عنصر مشترک ۷ کشور پیروز در نبرد با کرونا

عنصر مشترک ۷ کشور پیروز در نبرد با کرونا ...
isna.ir ۱۳۹۹/۰۱/۳۰ سلامت

کلیدواژه ها:#Isna.ir، #آلمان، #آنلاین، #آنگلا_مرکل، #اروپا، #ایران، #ایسلند، #ایسنا، #بریتانیا، #تایوان، #تایوانی، #جهانی، #دانمارک، #دولت، #سرد، #صدراعظم، #طوفان، #عصر_ایران، #فنلاند، #فوربس، #قرنطینه، #مارین، #مجازی، #مردم، #مستند، #موفقیت، #نروژ، #ویروس_کرونا، #ژانویه، #کره، #کره_جنوبی، #کنون، #کودکان

به دنبال نمونه‌هایی از رهبری واقعی در بحران کرونایی جهان هستید؟ از ایسلند تا تایوان و از آلمان تا نیوزیلند زنان در حال نمایش قدرت خود برای مدیریت اوضاع آشفته خانواده انسانی هستند. در حالی که آمریکا با تمامی نهادهای قانونی‌اش در انتظار افزایش گرمای هوا برای نابودی کروناست ، شیوع بیماری جهانی در فنلاند ، ایسلند و دانمارک که از کشورهای سرد جهان هستند ، نشان می‌دهد که مدیریت زنانه در بطن خود این گرما را دارد.
به گزارش ایسنا ، عصر ایران به نقل از فوربس نوشت: بسیاری بر این باورند که این کشورها کوچک ، کم‌جمعیت یا جزیره‌ای بوده و استثنائات زیادی دارند اما آلمان بزرگ ، پیش‌رو و پرجمعیت است و در مقابل بریتانیا جزیره‌ای با تفاوت‌های فراوان. اما رهبران زن این کشورها به ما نشان داده‌اند که با قدرت و شیوه‌های منطقی و در عین حال زنانه کنترل امور را در دست گرفته و موفق عمل کرده‌اند. اما آنها چه چیزی به ما یاد می دهند؟
حقیقت
آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان سریعا ایستاد و خطاب به هموطنان خود گفت که بیماری یک مشکل و باگ بزرگ است و می‌تواند بیش از ۷۰ درصد از جمعیت را مبتلا کند. او گفت: « موضوع جدی است » ، « آن را جدی بگیرید » . مرکل بیماری را جدی گرفت و مردم او را جدی گرفتند. تست کرونا در آلمان از همان ابتدای واقعه شروع شد. آلمان سریعا از مراحل انکار ، خشم ، ناآرامی ، ترس و عدم شفافیت که در دیگر نقاط دنیا شایع بود ، عبور کرد. آمار بیماری در آلمان با وجود شیوع و شناسایی زودتر بیماری بسیار کمتر از همسایگان اروپایی‌اش اعلام شد. نشانه‌های کنونی نیز حکایت از کاهش محدودیت‌های قرنطینه در آینده نزدیک در این کشور دارد.
« تسای اینگ-ون » رئیس منطقه تایوان از اولین کسانی بود که سریع‌ترین واکنش را نسبت به شیوع بیماری کرونا نشان داد. او در ماه ژانویه ، درست زمانی که اولین نشانه‌های بیماری ظاهر شد ، ۱۲۴ دستورالعمل را برای توقف شیوع ویروس معرفی کرد. او بر خلاف روش‌های رایج آن زمان از قرنطینه سفت‌وسخت در دیگر نقاط جهان استفاده نکرد. این رهبر تایوانی تاکنون بیش از ۱۰ میلیون ماسک را به آمریکا و اروپا فرستاده است. به گزارش سی‌ان‌ان مدیریت « تسای » در میان « بهترین‌های واکنش‌های جهان » در مبارزه با بیماری همه‌گیر کرونا قرار گرفته و این منطقه تنها ۶ مورد مرگ را گزارش کرده است.
آمار جان‌باختگان کرونا در کشورهایی به رهبری زنان
آمار ، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های اروپا - تا ۱۲ آوریل ۲۰۲۰

