رشد کم سابقه قیمت طلا؛ رکوردشکنی در قرنطینه

رشد کم سابقه قیمت طلا؛ رکوردشکنی در قرنطینه ...
fararu.com ۱۳۹۹/۰۱/۲۷ اقتصاد

کلیدواژه ها:#Fararu.com، #بازار، #بانک_مرکزی، #تاریخ، #تزریق، #تهران، #جهانی، #دارایی، #دلار، #سنگاپور، #طلا، #طلا_و_جواهر، #فروردین، #فضا، #قانونی، #قرنطینه، #مجازی، #مدیریتی، #مردم، #مرز، #ویروس_کرونا

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در رابطه با پیش‌بینی قیمت‌ها در سالجاری ، بیان داشت: با توجه به اینکه قیمت‌ها در بازار‌های جهانی با جهش معناداری روبرو بوده ، به‌طوریکه در طی دو هفته اخیر بیش از ۳۰۰ دلار به قیمت هر اونس اضافه شده ، بنابراین رشد قیمت طلا و سکه در بازار داخلی اجتناب ناپذیر است ، همچنین رشد بهای دلار نیز مزید بر علت است تا این موضوع رخ دهد ، اما انتظار می‌رود که متولیان اقتصادی کشور و در راس آن‌ها بانک مرکزی همان مدیریتی را که در بیشتر ایام سال گذشته به کار گرفتند ، را اجرایی کنند ، تا بازار به تعادل برسد ، در غیر این صورت قیمت‌ها دوباره با افزایش روبرو خواهد شد.
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۴ - ۲۷ فروردين ۱۳۹۹
فرارو- با رکود شکنی طلا در بازار‌های جهانی بعد از هفت سال ، باید منتظر رشد بیش از پیش طلا و سکه در بازار داخل باشیم ، با توجه به اینکه صنف طلا از شنبه هفته آینده فعالیت رسمی خود را در سال جدید از سر خواهد گرفت ، بهای طلا دوباره سیر صعودی خواهد داشت.
به گزارش فرارو ، قیمت طلا در معاملات روز سه‌شنبه « ۲۶ فروردین » در بازار‌های جهانی با تشدید نگرانی‌ها نسبت به رکود اقتصادی شدید و همچنین تحت تاثیر تزریق بی‌سابقه نقدینگی توسط بانک‌های مرکزی جهان ، به بالاترین قیمت در بیش از هفت سال گذشته صعود کرد.
بر این اساس ، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز سه‌شنبه « ۲۶ فروردین » در بازار سنگاپور با ۰.۴ درصد افزایش ، به ۱۷۲۱ دلار رسید در حالی که در زمان گشایش معاملات تا مرز ۱۷۲۵ دلار صعود کرده بود. همچنین در بازار معاملات آتی آمریکا ، هر اونس طلا با ۱.۱ درصد افزایش ، به ۱۷۸۱ دلار و ۲۰ سنت رسید.
از سویی نگرانی‌ها نسبت به دورنمای اقتصادی از رشد قیمت طلا پشتیبانی کرده است. نقدینگی که از سوی بانک مرکزی آمریکا به بازار تزریق شده و همچنین کاهش نرخ ها‌ی بهره ، طلا را به دارایی جذابی تبدیل کرده است.
دلایل افزایش قیمت طلا
ابراهیم محمدولی رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفتگو با فرارو با اشاره به اینکه افزایش قیمت طلا در بازار‌های جهانی و نوسان دلار در بازار داخل ، نرخ طلا در بازار را با افزایش روبرو کرده ، اظهار داشت: به دلیل شیوع ویروس کرونا صنف طلا و جواهر تعطیل هستند و بنابراین معامله فیزیکی انجام نمی‌شود ، اما به دلیل معاملاتی که در فضای مجازی انجام می‌شود ، حدود ۲۰ درصد افزایش قیمت‌ها به این امر مرتبط می‌شود ، اما ۸۰ درصد مابقی مربوط به افزایش قیمت دلار در داخل و طلای جهانی است.
وی با اشاره به اینکه رکود ایجاد شده ناشی از کرونا تقاضا برای طلا را در بازار‌های جهانی افزایش داده است ، گفت: به دلیل اینکه بورس‌های جهانی در چند وقت گذشته با نزول همراه بوده‌اند ، سرمایه‌گذاران این بازار به سمت خرید و سرمایه‌گذاری بر روی طلا آمده‌اند ، به طوریکه این امر باعث شده قیمت این فلز گرانبها به کانال ۱۷۰۰ دلاری نیز وارد شود ، از سوی دیگر کاهش قیمت نفت نیز در افزایش قیمت طلا بسیار تاثیرگذار بوده است.
محمدولی با تاکید بر اینکه خرید و فروش طلا در فضای مجازی غیر قانونی است ، افزود: انجام این کار نیاز به ایجاد زیرساخت‌های مناسب و همچنین تدوین مقررات لازم دارد که در حال مقدمات این کار فراهم نیست ، بنابراین نباید خرید و فروشی در این فضا انجام شود و این کار غیر قانونی است ، اما از روز شنبه هفته آینده صنف طلا و جواهر کار خود را از سر خواهد گرفت و مردم نیز می‌توانند با مراجعه به بازار طلا اقدام به خرید و فروش طلا و جواهر کنند.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در رابطه با پیش‌بینی قیمت‌ها در سالجاری ، بیان داشت: با توجه به اینکه قیمت‌ها در بازار‌های جهانی با جهش معناداری روبرو بوده ، به‌طوریکه در طی دو هفته اخیر بیش از ۳۰۰ دلار به قیمت هر اونس اضافه شده ، بنابراین رشد قیمت طلا و سکه در بازار داخلی اجتناب ناپذیر است ، همچنین رشد بهای دلار نیز مزید بر علت است تا این موضوع رخ دهد ، اما انتظار می‌رود که متولیان اقتصادی کشور و در راس آن‌ها بانک مرکزی همان مدیریتی را که در بیشتر ایام سال گذشته به کار گرفتند ، را اجرایی کنند ، تا بازار به تعادل برسد ، در غیر این صورت قیمت‌ها دوباره با افزایش روبرو خواهد شد.
طلا در بازارهای جهانی رکود هفت ساله خود را شکست

