف دیگر گروه فلزات اساسی و استخراج کانه‌های فلزی نیز تحت تاثیر سقوط بازار‌های جهانی با فشار عرضه مواجه بودند.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

پرفروش‌ترین برندهای بازار ژاپن در نیمه اول سال 2016 ...
car.ir ۱۳۹۵/۰۵/۱۸ خودرو
امروزه ژاپن یکی از چهار تولیدکننده برتر خودرو در دنیاست و از این لحاظ در کنار ممالکی همچون چین، آمریکا و آلمان جای می‌گیرد. این کشور 128 میلیونی از با...ادامه مطلب»

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران: خرید تضمینی گندم کشاورزان از مرز...
dolat.ir ۱۳۹۵/۰۳/۰۳ اخبار
مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از خرید بیش از 2 میلیون تن گندم از کشاورزان به قیمت تضمینی تا صبح روز سوم خرداد ماه خبر داد و گفت: میزان خرید امسا...ادامه مطلب»

شاخص بورس تهران 8235 واحد سقوط کرد ...
fararu.com ۱۳۹۸/۰۲/۱۶ اقتصاد
شاخص بازار اول بورس با کاهش 6508 واحد به رقم 162 هزار و 427 واحد رسید و شاخص بازار دوم بورس با افت 14 هزار و 330 واحدی به رقم 413 هزار و 601 واحد رسید...ادامه مطلب»


EOF