محاصره دمشق توسط خلفای راشدین

محاصره دمشق توسط خلفای راشدین ...
parseed.ir 21/08/634 تاریخ

کلیدواژه ها:#Parseed.ir، #ابوبکر، #دمشق، #راشدین، #ساسانی، #سوریه، #سپاه، #مسلمان، #ولید

فتح شام توسط مسلمانان در اویل قرن هفتم میلادی اتفاق افتاد. بلاد شام جزئی از سوریهء امروزی است. سپاه مسلمانان قبل از مرگ پیامبر اسلام در سال ۶۳۲ ، با غزوهء موته در سال ۶۲۹ میلادی در مزرهای جنوبی شام مستقر شده بودند. اما تصرف شام در سال ۶۳۴ در زمان جانشینان وی خلفای راشدین ابوبکر و عمر بن خطاب با فرماندهی خالد بن ولید به عنوان مهمترین فرمانده لشکر آنها اتقاق افتاد.
سوریه بیزانسی
سوریه هفت قرن قبل از حمله اعراب مسلمان ، زیر تسلط رومی‌ها بود ، و چندین بار در قرن پنجم و ششم و هفتم به تصرف امپراتوری ساسانی درآمده بود.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

نبرد قادسیه...
fa.wikipedia.org 16/11/636 تاریخ
نبرد قادسیه، نبردی است که در شوال سال ۱۵ هجری قمری برابر با نوامبر ۶۳۶ میلادی میان سپاه خلافت راشدین به فرماندهی سعد بن ابی وقاص و لشکر ایرانشهر به فر...ادامه مطلب»

قتل خلیفه عثمان توسط مجاهدین ...
parseed.ir 20/06/656 تاریخ
مجاهدین به خانهٔ عثمان حمله کردند و در خانه را آتش زند یکی از آن‌ها با غلاف شمشیر به سر عثمان ضربه زد، سپس با شمشیر عثمان را در تاریخ ۱۸ ذی‌الحجه سال ...ادامه مطلب»

یروزی ساسانیان در نبرد انطاکیه ...
parseed.ir 02/04/613 تاریخ
نبرد انطاکیه در سال ۶۱۳ بیرون از شهر انطاکیه واقع در سوریه، بین ارتش بیزانس به رهبری هراکلیوس و نیروهای ساسانی رخ داد. پیروزی ساسانیان در این نبرد، آن...ادامه مطلب»

نبرد حیره ...
parseed.ir 01/05/633 تاریخ
جنگ حیره (به عربی: معرکة الحیرة) این جنگ در سال دوازدهم هجری مطابق با ۶۳۳ میلادی بین سپاه ایران و اعراب در حمله اعراب به سواد (عراق) به فرماندهی خالد ...ادامه مطلب»


EOF