قیمت نفت بیش از ۴ درصد سقوط کرد

قیمت نفت بیش از ۴ درصد سقوط کرد ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۹/۰۱/۱۸ اقتصاد

کلیدواژه ها:#Hamshahrionline.ir، #آنلاین، #اوپک، #برنت، #ترامپ، #تهران، #دلار، #روسیه، #عربستان، #فروردین، #میلیون_بشکه، #نفت_خام، #همشهری، #همشهری_آنلاین، #ولیعهد

اعلام تعویق در اجلاس اوپک پلاس در ابتدای معاملات روز دوشنبه ۱۸ فروردین ماه منجر به افزایش نگرانی‌ها از به نتیجه نرسیدن مذاکرات برای کاهش تولید شده که در نتیجه آن ، قیمت نفت خام سقوط کرد.
به گزارش همشهری آنلاین مهر به نقل از سی‌ ان‌ بی سی نوشت: در ابتدای معاملات روز دوشنبه ، پس از اینکه اعلام شد اجلاس اوپک پلاس به تعویق افتاده است ، با نگرانی از به نتیجه نرسیدن مذاکرات برای کاهش تولید ، قیمت نفت خام سقوط کرد.
قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام نیمه سنگین تگزاس غرب آمریکا ، دابلیوتی‌آی ، تا ساعت ۹:۱۱ به وقت تهران ، ۴.۲۰ درصد یا ۱.۱۹ دلار سقوط کرد و به ۲۷.۱۵ دلار رسید.
قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت ، بنچ‌مارک بین‌المللی قیمت نفت ، ۲.۱۴ درصد یا ۰.۷۳ دلار سقوط کرد و به ۳۳.۳۸ دلار رسید.
این در حالی است که تحت فشار روانی بازارها به علت به تعویق افتادن اجلاس اوپک پلاس ، در ابتدای معاملات امروز قیمت‌های نفت تا ۹ درصد سقوط کرده بودند ، اما در ادامه با آرام‌تر شدن بازارها ، از میزان سقوط شاخص‌ها کاسته شد.
پس از اینکه دیدار ماه مارس اوپک و روسیه به دلیل عدم پذیرش پیشنهادات از سوی روس‌ها برای کاهش تولید ۱.۵ میلیون بشکه‌ای نفت ، بدون نتیجه به پایان رسید ، عربستان و روسیه جنگ قیمت نفت را به راه انداختند که طی آن ، قیمت نفت خام به شدت سقوط کرد.
طبق آن‌چه ترامپ پنج‌شنبه شب به سی‌ان‌بی‌سی گفت ، انتظار می‌رفت رئیس‌جمهور روسیه و ولیعهد عربستان در پایان مذاکراتی که قرار بود روز دوشنبه برگزار شود ، اعلام کنند ۱۵ میلیون بشکه در روز از تولید خود خواهند کاست؛ اما با بالا گرفتن تنش‌ها بین روسیه و عربستان ، این مذاکرات تا پنج‌شنبه به تعویق افتاد.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
شوک بزرگ ؛ تیر خلاص به بازار نفت ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۹/۰۲/۰۱ اقتصاد
شوک بزرگ؛ قیمت هر بشکه نفت سبک تگزاس در مبادلات روز دوشنبه اول اردیبهشت با سقوط سنگین ۴۰ درصدی به زیر ۱۱ دلار رسید. این قیمت نفت تا ساعت ۶ بعد از ظهر ...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

تبعات اقتصادی تحریم نفتی کامل ایران؛ دلار تا چه نرخی گران می‌شود؟ ...
fa.euronews.com ۱۳۹۸/۰۲/۰۳ اقتصاد
دولت آمریکا روز دوشنبه به طور رسمی اعلام کرد که معافیت‌‌ ۶ ماهه هشت کشور از شمول تحریم خرید نفت ایران با اتمام در دوم ماه می (۱۲ اردیبهشت ماه) تمدید ن...ادامه مطلب»

آلاینده‌های سرطان‌زای هوای تهران کاهش یافته است ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۳/۰۴/۰۵ طبیعت
آلاینده‌های سرطان‌زای هوای تهران کاهش یافته است محیط زیست > آلودگی - همشهری آنلاین: قطع دریافت ریفورمیت بنزین از پتروشیمی‌ها و افزایش توزیع بنزین پاک...ادامه مطلب»

ایرانی‌ها صدرنشین خرید خانه و اخذ شهروندی از ترکیه ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۹/۰۳/۰۱ فرهنگ
شهروندان کشورهای مختلف در ترکیه اقدام به خرید مسکن می‌کنند اما ایرانیان رکوردار این موضوع هستند همچنین آنها در صدر شهروندانی قرار دارند که شهروندی این...ادامه مطلب»


EOF