جو بایدن خواهان تعدیل تحریم‌ها علیه ایران شد

جو بایدن خواهان تعدیل تحریم‌ها علیه ایران شد ...
p.dw.com ۱۳۹۹/۰۱/۱۵ سیاست

کلیدواژه ها:#P.dw.com، #ارتباط، #اسلامی، #اقتصاد_ایران، #انتخابات، #انتخابات_ریاست_جمهوری، #اوباما، #ایالات_متحده، #ایران، #باراک_اوباما، #تجهیزات، #ترامپ، #جمهوری_اسلامی، #جو_بایدن، #دولت، #سیاست، #صندوق_توسعه_ملی، #واشنگتن، #وزیر، #وزیر_خارجه، #ویروس_کرونا


جو بایدن ، رقیب احتمالی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خواهان کاهش تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران شده است. او با توجه به تشدید بحران کرونا پیشنهادهای مشخصی در این زمینه ارائه کرده است.
جو بایدن که در بین نامزدهای دموکرات‌های ایالات متحده بیشترین شانس را برای رقابت با ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری این کشور در سال ۲۰۲۰ دارد ، برای کمبودهای ایران در ارتباط با مقابله با ویروس کرونا خواستار کاهش تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی شده است.
او به طور مشخص خواهان آن شد که برنامه‌ای ویژه راه‌اندازی شود تا بانک‌ها و شرکت‌ها از طریق آن بتوانند با ایران معامله کند. او پیشنهاد کرد که در این راستا مجوزهای ویژه‌ای برای فروش دارو و تجهیزات پزشکی صادر شود.
بایدن که در دروان ریاست جمهوری باراک اوباما معاون او بود ، همچنین خواهان تضمین‌هایی از سوی آمریکا شد که سازمان‌های امدادگر بین‌المللی به خاطر فعالیت‌های خود در ایران با تحریم‌های واشنگتن روبرو نشوند.
او سیاست‌"فشار حداکثر" در قبال جمهوری اسلامی را که دونالد ترامپ ، رئیس جمهوری آمریکا پیش گرفته است ، "شکست‌خورده" دانست.
هدف دولت ترامپ از اعمال این سیاست وادار ساختن جمهوری اسلامی به "کاهش فعالیت‌های اتمی ، تجدید نظر در برنامه موشکی آن کشور و همچنین پایان دادن به فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده در منطقه" اعلام شده است.
بایدن در این ارتباط تصریح کرد که این سیاست تنها "تشدید دشمنی رهبری جمهوری اسلامی مقابل آمریکا" را به دنبال داشته است.
به گفته بایدن "اکنون دیگر نیازی نیست که به این سیاست ناکام بُعدی دهشتناک اضافه کرد که راه رسیدن کمک‌های بشردوستانه به ایران دشوار شود".
تحریم‌های گسترده آمریکا علیه جمهوری اسلامی از یک سو و سقوط بی‌سابقه بهای نفت و ادامه بحران کرونا از سوی دیگر اقتصاد ایران را به سوی ورشکستگی سوق داده ، به طوری که دولت ناگزیر شده ، برای جبران کسری بودجه از حساب "صندوق توسعه ملی" برداشت کند.
مایک پمپئو ، وزیر خارجه آمریکا در آغاز هفته جاری تجدید نظر در تحریم‌های ایالات متحده علیه جمهوری اسلامی در رابطه با کرونا را منتفی ندانست.
او تصریح کرد ، احتمال دارد آمریکا در امر مقابله با بیماری کرونا از تحریم‌های ایران و برخی دیگر از کشورها موقتا صرف‌نظر کند.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

اولین سفر علمی طلاب زن ایرانی به آمریکا ...
iranmatlab.ir ۱۳۹۳/۰۲/۲۵ اخبار
اخبار سیاست خارجی - اولین سفر علمی طلاب زن ایرانی به آمریکا هیلاری کلینتون که ظاهرا برای انتخابات ریاست جمهوری در سال 2016 آماده می‌شود ضمن دفاع از ع...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

کودتای ۲۸ مرداد...
parseed.ir 19/08/1953 تاریخ
کودتای ۲۸ مرداد (به تعبیر حکومت پهلوی: رستاخیز ۲۸ مرداد) کودتایی است که با طرح و حمایت مالی و اجرائی سازمان مخفی اطلاعات بریتانیا و آژانس اطلاعات مرکز...ادامه مطلب»

میخ ترامپ بر تابوت سیاست فشار حداکثری ...
mshrgh.ir ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ سیاست
دونالد ترامپ مبدع سیاست فشار حداکثری علیه ایران تا چند روز دیگر از کاخ سفید می‌رود و بسیاری از رسانه‌ها و تحلیلگران از سیاست شکست خورده فشار حداکثری د...ادامه مطلب»


EOF