« جاسیندا آردرن » ، نخست‌وزیر نیوزیلند نیز خیلی زود همه جا را قرنطینه کرد با شفافیت کریستالی ، بالاترین زنگ هشدار در این کشور را به صدا درآورد. با وجود شناسایی ۶ مورد مبتلا در نیوزیلند ، او قرنطینه خانگی برای مسافران ورودی به این کشور را اجباری کرد و در اندک زمانی ورود خارجی‌ها را ممنوع کرد. « وضوح و قاطعیت » نیوزیلند را از یک طوفان بزرگ نجات داد. در اواسط ماه آوریل آنها تنها با ۴ مرگ مواجه شدند. در حالی که برخی از کشورها از حذف قرنطینه و محدودیت‌ها صحبت می‌کنند ، « آردرن » به برخی از قوانین سخت‌گیرانه برای مبارزه با کرونا افزوده است. در حال حاضر نیز همه کسانی که از خارج به نیوزیلند بازمی‌گردند ، به مدت ۱۴ روز باید در مکان‌های مشخص شده از سوی دولت قرنطینه شوند.
ایسلند تحت رهبری نخست‌وزیر « کاترین یاکوبسدوتیر » تست‌های رایگان ویروس کرونا را به همه شهروندان خود ارائه می‌کند. این موضوع کلید اصلی ممانعت از شیوع کرونا و درک دقیق از نرخ واقعی مرگ و میر ناشی از بیماری کووید -۱۹ است. بیشتر کشورها تست کرونا را به افرادی با علائم اکتیو بیماری محدود کردند اما ایسلند این تست را کامل و سراسری اجرا می‌کند.
تکنولوژی
با توجه به نسبت جمعیتی ، ایسلند تا کنون ۵ برابر کره جنوبی تست غربالگری انجام داده است. ایسلند حدود ۳۶۴ هزار نفر و کره جنوبی بیش از ۵۱ میلیون نفر جمعیت دارند با این وجود نسبت تست‌های غربالگری کرونا در ایسلند نسبت به کره بیشتر برآورد می‌شود. ایسلندی‌ها همچنین با ایجاد یک سیستم غربالگری به مهار بیماری پرداختند و با استفاده از این روش مجبور به تعطیل کردن مدارس و دانشگاه‌ها نشدند.
« سانا مارین » فنلاندی در دسامبر سال گذشته جوان‌ترین رهبر دولت در جهان شد. او برای مبارزه با کرونا از اینفلوئنسرها در فضای مجازی استفاده کرد؛ اقدامی که شاید برای دیگر رهبران جهان هزاران سال طول بکشد. این زن جوان ۳۴ ساله فنلاندی اینفلوئنسرهای فضای مجازی در هر گروه و رده سنی را جمع کرد و از آنها خواست تا اطلاعات واقعی و مستند برای مدیریت بحران را در اختیار فالوئرهای خود قرار دهند. او بر این باور بود که بسیار مردم روزنامه و آژانس‌های خبری را نمی‌خوانند.
عشق
« ارنا ارنا سولبرگ » ، نخست‌وزیر نروژ از ایده خلاقانه‌ای برای گفت‌وگوی مستقیم با کودکان کشورش از طریق تلویزیون استفاده کرد. او در یک کنفرانس کوتاه مطبوعاتی به سوالات آنلاین تمام کودکان کشور پاسخ داد و به آنها گفت که احساس ترس در این شرایط کاملا طبیعی است. این شفافیت و حس مادرانه در کنار ماهیت کرونا باعث شد تا بسیاری از مردمِ هراسان ، نفس راحتی بکشند.
در مجموع برقراری احساس همدلی و مراقبت درونی زنانه این رهبران با جامعه از دنیای دیگری می‌آید که همگی ما به خوبی آن را می‌شناسیم ... چه کسی تصور می‌کرد که این رهبران چنین واکنش‌هایی به بحران نشان داده و کارنامه‌هایی درخشان ارائه دهند.
این رهبران را با مردان بزرگ و قوی‌ای مقایسه کنید در میان بحران با سرزنش دیگران ، بگیر و ببندهای قضایی و محکوم کردن رسانه‌ها به شیطنت مردم را گیج کرده و می‌ترساند.
نتیجه سال‌های تحقیقات متفاوت و گسترده نشان می‌دهد که رهبری زنان همواره متفاوت و سودمند بوده است. در مقابل بسیاری از نهادها ، سازمان‌ها و کمپانی‌ها زنان را برای موفقیت به تقلید از رفتارهای مردانه تشویق یا مجبور می‌کنند. با این وجود رهبران زن ۷ کشور جهان « کیس‌های مطالعاتی » خوب با ویژگی‌های منحصر به فرد برای رهبران هستند که تمایل به آموزش مدیریت بحران دارند. »
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
ریزش بورس های جهان ادامه دارد ...
eghtesadeiranonline.com ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ اقتصاد
بیشتر شاخص‌های بورسی در جهان امروز نیز ریزشی بودند. به گزارش ایسنا به نقل از آسوشیتدپرس، هر چند تمام کشورها امکانات خود را علیه کرونا بسیج کرده‌اند ام...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد کاهش شمار مبتلایان تب کریمه کنگو/ مردم نگ...
isna.ir ۱۳۹۶/۰۳/۰۸ اخبار
سخنگوی وزارت بهداشت به مردم اطمینان خاطر داد که نگرانی خاصی در خصوص انتشار بیماری تب کریمه کنگو در کشور وجود ندارد. به گزارش ایسنا، دکتر ایرج حریرچی د...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

بی‌اعتبارترین و قدرتمندترین پاسپورت‌های جهان گذرنامه ایرانی چقدر معتب...
isna.ir ۱۳۹۷/۰۳/۰۷ سیاست
جنگ، منازعات سیاسی و مهاجرت، آزادی سفر را در جهان آنچنان تحت تاثیر قرار داده که گذرنامه برخی کشورها را فاقد اعتبار کرده و بعضی دیگر را به اوج رسانده، ...ادامه مطلب»


EOF