عملیات کربلای ۹: آزادسازی قصر شیرین از تصرف نیروهای ارتش عراق

عملیات کربلای ۹: آزادسازی قصر شیرین از تصرف نیروهای ارتش عراق ...
fa.wikipedia.org ۱۳۶۶/۰۱/۲۰ تاریخ

کلیدواژه ها:#Fa.wikipedia.org، #ارتش، #ارتش_جمهوری_اسلامی_ایران، #اسلامی، #ایران، #بعث، #تنگه، #جمهوری_اسلامی، #جمهوری_اسلامی_ایران، #جنگ_ایران_و_عراق، #شلمچه، #عراق، #فروردین، #قصر_شیرین، #نظامی، #نیروی_زمینی، #نیروی_زمینی_ارتش، #نیروی_زمینی_ارتش_جمهوری_اسلامی_ایران

عملیات کربلای ۹ نام عملیات نظامی تهاجمی ایران در جنگ ایران و عراق است. این عملیات با رمز یا مهدی ادرکنی در ۲۰ فروردین ۱۳۶۶ با هدف آزادسازی ارتفاعات در شمال شرقی قصر شیرین و ارتفاعات قراویز توسط نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران انجام شد.
عملیات
در حالی که در منطقه شلمچه قوای طرفین جنگ درگیر عملیات تهاجمی ایران با نام عملیات کربلای ۸ بودند ، نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران ، ارتش بعث عراق را در ارتفاعات قراویز مورد حمله قرار می‌دهد و موفق می‌شود تنگه باباهادی واقع در منطقه پیشگاه را به تصرف خود درآورد.

--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

آغاز عملیات بیت‌المقدس ...
fa.wikipedia.org ۱۳۶۱/۰۲/۱۰ تاریخ
*** عملیات بیت المقدس الی بیت‌المقدس بخشی از جنگ ایران و عراق عملیات بیت‌المقدس یا الی بیت‌المقدس (معنا: به سوی بیت‌المقدس) یکی از مهمترین و بزرگترین ...ادامه مطلب»

زندگی‌نامه دریادارحبیب‌الله سیاری...
fa.wikipedia.org ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ مردم
حبیب‌الله سیاری (زاده ۱۹ دی ۱۳۳۴ در نوبندگان فسا) دریادار تکاور نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و فرمانده این نیرو از ۲۶ مرداد ۱۳۸۶ تا ۱۴ آبان ۱...ادامه مطلب»

آغازعملیات مرصاد ...
1host2u.com ۱۳۶۷/۰۵/۰۴ تاریخ
عملیات مرصاد یا عملیات فروغ جاویدان نام نبردی است که میان ارتش جمهوری اسلامی ایران و سازمان مجاهدین خلق در اواخر جنگ ایران و عراق، در سال ۱۳۶۷ درگرفت....ادامه مطلب»

آغاز رسمی جنگ تحمیلی عراق علیه ایران....
1host2u.com ۱۳۵۹/۰۶/۳۱ تاریخ
عراق در ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ (۲۲ سپتامبر ۱۹۸۰) حمله به ایران را آغاز کرد. نیروهای عراقی به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده بودند که نواحی بزرگی از غرب ایران را اشغ...ادامه مطلب»


EOF