زمین‌لرزه ۱۳۵۱ قیر و کارزین با بیش از 5000 کشته

زمین‌لرزه ۱۳۵۱ قیر و کارزین با بیش از 5000 کشته ...
parseed.ir ۱۳۵۱/۰۱/۲۱ تاریخ

کلیدواژه ها:#Parseed.ir، #استان_فارس، #تاریخ، #ریشتر، #فارس، #فروردین، #قیر

زمین‌لرزه قیر و کارزین در تاریخ ۱۰ آوریل ۱۹۷۲ میلادی ، برابر با ‎۲۱ فروردین ۱۳۵۱ ، ساعت ۲:۰۶:۵۱ به زمان یوتی‌سی در جنوب استان فارس رخ داد. ژرفای این زلزله ۵٫۶ کیلومتر بود. بزرگی آن ۶٫۹ در مقیاس Ms اعلام شده‌است. زمین‌لرزه به وقت محلی در روز دوشنبه ، ساعت ۵.۵ روی داده و منطقه زمانی آن یوتی‌سی +۳٫۵ بوده‌است .
سازمان زمین‌شناسی آمریکا[۱] نیز جای این زمین‌لرزه را در مختصات ۲۸٫۴°شمالی ۵۲٫۸°شرقی و بزرگی آن را برابر با ۶٫۹ در مقیاس ریشتر اعلام کرده‌است. ژرفای گزارش شده از سوی این سازمان ۱۱ کیلومتر بوده‌است.
شمار کشتگان زلزله حدود ۵۰۱۰ نفر بوده‌است. تعداد زخمیان ۱۷۱۰ نفر برآورده شده‌است.
در تاریخ۱۳۹۸/۱/۲۲اولین یادمان در مکان قیر قدیم(قیر کهنه)برگزار شد
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

زلزله سراوان بزرگترین زلزله ۵۰ سال گذشته ایران ...
parseed.ir ۱۳۹۲/۰۱/۲۷ تاریخ
زمین‌لرزهٔ سراوان یا گُشت در شهرستان سراوان، زمین‌لرزه‌ای (به بزرگی ۷٫۸ در مقیاس بزرگای گشتاوری بنا به گزارش سازمان زمین‌شناسی آمریکا، و ۷٫۵ در مقیاس ...ادامه مطلب»

قتل حلاج در بغداد ...
parseed.ir 31/03/922 تاریخ
ابوالمغیث عبدالله بن احمد بن ابی طاهر مشهور به حسین بن منصور حلاج (کنیه: ابوالمغیث) صوفی، شاعر و عارف ایرانی قرن سوم هجری بود. او در ۲۴۴ هجری به دنیا ...ادامه مطلب»

خبرگزاری مهر :: Mehr News Agency - کشف بنای عظیم مذهبی ساخته شده در دو...
mehrnews.com ۱۳۹۲/۰۸/۰۸ اخبار
کشف بنای عظیم مذهبی ساخته شده در دوره کوروش هخامنشی باستان شناسان ایرانی و ایتالیایی موفق به کشف بقایای یک بنای عظیم در تخت جمشید شده اند آنها احتمال ...ادامه مطلب»

زمین‌لرزه لار به بزرگی ۶٫۷ ریشتر ۴۲۰ نفر کشته داد ...
fa.wikipedia.org 24/04/1960 تاریخ
زمین‌لرزه لار در تاریخ ۲۴ آوریل ۱۹۶۰ میلادی، برابر با ‎۴ اردیبهشت ۱۳۳۹، ساعت ۱۲:۱۴:۰۰ به زمان یوتی‌سی در جنوب استان فارس و حوالی لار رخ داد. بزرگی آن ...ادامه مطلب»


EOF