صادرات قابل توجه ایران به چین و واردات عجیب تر از آلمان

صادرات قابل توجه ایران به چین و واردات عجیب تر از آلمان...
tahririeh.com ۱۳۹۹/۰۲/۰۴ واردات-صادرات

کلیدواژه ها:#آلمان، #اروپا، #افغانستان، #ایران، #ایرانی، #ترکیه، #تهران، #دلار، #صادرات، #عراق، #نفت_خام، #واردات، #چین

تهران – تحریریه – چین در سال 1398 بیش از 9.5 میلیارد دلار واردات از ایران داشته که باعث شده است در صدر کشورها برای صادرات کالاهای ایرانی قرار گیرد.
به گزارش تحریریه ، در سال ۱۳۹۸ ، میزان صادرات کالاهای غیرنفتی کشور(به استثنای نفت خام ، نفت کوره و نفت سفید و همچنین تجارت چمدانی) ، حدود ۱۳۴ هزار تن و به ارزش ۴۱ میلیارد و ۳۷۰ میلیون دلار بوده که در مقایسه با ۱۲ ماهه سال ۱۳۹۷ ، افزایشی نزدیک به ۱۴ درصدی در وزن و کاهشی ۷ درصدی در ارزش دلاری داشته است(90 اقتصادی).
کشورهای:
چین با 9.5 میلیارد دلار (۲۳ درصد)
عراق 8.9 میلیارد دلار (۲۲ درصد)
ترکیه ۵ میلیارد دلار (۱۲ درصد)
امارات 4.5 میلیارد دلار (۱۱ درصد)
افغانستان 5.7 میلیارد دلار (۶ درصد)
در صدر مقاصد صادراتی برای کالاهای ایران بوده اند.
ایران در سال 1398 2.1 میلیارد دلار واردات از آلمان داشته است که نشان می دهد تجار ایرانی راهکارهای تعامل اقتصادی با اروپا را به خوبی می دانند.
سهم بالای چین در صادرات کالاهای ایرانی نشان می دهد که بخش قابل توجهی از اشتغال و درامد ارزی کشور با کمک چین به دست آمده است.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

گشایش‌های تجارت خارجی ایران یک ماه و نیم پس از اجرای برجام آغاز بهار ت...
ion.ir ۱۳۹۴/۱۲/۱۲ واردات-صادرات
یک ماه و نیم از آغاز اجرایی شدن برجام و فرو ریختن دیوار تحریم‌ها علیه ایران می‌گذرد، در این مدت بسیاری از کشورها از گسترش روابط اقتصادی خود با ایران ا...ادامه مطلب»

دیدار هیات دیپلماتیک ژاپن با ناصرالدین شاه ...
bbc.com 27/09/1880 تاریخ
روابط ایران و ژاپن (به ژاپنی: 日本とイランの関係) گذشته از سوابق تاریخی، با بستن یک قرارداد دوستی در سال ۱۳۰۸ (خورشیدی) به صورت رسمی برقرار شد. در روابط ایران ...ادامه مطلب»


EOF