توقف حرکت قطارهای مشهد تهران پس از 62سال

توقف حرکت قطارهای مشهد تهران پس از 62سال ...
fararu.com ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ خودرو

کلیدواژه ها:#Fararu.com، #استان_خراسان، #استان_خراسان_رضوی، #اسفند، #ایران، #ایرنا، #بهمن، #تاریخ، #تهران، #خراسان، #خراسان_رضوی، #خیام، #راه_آهن، #سرخس، #فروردین، #قطار، #مشهد، #نوروز، #ویروس_کرونا

مدیر کل راه آهن خراسان گفت: برای نخستین بار طی ۶۲ سال گذشته ، نبود مسافر تردد قطار در مسیر مشهد را روز شنبه ۹ فروردین ماه متوقف کرد.
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۶ - ۰۹ فروردين ۱۳۹۹
مدیر کل راه آهن خراسان گفت: برای نخستین بار طی ۶۲ سال گذشته ، نبود مسافر تردد قطار در مسیر مشهد را روز شنبه ۹ فروردین ماه متوقف کرد.
مصطفی نصیری ورگ در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در پی شیوع ویروس کرونا و کاهش تقاضا برای سفر با قطار ، امروز هیچ قطار مسافربری در مسیر مشهد تردد ندارد که این امر در طول تاریخ فعالیت ایستگاه راه آهن مشهد بی‌سابقه است.
وی ادامه داد: حتی در زمان حادثه قطار در ایستگاه خیام طی بهمن ماه سال ۱۳۸۲ نیز قطار محلی سرخس - مشهد به فعالیت خود ادامه داد لذا می توان نهم فروردین ماه امسال را تنها روز توقف تردد قطارهای مسافربری در مسیر مشهد از سال ۱۳۳۶ خورشیدی و آغاز فعالیت ایستگاه راه آهن مشهد تاکنون عنوان کرد.
وی گفت: البته حرکت قطارهای باربری در مسیر مشهد و ایستگاه بین‌المللی سرخس به صورت روزانه همچنان ادامه دارد و این اداره کل آمادگی دارد در این ایام که تردد جاده‌ای به خاطر فاصله گذاری اجتماعی به شدت کاهش یافته است نسبت به تامین اقلام اساسی استان از طریق شبکه ریلی اقدام نماید.
در پی کاهش تقاضا برای سفر در ایام نوروز تردد قطارهای مسافربری در مسیر مشهد از ۹۴ رام قطار در هر روز به ۲ تا سه رام کاهش یافت و حرکت قطارهای محلی مشهد - سرخس و مشهد - آزادور نیز از ابتدای فروردین ماه متوقف شد.
طی سال گذشته ۱۴ میلیون و هزار و ۹۳ مسافر در مسیرهای ریلی منتهی به مشهد جابه‌جا شدند که در مقایسه با سال ۹۷ یک درصد کاهش داشت.
بیشترین میزان کاهش مسافر راه آهن خراسان مربوط به اسفند ماه پارسال بود که علت آن نیز کاهش تقاضای سفر به دلیل شیوع ویروس کرونا بوده است.
شمار ایستگاه‌های راه آهن خراسان ۲۳ ایستگاه است و در حالت عادی روزانه ۹۴ رام قطار مسافربری و ۱۰ رام قطار باری در این مسیر ریلی به صورت رفت و برگشت حرکت می‌کند.
از مجموع ۱۰ هزار کیلومتر شبکه ریلی کشور هزار و ۴۰۰ کیلومتر آن معادل ۱۴ درصد در خراسان رضوی قرار دارد.
تراکم ریل در استان خراسان رضوی نسبت به مساحت آن دو برابر میانگین کشوری است و به خاطر وجود بارگاه منور رضوی در مشهد بیش از ۴۰ درصد قطارهای مسافربری ایران به مشهد رفت و آمد می کند.
در حالی که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور از ۳۲ هزار نفر فراتر رفته است این تعداد در خراسان رضوی هزار و ۱۳۳ نفر گزارش شده است.
تعداد جانباختگان ناشی از ابتلا به کرونا در این استان نیز که آزمایش آنها به طور قطعی مثبت شده ۱۸۵ نفر است.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
محیط زیست در سالی که گذشت؛ حذف 15 پلنگ از طبیعت ایران/ چوپان لرستانی ...
mehrnews.com ۱۳۹۳/۰۱/۰۷ طبیعت
سال که گذشت به تعبیر بسیاری از کارشناسان سالی سیاه برای پلنگ های ایرانی بود چرا که تنها بر اساس آماری که در رسانه ها منتشر شد در این سال 15 پلنگ تلف ش...ادامه مطلب»

حیات وحش ایران: پلنگ طبس ...
tabasenc.ir ۱۳۹۳/۱۲/۲۴ طبیعت
پلنگ طبس | دسته بندی حیات وحش طبس این حیوان منطقه نایبند زیست میکند .پناهگاه حیات وحش نایبندان در جنوب و جنوب غربی طبس واقع شده است. فاصله پناهگاه ت...ادامه مطلب»

دهمین دورهٔ انتخابات ریاست جمهوری ایران برگزار شد. ...
۱۳۸۸/۰۳/۲۲ تاریخ
دهمین دورهٔ انتخابات ریاست جمهوری ایران در روز ۲۲ خرداد ۱۳۸۸ خورشیدی برگزار شد. موقعیت و شرایط ویژهٔ داخلی و خارجی ایران سبب شد که پیش‌بینی نتیجهٔ انت...ادامه مطلب»

تشکیل دولت خودمختار خراسان ...
parseed.ir 02/04/1921 تاریخ
دولت خودمختار خراسان یک دولت نظامی در محدوده کشور ایران بود.[نیازمند منبع] تاریخ تأسیس این دولت به‌طور رسمی در ۲ آوریل، ۱۹۲۱میلادی است. با این حال این...ادامه مطلب»

چوخه کاران خراسان در تربت حیدریه پنجه در پنجه شدند ...
irna.ir ۱۳۹۵/۰۶/۳۰
تربت حیدریه- ایرنا- پنجمین دوره مسابقه های کشتی باچوخه استان های خراسان رضوی و شمالی، جام غدیر، روز سه شنبه در روستای نسر از توابع بخش جلگه رخ تربت حی...ادامه مطلب»


EOF