جنگ انزن

جنگ انزن ...
parseed.ir 22/07/838 تاریخ

کلیدواژه ها:#Parseed.ir، #افشین، #انزن، #ایرانی، #ترکیه، #معتصم

جنگ انزن جنگی بود که در سال ۲۱۷ خورشیدی بین امپراتوری بیزانس و عرب‌ها درگرفت. خلیفه عرب‌ها معتصم و امپراتور بیزانس تئوفیلوس بود.
سردار عرب‌ها در این جنگ یک ایرانی بنام افشین بود و سردار رومی‌ها خود امپراتور تئوفیلوس بود. این نبرد در منطقه انزن ترکیه امروزی رخ داد. شمار سربازان افشین ۲۰ هزار تا ۳۰ هزار و شمار سربازان رومی ۲۵ هزار تا ۴۰ هزار بود.
این جنگ با پیروزی افشین همراه بود.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
بپاخیزی دیودستیان (ساجیان) در آذربایجان برای تامین تمامیت ایران و حاکم...
parseed.ir 28/05/879 تاریخ
زمانی که در هر گوشه ایران، یک ایرانی بپاخاسته و جان بر کف نهاده بود تا تمامیت و حاکمیت ملی میهن گرامی و باعظمت مان را تامین کند، ۲۸ ماه مه سال ۸۷۹ میل...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

نبرد ملازگرد ...
parseed.ir 26/08/1071 تاریخ
نبرد ملازگرد یکی از تأثیرگذارترین نبردهای تاریخ جهان و منطقه، در ۲۶ اوت ۱۰۷۱ میلادی در نزدیکی شهر ملازگرد میان سلطنت سلجوقی به فرماندهی آلب ارسلان، و ...ادامه مطلب»

امضای عهدنامه گردان میان افشاریان ایران و امپراتوری عثمانی ...
parseed.ir 04/09/1746 تاریخ
عهدنامه گردان عهدنامه‌ای میان افشاریان ایران و امپراتوری عثمانی بود که در ۴ سپتامبر ۱۷۴۶ منعقد شد. زمینه عهدنامه در واپسین روزهای امپراتوری صفوی، عثما...ادامه مطلب»

برف و بوران ۱۳۵۰مرگ 4000 نفر در ایران ...
parseed.ir ۱۳۵۰/۱۱/۱۴ تاریخ
برف و بوران ۱۳۵۰ ایران بورانی بود که در اواسط بهمن، بخش وسیعی از ایران را به گونه‌ای در برف و یخبندان فروبرد که سرانجام منجر به مرگ بیش از ۴۰۰۰ نفر شد...ادامه مطلب»


EOF