باران‌ تالاب‌های خوزستان را احیا کرد | افزایش جمعیت پرندگان مهاجر در خوزستان

باران‌ تالاب‌های خوزستان را احیا کرد | افزایش جمعیت پرندگان مهاجر در خوزستان ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۹/۰۱/۱۷ طبیعت

کلیدواژه ها:#Hamshahrionline.ir، #آنلاین، #اشرفی، #ایرنا، #حفاظت_محیط_زیست، #خوزستان، #محیط_زیست، #مدیریتی، #همشهری، #همشهری_آنلاین، #هورالعظیم، #پرندگان

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: با توجه به بارش‌های سال گذشته و اعمال مدیریت در تامین حقابه و حفظ و نگهداشت آب ، وضعیت فعلی تالاب‌های استان مطلوب است.
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا ، محمد جواد اشرفی شرایط تالاب‌های خوزستان را مطلوب دانست و گفت: بارندگی و اعمال مدیریت باعث آبگیری و احیای بخش زیادی از تالاب‌های این استان شد.
وی در بازدید از تالاب هورالعظیم درباره وضعیت تالاب‌های استان بیان کرد: میزان آبگیری تا به امروز در تالاب هورالعظیم ۹۶ درصد ، تالاب شادگان ۹۰ درصد ، بامدژ ۸۶ درصد ، میانگران ۸۴ درصد و بندون ۴۰ درصد برآورد شده است.
اشرفی ادامه داد: تالاب‌ها به دلیل نقش کارکردی در معیشت و اقتصاد تالاب‌نشینان و البته محیط زیست ، حیات پرندگان ، آبزیان و جاندارانی که زندگی‌شان به زنده ماندن تالاب‌ها وابسته است ، بسیار با اهمیت هستند.
وی اضافه کرد: خوشبختانه تالاب میانگران در ایذه امسال به صورت مستمر آب داشت و میزان آب در این تالاب کاهش پیدا نکرده است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان در خصوص تالاب‌های هورالعظیم و شادگان گفت: علاوه بر نزولات جوی مناسب ، اجرای برنامه‌های مدیریتی آب در این تالاب‌ها باعث شده تا بسیاری از قسمت‌ها که سال‌های قبل ، خشک و به عنوان کانون‌های گرد و غبار در استان تبدیل شده بودند ، زیر آب رفته و باعث شدند تا کانون‌های گرد و غبار در این قسمت‌ها مهار شود.
اشرفی درباره مهاجرت پرندگان به تالاب‌های استان نیز اظهار داشت: در زمستان سال گذشته تالاب‌های خوزستان پذیرای جمعیت زیادی از پرندگان مهاجر بودند و شاهد افزایش حدود ۱۰ درصدی جمعیت پرندگان مهاجر به تالاب‌های استان بودیم.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوای تبریز برگزار شد...
ara-news.ir ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ طبیعت
به دلیل غلظت آلودگی هوای تبریز، جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوا روز چهارشنبه در فرمانداری این کلان شهر برگزار شد. به گزارش آرانیوز، فرماندار تبری...ادامه مطلب»

آلاینده‌های سرطان‌زای هوای تهران کاهش یافته است ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۳/۰۴/۰۵ طبیعت
آلاینده‌های سرطان‌زای هوای تهران کاهش یافته است محیط زیست > آلودگی - همشهری آنلاین: قطع دریافت ریفورمیت بنزین از پتروشیمی‌ها و افزایش توزیع بنزین پاک...ادامه مطلب»

سیستان و بلوچستان زیستگاه امن پلنگ ایرانی...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۳/۰۷/۱۸ طبیعت
مردم خونگرم و مهربان سیستان و بلوچستان به سبب افزایش آگاهی از مسائل زیست محیطی و کمک به حیات وحش، این استان را به زیستگاهی امن برای پلنگ ایرانی در معر...ادامه مطلب»

عکس | تولد نخستین بچه گوزن زرد ایرانی در سال ۱۴۰۱ ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۱/۰۱/۱۵ طبیعت
نخستین بچه گوزن زرد ایرانی در سال جدید دهم فروردین ماه جاری در جنگل خلیل بیگ پهنه احیاء ، تکثیر و پرورش ارسنجان متولد شد، به گفته رئیس اداره حفاظت محی...ادامه مطلب»

پروژه حفاظت از درنای سیبری احیا می‌شود...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۳/۰۸/۲۴ طبیعت
محیط زیست > حیوانات - همشهری آنلاین: مدیر کل دفتر حیات وحش و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در صدد احیای پروژه درنای سیبری که چند سالی است مت...ادامه مطلب»


EOF