آلمان پناهنده ایرانی را با هواپیمای دربستی به تهران برمی‌گرداند

آلمان پناهنده ایرانی را با هواپیمای دربستی به تهران برمی‌گرداند ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ اخبار

کلیدواژه ها:#Hamshahrionline.ir، #آلمان، #آلمانی، #آنلاین، #اتحادیه_اروپا، #اروپا، #ایران، #ایرانی، #ترانزیت، #تهران، #دولت، #فرانکفورت، #لبنان، #لبنانی، #همشهری، #همشهری_آنلاین، #هواپیما، #هواپیمای_اوکراینی، #هواپیمایی، #پناهجویان، #یورو

یک زن ایرانی بعد از رد شدن تقاضای پناهندگی‌اش با یک هواپیمای چارتر به ایران بازگردانده می‌شود.
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از دویچه‌وله ، زنی ایرانی که تقاضای پناهندگی‌اش در آلمان رد شده ، در بازداشتگاه فرودگاه فرانکفورت بلاتکلیف مانده زیرا پروازی به تهران وجود ندارد. او و یک نفر دیگر به زودی با یک هواپیمای چارتر به تهران بازگردانده می‌شوند.
زن ۳۴ ساله‌ای ، اواخر ماه فوریه ، در سالن ترانزیت فرودگاه فرانکفورت از دولت آلمان درخواست پناهندگی کرد. او به ماموران گفت به دلیل عشق به مردی متاهل ، از سوی برادرانش به مرگ تهدید شده و جانش در خطر است. کسی حرف او را باور نکرد و تقاضای مربوطه تحت عنوان "آشکارا بی‌اساس" رد شد.
این زن را سپس به بازداشتگاه موقت فرودگاه بردند تا با اولین پرواز به ایران برگردانده شود. اخراج اما به طول انجامید؛ نخست به دلیل لغو بسیاری پروازها به تهران در واکنش به سقوط هواپیمای اوکراینی و سپس بحران کرونا که باعث شد اکثر خطوط هواپیمایی ، پروازهای خود را کنسل کنند.
وبسایت "تاگس شاو" می‌نویسد این شهروند ایرانی و یک زن دیگر قرار است اوایل هفته آتی به صورت اختصاصی با یک هواپیمای چارتر و در معیت چند پلیس ، مترجم و پرسنل پزشکی به کشورشان برگردانده شوند.
تاگس شاو درباره این اقدام ویژه می‌نویسد ، هر چند مقامات آلمانی به کرات برای بازگرداندن پناهجویان اخراجی از هواپیماهای چارتر استفاده کرده‌اند اما این که یک هواپیما فقط برای یک یا دو نفر اختصاص داده شود ، بسیار نادر بوده است: « بخصوص از این جهت نادر که نه جرم خاصی صورت گرفته و نه اتفاقی افتاده که به مصالح عمومی مربوط بوده باشد. »
اخراج رهبر باند خلافکاران لبنانی ، از جمله موارد معدودی است که فردی با جت خصوصی از آلمان اخراج شد. ابراهیم میری ، بزهکار سابقه‌دار که در شهر برمن زندگی می‌کرد در سال ۲۰۱۹ به لبنان برگردانده شد.
گونتر بورکهارد ، رئیس سازمان "پرو آزول" تشکل حامی پناهجویان‌ می‌گوید: « ما به دلیل دشواری‌های پزشکی و انسانی ناشی از بحران کرونا ، هر گونه اخراج را فراتر از یک اقدام غیرمسئولانه می‌دانیم. » بورکهارد خواستار آن شده که هرگونه اخراج در سطح اتحادیه اروپا و کشورهای خارج از این حوزه تا اطلاع ثانوی متوقف شود. دولت آلمان اما نظر دیگری دارد.
اگر پرواز مربوطه انجام شود ، دستکم ۱۰۰ هزار یورو هزینه خواهد داشت. در اصل ، آن کسی که اخراج می‌شود موظف است هزینه برگشتن را شخصا تقبل کند اما معمولا این افراد چنین پولی ندارند. از نظر قوانین اقامتی نیز ، همان شرکتی که مسافر را به آلمان آورد ، باید ترتیب بازگشت او را هم بدهد. زن ایرانی ۳۴ ساله با لوفت‌هانزا به فرانکفورت آمده و این درحالی است که لوفت‌هانزا از چند هفته قبل پرواز به ایران را متوقف کرده است. با توجه به زیان هنگفتی که لوفت‌هانزا از بحران کرونا و زمین‌گیر شدن هواپیماها دیده ، بعید است که هزینه بازگرداندن مسافر ایرانی و همراهانش را را تقبل کند.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

اولین سفر علمی طلاب زن ایرانی به آمریکا ...
iranmatlab.ir ۱۳۹۳/۰۲/۲۵ اخبار
اخبار سیاست خارجی - اولین سفر علمی طلاب زن ایرانی به آمریکا هیلاری کلینتون که ظاهرا برای انتخابات ریاست جمهوری در سال 2016 آماده می‌شود ضمن دفاع از ع...ادامه مطلب»

گشایش‌های تجارت خارجی ایران یک ماه و نیم پس از اجرای برجام آغاز بهار ت...
ion.ir ۱۳۹۴/۱۲/۱۲ واردات-صادرات
یک ماه و نیم از آغاز اجرایی شدن برجام و فرو ریختن دیوار تحریم‌ها علیه ایران می‌گذرد، در این مدت بسیاری از کشورها از گسترش روابط اقتصادی خود با ایران ا...ادامه مطلب»


EOF