426 هزار نفر پای لایو تتلو! چرا انگشت به دهان مانده‌اید؟

426 هزار نفر پای لایو تتلو! چرا انگشت به دهان مانده‌اید؟...
asriran.com ۱۳۹۹/۰۱/۲۲ مردم

کلیدواژه ها:#Asriran.com، #ایران، #ایسلند، #تتلو، #خدا، #دریایی، #شبکه‌های_اجتماعی، #صدا_و_سیما، #مجازی، #مدرسه، #مردم، #پیتزا، #کباب

واقعا قرار نیست همه در جامعه اندیشمند یا اهل فضل و کمال شوند. به خدا جامعه پویا احتیاج به همه نوع سلیقه دارد. سلیقه برخی تتلواست و بخشی دیگر شجریان.
عصرایران؛ مصطفی داننده- این روزها برخی از تعجب انگشت به دهان دارند که چرا باید ساعت 3 شب 426 هزار نفر پای لایو اینستاگرامی تتلو بنشینند؟ آیا واقعا باید از این حضور که تقریبا 100 هزار نفر بیشتر از مردم کشور ایسلند است ، شگفت زده شویم؟
نه ، اصلا نباید شاخ روی سرمان سبز شود. این افراد بخشی از جامعه ایران هستند. زمانی اینها به واسطه نبود شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی ، ناشناخته بودند و تنها با عکس‌هایی که به دیوار اتاق‌شان می‌زدند ، ابراز عقیده می‌کردند حالا با حضور در شبکه‌های اجتماعی.
نمی‌دانم چرا نمی‌خواهیم به این درک برسیم که قرار نیست همه مثل ما باشند. در یک جامعه دیدگاه‌ها و تفکرات مختلفی وجود دارد.
برای نوشتن این یادداشت مجبور شدم بخشی از لایوهای تتلو که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است را ببینم. از نظر من بی ادبانه ، مستهجن و خالی از فکر و اندیشه بود. اما خوب برخی از آدم‌ها این رفتارها را دوست دارند. بخشی از مردم جهان از اینکه پای صحبت‌های پوچ و بی‌پایه بنشینند ، لذت می‌برند.
واقعا قرار نیست همه در جامعه اندیشمند یا اهل فضل و کمال شوند. به خدا جامعه پویا احتیاج به همه نوع سلیقه دارد. سلیقه برخی تتلواست و بخشی دیگر شجریان.
نسل‌ها نسبت به نسل قبلی خود دچار تحول می‌شوند. همانطور که روزگاری نوجوانان و جوانان ، عاشق سینه چاک کباب ، جگر و مرغ بودند و حالا به پیتزا ، ساندویچ و غذاهای فست فودی دل سپرده‌اند.
نمی‌شود انتظار داشت آدم‌ها همیشه یک رنگ و یک شکل بمانند. مردم تغییر می‌کنند و این حضور شبانه در فضای مجازی ، نشان همین تغییر است. تتلیتی‌ها یا همان طرفدار امیرحسین مقصود لو ، او و سبک زندگی‌اش را انتخاب کرده‌اند به همین سادگی.
همانطور که من و امثال من ، سبک دیگری را برای زندگی خود انتخاب کرده‌ایم.
کتاب خواندن ، موسیقی خوب گوش دادن ، فیلم خوب دیدن ، تحصیلات عالیه داشتن و اخلاق خوب داشتن بسیار خوب است اما قرار نیست همه یک شکل باشند. جامعه سربازخانه نیست که همه یک شکل و یک لباس باشند. جامعه دریایی از تفکرات و اندیشه‌های مختلف است.
بسیاری از این جماعت در ایران زندگی می‌کنند. در ایران مدرسه رفته‌اند. بر اساس آمار صدا و سیما که اکثریت تلویزیون تماشا می کنند و قاعدتا بر اساس آموزش‌ها ، هنجارهای اجتماعی و فرهنگی نباید به تتلو و امثال او علاقه‌مند می‌شدند اما شدند. این علاقه به خاطر این است که اتفاقات اجتماعی و فرهنگی در یک برهه زمانی متوقف نمی‌شوند و همچون رودی پر آب در حال حرکت هستند.
واقعا اگر در یک جامعه همه مثل هم بودند باید انگشت به دهان بگذاریم و تعجب کنیم. شاید اگر در دهه‌های قبل ، می‌پذیرفتیم که سلیقه‌های مختلف در جامعه وجود دارد و به آنها اجازه عرض اندام می‌دادیم امروز با دیدن حضور نیم میلیونی در یک لایو اینگونه ، دچار سرگیجه نمی‌شدیم.
---واقعا قرار نیست همه در جامعه اندیشمند یا اهل فضل و کمال شوند. به خدا جامعه پویا احتیاج به همه نوع سلیقه دارد. سلیقه برخی تتلواست و بخشی دیگر شجریان. ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
«نه» به مهران مدیری! آنچه علی کریمی را «علی کریمی» ساخته است...
asriran.com ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ مردم
در برنامه 90 با صراحت رو به محمدرضا ساکت (دبیرکل فدراسیون فوتبال) گفت : «تا روزی که شماها در این فوتبال باشید، ما رنگ خوشی در فوتبال نمی‌بینیم» عصر ا...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

آرایش دشمن، آرایش جنگی است/ ملت و مسؤولان خود را آماده کنند و وارد مید...
asriran.com ۱۳۹۸/۰۲/۱۱ ارتش
در سند ۲۰۳۰ دستورات و توصیه‌ها این است .... که شما سرباز درست کنید برای انگلیس و آمریکا و بقیه‌ این وحشی‌های کراوات‌زده و ادکلن‌زده. رهبر معظم انقلاب...ادامه مطلب»

حنجره "جنتلمن" در بلندگوی مدارس ...
asriran.com ۱۳۹۸/۰۲/۱۸ سرگرمی
لغو کنسرتها، تحریم موسیقی زنده در برخی شهرها، دشمنی بی پایان صداوسیما با نمایش ساز و نوازندگی و ... همه و همه پیش از آنکه نوجوانان و جوانان ما را با ه...ادامه مطلب»

حمایت شرکت نفت فلات قاره از شرکت های دانش بنیان ...
tejaratnews.com ۱۳۹۵/۰۳/۱۹ اخبار
تجارت نیوز: رییس عملیات دریایی شركت نفت فلات قاره ایران اعلام کرد: با توجه به محدوده جغرافیایی شركت نفت فلات قاره ایران، استفاده از دانش و تكنولوژی ر...ادامه مطلب»


EOF