* * * بازار طلا در رکود کامل است
وی اضافه کرد: عرضه و تقاضا نیز می‌تواند در این بین تعیین کننده باشد ، اما نکته مهم همان مدیریت بازار به خصوص در مورد ارز است که می‌تواند بسیار اثرگذار بر روی قیمت‌طلا و سکه باشد ، بنابراین می‌توان با اتخاذ تدابیر لازم بازار را مدیریت کند و کاری کردی که از نوسانات و تکانه‌های شدید قیمتی جلوگیری شود ، این در حالیست که این هیجانات در بازار طلا باعث می‌شود که از مشتریان این صنف کم شود و بعضا واحد‌های صنفی طلا با رکود مواجه می‌شوند و مجبورند فعالیت خود را متوقف کنند.
محمدولی با اشاره به اینکه در یک ماه اخیر رکود در بازار طلا به ۱۰۰ درصد رسیده است ، تصریح کرد: به دلیل شیوع ویروس کرونا ، تقریبا از اول اسفندماه دیگر مردم برای خرید و فروش طلا به طلافروشی‌ها مراجعه نکردند و این وضعیت تا شب عید نیز تشدید شد ، به طوریکه دیگر در این ایام هیچ مشتری در بازار وجود نداشت ، در فروردین ماه نیز که به صورت کلی صنف طلا تعطیل بود ، حال باید دید از ابتدای اردیبهشت‌ماه که فعالیت بازار طلا آغاز می‌شود ، وضعیت کسب و کار این صنف به چه سمت و سویی حرکت خواهد کرد.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با بیان اینکه عرضه این فلز گرانبها در بازار‌های جهانی طی سالیان اخیر کم شده است ، گفت: به دلیل اینکه تقاضا برای طلا همچنان بالا است و حتی کشور‌هایی که تصور نمی‌شد دارایی‌های خود را به طلا تبدیل کنند ، مشتری طلا هستند ، قیمت‌ها به طور کلی همیشه در بازار سیر صعودی به خود می‌گیرد ، این در حالیست که به دلیل استخراج طلا در سالیان متمادی ، ذخایر این فلز گرانبها کاهش یافته و برای استخراج آن باید هزینه‌های بیشتری متحمل شد ، برای همین موضوع است که قیمت‌ها نیز با رشد روبرو بوده است.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

رابطه بین حسین هدایتی و مهدی شمس و بابک زنجانی چیست؟ سعید مرتضوی ...
1host2u.com ۱۳۹۷/۱۲/۱۶ سیاست
حسین هدایتی (زاده ۱۳۴۲ در تهران) سرمایه‌دار و مدیر ورزشی ایرانی است. شهرت وی بیشتر به جهت کمک‌های مالی کلان در اواخر دههٔ ۱۳۸۰ به تیم فوتبال پرسپولیس ...ادامه مطلب»

دلار کانال عوض کرد ...
fararu.com ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ اقتصاد
انکو بریچ- استراتژیست ارشد ارزی در موسسه مونکس یوروپ گفت: کشور‌های اروپایی در ابتدای بحران کرونا خیلی بیشتر از آمریکا با این ویروس درگیر شدند، اما رفت...ادامه مطلب»

دهمین دورهٔ انتخابات ریاست جمهوری ایران برگزار شد. ...
۱۳۸۸/۰۳/۲۲ تاریخ
دهمین دورهٔ انتخابات ریاست جمهوری ایران در روز ۲۲ خرداد ۱۳۸۸ خورشیدی برگزار شد. موقعیت و شرایط ویژهٔ داخلی و خارجی ایران سبب شد که پیش‌بینی نتیجهٔ انت...ادامه مطلب»

ملی شدن شیلات؛ گام دوم مصدق پس از نفت...
tarikhirani.ir 01/02/1953 تاریخ
حق صید ماهی بعد از ۱۵۰ سال به ایران بازگشت فرزانه ابراهیم‌زاده تاریخ ایرانی: رأی قاطع مجلس سنای ایران در آخرین ساعت کاری ۲۹ اسفند ۱۳۲۹ مفهوم ملی...ادامه مطلب»


EOF