عضو پارلمان عراق ابتلای نظامیان آمریکایی به کرونا در عین الاسد را تأیید کرد

عضو پارلمان عراق ابتلای نظامیان آمریکایی به کرونا در عین الاسد را تأیید کرد ...
fna.ir ۱۳۹۹/۰۱/۲۳ سلامت

کلیدواژه ها:#Fna.ir، #اربیل، #خبر، #خبرگزاری، #خبرگزاری_فارس، #دریای_مدیترانه، #دولت، #عراق، #عراقی، #عین_الاسد، #فارس، #مدیترانه، #نامزدی، #ویروس_کرونا، #پارلمان

عضو پارلمان عراق با تأیید خبر ابتلای شماری از نظامیان آمریکایی مستقر در پایگاه عین‌الاسد در استان الأنبار به بیماری کرونا تأکید کرد نامزد نخست‌وزیری عراق باید برنامه فوری برای اخراج نظامیان آمریکایی از عراق وضع کند.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس ، « محمد کریم » عضو ائتلاف الفتح در پارلمان عراق روز شنبه ابتلای شماری از نظامیان آمریکایی مستقر در پایگاه عین‌الاسد در استان الانبار به ویروس کرونا را تأیید کرد.
او از دولت و ستاد مقابله با بحران کرونا خواست تدابیر فوری و اضطراری را برای جلوگیری از تماس نظامیان آمریکایی با نیروهای عراقی با پیمانکاران عراقی به کار گیرند.
عضو پارلمان عراق در گفت‌وگو با پایگاه خبری المعلومه تصریح کرد: « اطلاعاتی که درباره مبتلا شدن شماری از سربازان آمریکایی حاضر در پایگاه عین‌الاسد فاش شده صحیح و تأییدشده است و آنها در حال حاضر در هتلی در استان اربیل مستقر هستند که به معالجه آنها اختصاص دارد » .
وی افزود: « مقامات آمریکایی اعتراف کرده‌اند که ویروس مرگبار در بین نیروهای آنها از جمله در ناوهای هواپیمابر آنها در دریای مدیترانه به دلیل تعویض سربازان شیوع پیدا کرده است و احتمالاً موارد ابتلا به این ویروس در پایگاه عین‌الاسد هم در نتیجه تعویض سربازان رخ داده است » .
کریم از دولت و ستاد مقابله با بحران کرونا در عراق خواست تا اقدامات فوری را انجام دهند و مانع تعویض نظامیان آمریکایی و آمیختن آنها با نیروهای عراقی و پیمانکاران عراقی شوند و از ورود نیروهای عراقی به پایگاه جلوگیری شود و همچنین نامزدی نخست‌وزیری را مجبور کنند که یک برنامه فوری برای اجرای تصمیم پارلمان در اخراج نیروهای خارجی اتخاذ کند.
المعلومه امروز به نقل از منابع عراقی از ابتلای ۲۲ الی ۲۵ نیروی آمریکایی در پایگاه « عین الاسد » به ویروس کرونا و انتقال آن‌ها به اربیل خبر داد.
بنابراین گزارش ، حال پنج تن از آن‌ها وخیم گزارش شده و به بیمارستانی در اربیل منتقل شده‌اند.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

موسوی: برنامه ۲۵ ساله همکاری ایران و چین هیچ چیز ابهام‌آمیزی ندارد ...
fna.ir ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ اقتصاد
سخنگوی وزارت امور خارجه گمانه‌زنی‌ها درباره برنامه ۲۵ ساله همکاری بین ایران و چین را رد کرد و گفت: این سند دارای ‌ابعاد مختلف همکاری‌های سیاسی و به وی...ادامه مطلب»

دولت برای حل مساله هسته ای شرایط جدیدی ایجاد کرد/قطعنامه2231درتاریخ سا...
dolat.ir ۱۳۹۴/۰۵/۱۲ اخبار
ظریف قطعنامه 2231 را در تاریخ سازمان ملل بی سابقه توصیف کرد و افزود: در تاریخ سازمان ملل متحد سابقه ندارد که با کشور هدف قطعنامه ای، مذاکره و تمام و ک...ادامه مطلب»

رابطه بین حسین هدایتی و مهدی شمس و بابک زنجانی چیست؟ سعید مرتضوی ...
1host2u.com ۱۳۹۷/۱۲/۱۶ سیاست
حسین هدایتی (زاده ۱۳۴۲ در تهران) سرمایه‌دار و مدیر ورزشی ایرانی است. شهرت وی بیشتر به جهت کمک‌های مالی کلان در اواخر دههٔ ۱۳۸۰ به تیم فوتبال پرسپولیس ...ادامه مطلب»


EOF