تقلای آلمان برای واردات داروی کرونا از کوبا

تقلای آلمان برای واردات داروی کرونا از کوبا ...
irna.ir ۱۳۹۹/۰۱/۱۷ واردات-صادرات

کلیدواژه ها:#Irna.ir، #آلمان، #اتریش، #اسپانیا، #ایرنا، #تهران، #جلب، #داروسازی، #دارویی، #دولت، #محور، #واردات، #وزارت_بهداشت، #چین، #کوبا

تهرانایرناآلمان خواستار دستیابی به داروی « این‌فرک » و وارد کردن آن از کوبا است که گفته می‌شود در چین برای درمان کرونا موثر واقع شده است.
به گزارش روز یکشنبه دویچه‌وله ، شرکت « پروفومد » در آلمان درصدد توزیع این دارو است.
این محموله دارویی آماده صدور به آلمان بوده ، اما مجوز واردات آن صادر نشده است ، از اینرو شرکت مزبور مایل به واردات آن از کوبا است.
شرکت پروفومد دو شعبه یکی در ایالت زاکسن آلمان و شعبه دیگری در اتریش دارد. شرکتی با ۱۵۰ نیروی شاغل که عمدتا در تولید کالاهای پزشکی فعال است ، اما تجربه ای در عرصه داروسازی ندارد.
همکاری شرکت پروفومد با کوبا امر تازه ای نیست ، اما این بار ، موضوع بر سر واردات یک داروست؛ داروی این‌فرک که در چین با یک داروی دیگر در درمان بیماری کووید – ۱۹ موثر واقع شده است.
« گئورگ شفر » رئیس شرکت پروفومد اعلام کرده که با مسئولان دولت فدرال و ایالت زاکسن درمورد واردات این دارو گفت و گو کرده ، اما این مذاکرات هنوز به نتیجه مطلوبی نرسیده است.
پس از آنکه امکان واردات مستقیم داروی این‌فرک از چین فراهم نشد ، شفر تلاش کرد این دارو را برای مداوای یک هزار بیمار از کوبا سفارش دهد.
شرکت کوبایی تولیدکننده این دارو اعلام آمادگی کرده که این میزان دارو را در مدت ۲۵ روز به آلمان تحویل دهد ، اما مشکل مقررات بر آلمان حاکم است.
قانون صدور مجوز برای واردات دارو به آلمان و توزیع آن بر چند محور و از جمله موثر بودن ، کیفیت و عوارض جانبی تنظیم شده است. برای سنجش این موارد ، لازم است گزارش های پزشکی مربوط به این دارو در اختیار مسئولان وزارت بهداشت و اداره کنترل کیفیت دارو قرار گیرد.
« ادوارد مارتینز » رئیس شرکت داروسازی کوبایی « بایوکوبافارما » چندی پیش گفته بود که این دارو نمی تواند راه حلی برای بحران کرونا باشد.
طبق گفته های وی ، می توان از این دارو برای درمان کرونا استفاده کرد ، اما نمی توان از آن به عنوان واکسن ضد کرونا بهره گرفت.
رئیس شرکت پروفومد گفته که چنانچه نتواند مجوز ورود این دارو از کوبا را کسب کند ، می کوشد با جلب نظر مساعد مقام های وزارت بهداشت اسپانیا ، دارو را در آن کشور به بیماران عرضه کند.
وی یادآور شد که تماس های اولیه با مقام های اسپانیا در این مورد انجام شده است.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

پرفروش‌ترین برندهای بازار ژاپن در نیمه اول سال 2016 ...
car.ir ۱۳۹۵/۰۵/۱۸ خودرو
امروزه ژاپن یکی از چهار تولیدکننده برتر خودرو در دنیاست و از این لحاظ در کنار ممالکی همچون چین، آمریکا و آلمان جای می‌گیرد. این کشور 128 میلیونی از با...ادامه مطلب»

«هواوی» اتهامات آمریکا را رد کرد ...
aftabnews.ir ۱۳۹۵/۰۳/۱۹ اینترنت-آی.تی
بزرگترین سازنده تلفن های هوشمند در جهان اعلام کرد که بر خلاف آنچه آمریکا مدعی شده، در خصوص ارسال و صادرات تجهیزات به سوریه و برخی کشورهای دیگر هیچ جرم...ادامه مطلب»

گشایش‌های تجارت خارجی ایران یک ماه و نیم پس از اجرای برجام آغاز بهار ت...
ion.ir ۱۳۹۴/۱۲/۱۲ واردات-صادرات
یک ماه و نیم از آغاز اجرایی شدن برجام و فرو ریختن دیوار تحریم‌ها علیه ایران می‌گذرد، در این مدت بسیاری از کشورها از گسترش روابط اقتصادی خود با ایران ا...ادامه مطلب»


EOF