محاصره دمشق توسط خلفای راشدین

محاصره دمشق توسط خلفای راشدین ...
parseed.ir 21/08/634 تاریخ

کلیدواژه ها:#Parseed.ir، #ابوبکر، #دمشق، #راشدین، #ساسانی، #سوریه، #سپاه، #مسلمان، #ولید

فتح شام توسط مسلمانان در اویل قرن هفتم میلادی اتفاق افتاد. بلاد شام جزئی از سوریهء امروزی است. سپاه مسلمانان قبل از مرگ پیامبر اسلام در سال ۶۳۲ ، با غزوهء موته در سال ۶۲۹ میلادی در مزرهای جنوبی شام مستقر شده بودند. اما تصرف شام در سال ۶۳۴ در زمان جانشینان وی خلفای راشدین ابوبکر و عمر بن خطاب با فرماندهی خالد بن ولید به عنوان مهمترین فرمانده لشکر آنها اتقاق افتاد.
سوریه بیزانسی
سوریه هفت قرن قبل از حمله اعراب مسلمان ، زیر تسلط رومی‌ها بود ، و چندین بار در قرن پنجم و ششم و هفتم به تصرف امپراتوری ساسانی درآمده بود.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

نبرد قادسیه...
fa.wikipedia.org 16/11/636 تاریخ
نبرد قادسیه، نبردی است که در شوال سال ۱۵ هجری قمری برابر با نوامبر ۶۳۶ میلادی میان سپاه خلافت راشدین به فرماندهی سعد بن ابی وقاص و لشکر ایرانشهر به فر...ادامه مطلب»

قتل خلیفه عثمان توسط مجاهدین ...
parseed.ir 20/06/656 تاریخ
مجاهدین به خانهٔ عثمان حمله کردند و در خانه را آتش زند یکی از آن‌ها با غلاف شمشیر به سر عثمان ضربه زد، سپس با شمشیر عثمان را در تاریخ ۱۸ ذی‌الحجه سال ...ادامه مطلب»

تقابل علی و عایشه در نبرد جمل ...
fa.wikipedia.org 04/11/656 تاریخ
جنگ جمل یا نبرد جمل در جمادی‌الاولی یا جمادی الثانی سال ۳۶ هجری قمری بین عایشه، طلحه و زبیر از یک سو و علی، خلیفه وقت، از سوی دیگر رخ داد. این نبرد، ن...ادامه مطلب»

جنگ دومه جندل ...
parseed.ir 03/08/633 تاریخ
جنگ دومه جندل (به عربی: معركة دومة الجندل)، منطقهٔ «دومة الجندل» یکی از مراکز تجارتی مهم جزیره عرب در آن دوران بود، و بر سر راه ونقطهٔ التقاء راه تجا...ادامه مطلب»


EOF