گرامیداشت اولین روز زمین

گرامیداشت اولین روز زمین ...
parseed.ir 22/04/1970 تاریخ

کلیدواژه ها:#Parseed.ir، #آموزشی، #اردیبهشت، #جهانی، #سازمان_ملل، #سازمان_ملل_متحد، #محیط_زیست، #ملل_متحد، #نیمکره_جنوبی، #نیمکره_شمالی، #کره، #کره_زمین، #یونسکو

روز زمین ، روزی برای افزایش آگاهی و قدردانی نسبت به محیط زیست کرهٔ زمین است. این روز دو بار در سال ، یک بار در طول فصل بهار در نیمکره شمالی ( ۲۲ آوریل) و در طول فصل پاییز در نیمکره جنوبی (که فصل بهار آن نیمکره محسوب می‌شود) برگزار می‌شود. روز زمین پاک در ۲ اردیبهشت و فردای آن روز ۳ اردیبهشت روز جهانی کره زمین است.
سازمان ملل متحد نیز هر سال در اعتدال بهاری ، این روز را جشن می‌گیرد. این رسمی بود که توسط فعال صلح یعنی جان مک‌کانل در سال ۱۹۶۹ در اجلاس یونسکو معرفی شد و توسط سناتور آمریکایی گیلورد نلسون به عنوان یک جلسهٔ آموزشی در مورد محیط زیست بنیان گذاشته شد. در خیلی از کشورها روز ۲۲ آوریل هم زمان با 2اردیبهشت روز زمین است و جوامع بسیاری نیز هفتهٔ زمین را با آغاز روز زمین جشن می‌گیرند و تمام هفته را به فعالیت‌های زیست محیطی اختصاص می‌دهند.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

مشارکت محیط زیست و وزارت راه و شهرسازی در طرح حفاظت از یوز آسیایی ...
dolat.ir ۱۳۹۴/۰۶/۰۱ طبیعت
برای حفظ یوز آسیایی در منطقه خارتوران شاهرود و همچنین چند نقطه دیگر در کشور، همکاری بین این سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت راه و شهرسازی شکل گرفته که ...ادامه مطلب»

آخرین بازماندگان دایناسورها درخلیج فارس/«مالکان زمین» درخطرانقراض ...
mehrnews.com ۱۳۹۵/۰۲/۲۷ طبیعت
شناسهٔ خبر: 3658412 - یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۰ استانها > هرمزگان قشم - «مالکان زمین» یش از ۲۰۰ میلیون سال است که ساکن کره زمین هستند. و انقراض ...ادامه مطلب»

توسعه چگونه باشد که هوایی برای نفس کشیدن باقی بماند؟...
khabaronline.ir ۱۳۹۳/۰۷/۲۱ طبیعت
توسعه چگونه باشد که هوایی برای نفس کشیدن باقی بماند؟ جامعه > محیط زیست - 5 خط مشی بان کی مون برای رشد اقتصاد کم کربن کاهش انتشار گازهای گلخانه ای، جمع...ادامه مطلب»

خبرگزاری جمهوری اسلامی - تصویب قطعنامه حاوی سه پیشنهاد دکتر روحانی درب...
irna.com ۱۳۹۲/۰۸/۱۳ سیاست
نیویورک - در نشست امروز کمیته اول مجمع عمومی سازمان ملل قطعنامه ای درباره خلع سلاح هسته ای به تصویب رسید که حاوی سه پیشنهاد دکتر روحانی رییس جمهوری اس...ادامه مطلب»


EOF