سحر تبر در زندان به کرونا مبتلا شد

سحر تبر در زندان به کرونا مبتلا شد ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۹/۰۱/۲۵ مردم

کلیدواژه ها:#Hamshahrionline.ir، #آنلاین، #اردیبهشت، #دادگستری، #سحر_تبر، #فارس، #فاطمه، #قرنطینه، #همشهری، #همشهری_آنلاین، #وکیل

وکیل مدافع فاطمه خویشوند معروف به « سحر تبر » یکی از شاخ‌های ایستاگرام که در زندان به سر می‌برد ، درباره علت به مرخصی نرفتن موکلش در شرایط بحران کرونا گفت: طبق قانون ، زندانیانی که حکمشان هنوز صادر نشده نمی‌توانند به مرخصی بروند.
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس ، پیام درفشان گفت: هر بخشنامه‌ای که ابلاغ شود ، در چارچوب قوانین کلی است که زندانیان می‌توانند طبق آن به مرخصی بروند. البته در این زمینه تمهیداتی ازسوی رئیس قوه قضاییه مانند این که وثیقه ها را کمتر در نظر بگیرند ، دیده شده اما طبق بخشنامه اخیر مرخصی به افرادی داده شده است که حکم قطعی برایشان صادر شده یا در حال سپری کردن محکومیت شان هستند.
وی ادامه داد: بنابراین اشخاصی که حکمشان صادر نشده ، نمی توانند به مرخصی بروند. مگر اینکه قرار بازداشت موقت به وثیقه و کفالت تبدیل شود. این در شرایطی است که قبل از وضعیت کرونا رئیس قوه قضاییه در بازدیدی که از زندان شهرری داشت ، در مورد اینکه در زمینه وثیقه ها سخت‌گیری نشود ، تاکید کرده بود.
درفشان گفت: بنابراین در مورد بازداشت موقت موارد محدود و خاص طبق ماده ۲۳۸ قانون آیین دادرسی کیفری وضعیت مرخصی رفتن مشخص شده است که در مورد موکل من هیچ کدام از این شرایط وجود ندارد.
این وکیل دادگستری ادامه داد: در این پرونده اشخاص دیگر آسیب های اجتماعی دیده و حتی در نحوه گفتار و حرف زدنشان این آسیب ها نمایان و مشخص است اما موکل بنده به حدی افسرده است که حتی از محیط آلاینده اطراف تاثیر نگرفته است.
درفشان گفت: در بحث کرونا مدیریت هایی در سطح زندان ها وجود داشته و حتی اشخاص مرتکب سرقت و جرایم امنیتی به مرخصی رفته اند ، اما موکل بنده با شرایط روحی نامساعد هنوز در بازداشت موقت به سر می‌برد.
او گفت: دیروز مادر ایشان در تماس تلفنی به من اطلاع داد که سحر را به بخش قرنطینه منتقل کرده‌اند. چون علائم کرونا داشت.
وکیل مدافع سحر تبر اظهار کرد: دادگاه بعدی موکلم یکم اردیبهشت برگزار می‌شود و به رئیس دادگاه مکرر مراجعه کرده ایم و طبق ضوابط اگر بازداشت موقت ادامه یابد ، باید قاضی استدلال‌های خود را ارائه دهد اما در مورد پرونده موکلم این اتفاق نیفتاده است.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

پشت پرده اخراج عجیب ۱۷ دانشجوی ایرانی از مجارستان | اخراج با غل‌ و زنج...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۹/۰۱/۲۵ اخبار
خانواده دانشجویان روایت می‌کنند که «بعد از گذراندن دوره قرنطینه پلیس، همه دانشجویان را به اداره مهاجرت فرامی‌خوانند، مانند مجرمان شماره‌هایی به گردنشا...ادامه مطلب»

وکیل مدافع ثلاث: مصاحبه‌ای با رسانه‌های خارجی نداشته‌ام...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۷/۰۳/۰۵ سیاست
وکیل محمد ثلاث درباره مصاحبه منتسب به وی در خصوص آخرین وضعیت موکل خود گفت: تاکنون هیچ مصاحبه‌ای با رسانه های خارجی نداشته ام و آنچه در فضای مجازی منتش...ادامه مطلب»

خلخالی در اعدام‌ها زیاده روی می‌کرد | اسامی برخی از اعدام‌شدگان به حکم...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ ارتش
خلخالی در اعدام‌ها زیاده روی می‌کرد | اسامی برخی از اعدام‌شدگان به حکم صادق خلخالی روایت مصطفی میرسلیم از روزهای نخست انقلاب خلخالی در اعدام‌ها زیاده...ادامه مطلب»

صدور اعلان قرمز برای متهمان فراری پرونده طبری | اینترپل در صدد استرداد...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۹/۰۳/۲۷ ارتش
پرونده اکبر طبری ۵ متهم فراری دارد که برای تمام آن‌ها «اعلان قرمز» صادر شده است. به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، رسیدگی به پرو...ادامه مطلب»


EOF